Support service
×

Renko grafy

Název tohoto grafu pochází z japonského slova „renga“, které znamená „cihla“. Renko graf je syntézou svíček a čar bodových a obrázkových grafů. Měla by být stanovena základní hodnota grafu odpovídající velikosti bloku (výška cihly). Vykresluje se následujícím způsobem: pokud se cena posune výše o danou vzdálenost od nejvyšší úrovně poslední cihly, ve které jsou uzavřeny n-základní hodnoty, vykreslí se n-množství bílých cihel. Když se cena posune dolů o vzdálenost, ve které se nachází n-množství základních hodnot od nejnižší úrovně poslední cihly, vykreslí se řetězec černých cihel.

 

Níže je zobrazen denní cenový graf a odpovídající Renko graf (základní hodnota = 5). Značky v cenovém grafu vyobrazují okamžiky vzniku řetězce z cihel v Renko grafu (čísla v jejich blízkosti označují množství cihel v řetězci).Obrázek 1. Renko graf.

 

Signál je generován jakmile dojde ke změně řady cihel z jedné barvy na cihlový řetězec jiné barvy: změna z bílé na černou znamená prodej, z černé na bílou znamená nákup.


Podělte se o svůj názor

Děkujeme! Přejete si ještě něco dodat?

Jak byste ohodnotili odpověď, kterou jste obdrželi?

Zanechte komentář (nepovinné)

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
Děkujeme, že jste věnovali čas na vyplnění našeho online dotazníku.

smile""