Support service
×

Pipsing EURJPY

Pipsing, neboli pipsování, zahrnuje každodenní práci před počítačem, minimum zpráv a maximum štěstí. Není třeba znát finanční mechanismus regulace globální ekonomiky a HDP zemí. Dokonce i na vzestupném býčím trhu dochází během dne ke spoustě pullbacků, během kterých můžete otevírat a zavírat pozice v předpokládaných extrémních bodech. Hlavním pravidlem obchodníka je nejít proti trendu.

Strategie pipsing pro pár EUR/JPY umožňuje umístit stop loss daleko od otevírací ceny, a tak zohlednit rizika a možné ztráty. Takový uvolněný přístup k tomuto páru je způsoben jeho relativně nízkou volatilitou na Forexu. Intradenní změny nepřesahují 200 pipsů, zřídka 300 pipsů, přičemž ročně nedochází k více než 10 takovým situacím. Intradenní změny o 400 pipsů tedy proběhly pouze jednou v lednu 2008 a dvakrát v únoru a srpnu 2007.

To vám umožní otevírat krátké pozice bez velkého rizika. Je však nutné sledovat hodinový graf, aby nedošlo k promeškání obratu trendu nebo vážné ekonomické situace. Pokud například v Japonsku dojde k přírodní katastrofě, musíte si koupit euro za jeny.

Ideální zisk pro pipsování na páru EUR/JPY je 5–7 pipsů, s příkazem stop nastaveným na 15–20 pipsech. Od začátku roku 2008 euro posílilo o 600 pipsů, nyní si však medvědi přišli na své a kurz EUR/JPY se vrací na začátek. V srpnu euro pokleslo na 160 oproti 162 na začátku roku.

Těm, kteří dávají přednost pipsingové strategii, se doporučuje sledovat medvědí obchodování. Navzdory všem změnám během dne byste neměli nakupovat v okamžiku, kdy trh naznačuje příležitosti k prodeji. Je lepší počkat na pullbacky. Negativní údaje o míře nezaměstnanosti v eurozóně a další zprávy, stejně jako pozitivní údaje z Japonska, znamenají, že euro pravděpodobně poklesne. Obecný sentiment na trhu i prognózy obchodníků tento trend potvrzují.

Relativní stabilita páru by vás neměla zmást, protože změny v hodnotě 100 pipsů v této obchodní metodě způsobí ztrátu vašeho vkladu. Výsledek pipsingu se je stanoven na konci dne a skládá se ze spreadu, ztrát a zisku. Úspěšný den je ten, kdy zisk převyšuje ztráty. Proto byste měli nastavit úrovně podpory, řídit se formacemi a neváhat uzavřít obchod, pokud dojde k průlomu. Navzdory skutečnosti, že intradenní obchodování zahrnuje zadávání stop příkazů, mnoho obchodníků, kteří získávají ziskové pipsy, toto pravidlo ignoruje a říká, že se nic nestane, pokud budou obchod neustále sledovat.

Někteří brokeři nepodporují pipsing a provádějí takové příkazy s velkým zpožděním nebo je jednoduše ignorují. To je osudné pro někoho, kdo provede přibližně 200 transakcí denně. Pokud je váš broker čestný, nebudete se cítit ochuzeni nebo ignorováni. Jinak je pár EUR/JPY dobrým obchodním nástrojem pro denní obchodníky.


Podělte se o svůj názor

Děkujeme! Přejete si ještě něco dodat?

Jak byste ohodnotili odpověď, kterou jste obdrželi?

Zanechte komentář (nepovinné)

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
Děkujeme, že jste věnovali čas na vyplnění našeho online dotazníku.

smile""