Support service
×

Kagi grafy

Kagi graf je graf liniového typu. Je tvořen liniemi různé šířky – silnými a tenkými. Předpokládá se, že kagi grafy byly v Japonsku používány již v 70. letech 19. století. Pravidla pro vykreslování těchto typů grafů jsou velmi podobná pravidlům bodových a obrázkových grafů: další krok (vodorovná čára za svislou čarou) je nakreslen poté, co byl zaznamenán výrazný obrat ceny (cenový graf sestupuje z maxima nebo stoupá z minima do takové míry, že pronikne do sítě základních hodnot). Níže je denní cenový graf a odpovídající kagi graf (zvýšení je 5). Z tohoto příkladu je patrné, že poklesy, které se objevily na úrovních 9. a 16. čísel, způsobily nevýznamné cenové obraty, které nejsou zobrazeny v kagi grafu.

 

Pokud linie prolomí předchozí maximum nebo minimum, odpovídajícím způsobem se změní – buď se rozšíří nebo se ztenčí.Obrázek 1. Kagi graf.

Tyto grafy představují sekvence rostoucích maxim a minim vytvářející býčí trend, zatímco řada klesajících maxim a minim naznačuje medvědí trend. Nákupní signál se objeví, když se tenká čára změní na tlustou a prodejní signál se vytvoří, když se tlustá čára změní na tenkou.

Analýza kagi grafů je podobná analýze klasických grafů: rozlišuje se úroveň podpory a odporu, vykreslují se trendové linie a definují se tržní obraty.

 

Níže jsou uvedeny typické formace obratů v kagi grafech – Double Windows a Three Buddha.
Obrázek 2. Double Window na maximu a na minimu.

 


Obrázek 3. Formace Three Buddha a Reversal Three Buddha.

 

Share your opinion

Comments:

not required

Your feedback is very important to us.
Thank you for taking the time to complete our online survey.

smile""