Support service
×

Automatizované obchodování

Automatizované obchodování je posledním krokem na cestě stát se obchodníkem. Je-li obchodník schopen si nejen vytvořit vlastní obchodní strategii, ale také ji správně naprogramovat a učinit ji funkční, je zaručena jeho finanční nezávislost.

Co je to automatizovaný obchodní systém?

Automatizovaný obchodní systém je softwarový kód založený na konkrétní obchodní strategii spolu s ukazateli a dalšími užitečnými nástroji. Systém se nazývá automatizovaný, protože dokáže fungovat bez přímého zásahu obchodníka, vyžadující pouze stálé připojení k internetu. Každý, kdo má základní programovací dovednosti a obchodní platformu MetaTrader 4, která zahrnuje integrované vývojové prostředí MQL4, si může takový systém vytvořit.

Výpočet algoritmů a automatizace mohou způsobit určité problémy, proto je důležité vynaložit veškeré úsilí k důkladnému otestování správnosti provádění programovaného kódu. Nebo bychom snad měli svěřit naše prostředky systému, aniž bychom věřili v jeho ziskovost? Za tímto účelem platforma poskytuje příležitost k testování automatizovaného obchodování, ukazatelů a expert advisorů s možností optimalizace parametrů. Jednou z povinných funkcí těchto systémů je vizualizace obchodování za účelem sledování aktuální situace a nápravy možných závad. Vyplatí se tedy začít s automatizovaným obchodováním? Rozhodně ano!

Výhody a nevýhody automatizovaného obchodního systému

Výhody:

1. Bez nutnosti neustálého sledování obchodní platformy.

2. Okamžité provedení příkazů po obdržení signálů. Reakce obchodníka je často pomalejší než reakce počítačového systému, natož váhání, zdali „otevřít nebo neotevřít pozici“.

3. Vyšší počet obchodů díky možnosti 24hodinového obchodování. Více obchodů – vyšší potenciální zisk.

4. Možnost do kódu zahrnout standardní a volitelné skripty. Do programu lze zakomponovat užitečné funkce, jako je plovoucí stop loss, a provádět je automaticky pro každou objednávku.

5. Možnost optimalizace parametrů. Může to však být jak výhoda, tak i nevýhoda, protože je účinná pouze s odpovídajícím monitorováním a využitím.

6. Obchodování 24 hodin denně. Příkazy lze uzavírat na základě speciálního signálu, čímž se chrání již nabytý zisk.

7. Minimalizace faktoru lidské chyby. Automatizovaný obchodní systém nepodléhá chamtivosti, hněvu a jiným lidským emocím, které často brání úspěšnému obchodování.

8. Přísné dodržování zvolené strategie. Program nebude váhat, zda pozici otevřít, anebo ne, pokud signál není potvrzen nebo je signálu jen vzdáleně podobný.

9. Obchodování pomocí systému zvyšování objemu podle stanovených kritérií. Je to vynikající příležitost zapojení velké části vašich aktiv.

Nevýhody:

1. Absence flexibility. Jedná se o poměrně významnou nevýhodu, protože trh je nestabilní, takže obchodní systém nemůže nabýt zisku, pokud dojde k nepředvídaným výkyvům.

2. Absence intuice. Mnoho ziskových obchodů se často otevírá na základě intuice obchodníka, jako například „To už jsem zažil...“.

3. Nestabilita optimalizace. Optimalizací nastavení programu můžete dosáhnout vysokých zisků pouze v určitém časovém období, jindy může stejná optimalizace vést k významným ztrátám.


Podělte se o svůj názor

Děkujeme! Přejete si ještě něco dodat?

Jak byste ohodnotili odpověď, kterou jste obdrželi?

Zanechte komentář (nepovinné)

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
Děkujeme, že jste věnovali čas na vyplnění našeho online dotazníku.

smile""