Support service
×

Renko grafy

Název tohoto grafu pochází z japonského slova „renga“, které znamená „cihla“. Renko graf je syntézou svíček a čar bodových a obrázkových grafů. Měla by být stanovena základní hodnota grafu odpovídající velikosti bloku (výška cihly). Vykresluje se následujícím způsobem: pokud se cena posune výše o danou vzdálenost od nejvyšší úrovně poslední cihly, ve které jsou uzavřeny n-základní hodnoty, vykreslí se n-množství bílých cihel. Když se cena posune dolů o vzdálenost, ve které se nachází n-množství základních hodnot od nejnižší úrovně poslední cihly, vykreslí se řetězec černých cihel.

 

Níže je zobrazen denní cenový graf a odpovídající Renko graf (základní hodnota = 5). Značky v cenovém grafu vyobrazují okamžiky vzniku řetězce z cihel v Renko grafu (čísla v jejich blízkosti označují množství cihel v řetězci).Obrázek 1. Renko graf.

 

Signál je generován jakmile dojde ke změně řady cihel z jedné barvy na cihlový řetězec jiné barvy: změna z bílé na černou znamená prodej, z černé na bílou znamená nákup.


Share your opinion

Comments:

not required

Your feedback is very important to us.
Thank you for taking the time to complete our online survey.

smile""