Support service
×

Čekající příkaz

Čekající příkaz se zadává při otevření obchodní pozice. Čekající příkaz je pokyn brokerovi k nákupu nebo prodeji měnového páru, když cena dosáhne předem definované úrovně uvedené v příkazu.

 

Existují čtyři typy čekajících příkazů:

 

Buy limit je pokyn k nákupu, když se budoucí cena ask rovná stanovené hodnotě. Aktuální cena je tedy vyšší než hodnota stanoveného příkazu. Příkazy tohoto typu se obvykle zadávají v očekávání, že se cena nástroje po poklesu na určitou úroveň zvýší. Není možné nastavit buy limit nad aktuální cenu ask. K tomu musíte použít příkazy buy stop.

 

Buy stop je pokyn k nákupu ve chvíli, kdy se budoucí cena ask rovná stanovené hodnotě. Aktuální cenová hladina je nižší než hodnota stanoveného příkazu. Příkazy tohoto typu jsou obvykle zadávány v očekávání, že cena nástroje dosáhne určité úrovně a bude dále růst. Není možné nastavit příkazy buy stop pod aktuální cenu ask. K tomu musíte použít příkazy buy limit.

 

Sell limit je požadavek na prodej za předpokladu, že se budoucí cena bid bude rovnat stanovené hodnotě. V tomto případě je tedy aktuální cenová úroveň nižší než hodnota stanoveného příkazu. Tyto příkazy jsou obvykle zadávány v očekávání, že cena nástroje, poté, co vzrostla na určitou úroveň, zastaví svůj vzestupný trend a začne klesat. Není možné nastavit objednávky sell limit pod aktuální cenu bid. K tomu musíte použít příkazy sell stop. 

 

Sell stop je požadavek na prodej ve chvíli, kdy se budoucí cena bid rovná stanovené hodnotě. V takovém případě je aktuální cenová hladina vyšší než hodnota stanovené objednávky. Příkazy tohoto typu jsou zadávány v očekávání, že cena nástroje, po poklesu na určitou úroveň, bude i nadále klesat. Není možné nastavit příkazy sell stop nad aktuální cenu bid. K tomu musíte použít příkazy sell limit.

 

Chcete-li nastavit čekající příkaz, musíte kliknout na okno Nový příkaz (New Order) a změnit typ příkazu z Okamžité provedení (Immediate Execution) na Čekající příkaz (Pending Order).

 

Ihned po výběru možnosti Čekající příkaz se zobrazí určitá pole, která vás vyzvou ke specifikaci podmínek provedení příkazu: měnový pár, objem a sazba pozice, kterou otevíráte, typ příkazu, stop loss a take profit. K příkazu můžete přidat také komentář, ve kterém definujete datum expirace, kdy bude čekající příkaz automaticky odstraněn.

Po nastavení požadovaných parametrů zadáte příkaz s předem definovanými podmínkami provedení kliknutím na tlačítko Nastavit příkaz (Set Order). Příkaz, který jste nastavili, můžete zkontrolovat v poli Terminál (Terminal), v záložce Obchod (Trade). Chcete-li změnit podmínky čekajícího příkazu nebo příkaz zrušit, musíte na něj kliknout pravým tlačítkem myši a v zobrazeném menu vybrat Upravit (Modify) nebo Odebrat (Remove) příkaz.


Podělte se o svůj názor

Děkujeme! Přejete si ještě něco dodat?

Jak byste ohodnotili odpověď, kterou jste obdrželi?

Zanechte komentář (nepovinné)

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
Děkujeme, že jste věnovali čas na vyplnění našeho online dotazníku.

smile""