Support service
×

Kagi grafy

Kagi graf je graf liniového typu. Je tvořen liniemi různé šířky – silnými a tenkými. Předpokládá se, že kagi grafy byly v Japonsku používány již v 70. letech 19. století. Pravidla pro vykreslování těchto typů grafů jsou velmi podobná pravidlům bodových a obrázkových grafů: další krok (vodorovná čára za svislou čarou) je nakreslen poté, co byl zaznamenán výrazný obrat ceny (cenový graf sestupuje z maxima nebo stoupá z minima do takové míry, že pronikne do sítě základních hodnot). Níže je denní cenový graf a odpovídající kagi graf (zvýšení je 5). Z tohoto příkladu je patrné, že poklesy, které se objevily na úrovních 9. a 16. čísel, způsobily nevýznamné cenové obraty, které nejsou zobrazeny v kagi grafu.

 

Pokud linie prolomí předchozí maximum nebo minimum, odpovídajícím způsobem se změní – buď se rozšíří nebo se ztenčí.Obrázek 1. Kagi graf.

Tyto grafy představují sekvence rostoucích maxim a minim vytvářející býčí trend, zatímco řada klesajících maxim a minim naznačuje medvědí trend. Nákupní signál se objeví, když se tenká čára změní na tlustou a prodejní signál se vytvoří, když se tlustá čára změní na tenkou.

Analýza kagi grafů je podobná analýze klasických grafů: rozlišuje se úroveň podpory a odporu, vykreslují se trendové linie a definují se tržní obraty.

 

Níže jsou uvedeny typické formace obratů v kagi grafech – Double Windows a Three Buddha.
Obrázek 2. Double Window na maximu a na minimu.

 


Obrázek 3. Formace Three Buddha a Reversal Three Buddha.

 

Podělte se o svůj názor

Děkujeme! Přejete si ještě něco dodat?

Jak byste ohodnotili odpověď, kterou jste obdrželi?

Zanechte komentář (nepovinné)

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
Děkujeme, že jste věnovali čas na vyplnění našeho online dotazníku.

smile""