Support service
×

Breakout obchodování

Breakout obchodování znamená nákup aktiva poté, co se aktivum posunulo nad určitou cenovou hladinu (a naopak pro prodej). Breakouty se mohou objevit v jakémkoli časovém rámci. Mezi denními obchodníky, kteří využívají breakout obchodování, jsou populární 5minutové a 15minutové grafy. Doba držení otevřených pozic se může lišit od několika sekund (breakout skalpování) do celého dne.

Významné poklesy se mění v rozšířené formace charakterizované neúspěšnými rally a opakovaným testováním předchozích minim. Povaha tržního nástroje se mění, protože nová konsolidace ceny se pomalu otřepává z předchozích ztrátových pozic. Cena je tlačena na vrchol klíčového odporu. Krátkodobá relativní síla se zlepšuje a graf vytváří řadu býčích cenových sloupců se zavíracími úrovněmi blízko svých maxim. Nakonec se pohyb změní v trvalý breakout zdí tvořenou předchozími neúspěšnými pokusy.

Aby mohl tržní nástroj vstoupit do nového vzestupného trendu, musí překonat protisílu. Obchodníci, kteří se zaměřují na cenové minimum, vytváří základ pro zvýšení cen. Neposkytují však klíčový impuls nezbytný k urychlení další cenové rally. Naštěstí to množství obchodníků, kteří pronásledují momentum, přijde právě včas, aby tuto mezeru uzavřelo. Jelikož tržní nástroj stoupá nad úroveň odporu, obchodníci, kteří sázejí na růst cen, začínají obchodovat současně.

Mezera, která nastane při breakoutu, je skvělou nákupní příležitostí. Zkušený obchodník by však měl postupovat opatrně, pokud není pohyb doprovázen velkým objemem. Výbuch nadšení obchodníků přitahuje velkou pozornost, která zajišťuje další pohyb cen. Když je objem nedostatečný, může být mezera velmi rychle zaplněna a lapit emocionálního obchodníka do pasti.

Pokud není pozorována žádná mezera, poskytují velké objemové vlny vhodnou cenovou hladinu, která je obdobou mezery. Měření podpory však může být obtížnější. Kromě toho může být zapotřebí více času, aby se vyvinulo momentum, což nutí cenu, aby místo rychlého růstu fluktuovala v novém rozpětí. Naštěstí tento scénář také vytváří příležitost pro pullback obchodování, protože úroveň podpory může být výhodná pro vytváření silných pohybů.

Rostoucí trend čelí očekávaným překážkám poznamenaným konsolidací předchozího klesajícího trendu. Tyto překážky způsobují časté poklesy cen, které poskytují dobré nákupní příležitosti. Obchodník by měl tyto ziskové oblasti určit předem. Také je však důležité si uvědomit, že tyto pády během intenzivních rally mizí. V tomto případě cena prolomí předchozí úroveň odporu, protože nadšení obchodníků roste.

Během vzestupného trendu je hlavním účelem určit cíl nejočekávanějšího pohybu. Vzhledem k tomu, že trend vytváří momentum, budou se vlny s mezerami i bez nich zobrazovat na technických ukazatelích, jako jsou MACD nebo ADX. Krátké pullbacky by neměly bránit výpočtu tohoto vznikajícího momenta. Vzhledem k tomu, že volatilita absorbuje každou vlnu, cena by měla prolomit během silnějších rally. Když k tomu dojde, cenové rozpětí a objem se rozšíří z jednoho sloupce do druhého, čímž často dosáhne maxima druhé mezery (pokračovací mezera) při konečném spiku.


Podělte se o svůj názor

Děkujeme! Přejete si ještě něco dodat?

Jak byste ohodnotili odpověď, kterou jste obdrželi?

Zanechte komentář (nepovinné)

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
Děkujeme, že jste věnovali čas na vyplnění našeho online dotazníku.

smile""