empty

На 13 май в Берлин се проведе финалната среща от Купата на Германия по футбол между Борусия Дортмунд и Лайпциг. Дортмунд победи РБ Лайпциг с 4:1 и спечели трофея DFB-Pokal. Това също е важно събитие за ИнстаФорекс, тъй като нашата компания е регионалният партньор на Борусия Дортмунд в ОНД и Азия.

Финалът за Купата на Германия беше много напрегнат и грандиозен. Борусия Дортмунд вкара първия гол срещу Лайпциг в петата минута на мача. „Die Schwarzgelben“ („Черно-жълтите“) буквално отбелязваха един гол след друг. Освен едно утешително попадение, Лайпциг трябваше да извади топката от мрежата след всеки решителен гол на своя съперник. И така, попадението в 72-ата минута на мача не спаси ситуацията за Лайпциг.

Този мач влезе в историята на Купата на Германия като състезание между най-младите треньори, достигали до финала на турнира. 38-годишният Един Терзич успя да победи 33-годишния Джулиан Нагелсманн като най-младият треньор на DFB-Pokal.

Дортмунд претендира за купата на Германия общо пет пъти. Сигурни сме, че ще спечели още футболни купи в бъдеще. Екипът на ИнстаФорекс пожелава на легендарния немски отбор по-решителни и зашеметяващи победи.