Support service
×

Mohu obchodní platformu MetaTrader 4 používat v Mac OS?

Na počítačích s Mac OS je možné Klientský terminál nainstalovat a spustit pomocí softwaru Wine. Wine je bezplatný software, který uživatelům systémů typu Unix umožňuje spouštět aplikace vyvinuté pro systémy Microsoft Windows. Mezi verzemi Wine je jedna určena pro Mac OS.
 
* Pozor, Wine není úplně stabilní aplikace. Některé funkce aplikací, které v něm spustíte, tedy nemusí fungovat správně nebo nefungují vůbec.
 
Pro instalaci do Mac OS doporučujeme použít bezplatnou aplikaci PlayOnMac. PlayOnMac je software založený na Wine určený ke snadné instalaci aplikací systému Windows do Mac OS.

Instalace softwaru PlayOnMac.

Pro instalaci softwaru PlayOnMac si otevřete oficiální webové stránky produktu, přejděte do sekce Stahování a klikněte na odkaz ke stažení.
 
 
 
Stahování softwaru PlayOnMac.

Jakmile stáhnete balíček DMG, spusťte ho ve svém systému v sekci Stahování:
 
 
 
PlayOnMac.

Zobrazí se okno pro první spuštění PlayOnMac. Když kliknete na „Další“, začne instalační program kontrolovat a instalovat jednotlivé komponenty, které jsou k fungování nutné.
 
 
 
První spuštění softwaru PlayOnMac.
 
První nezbytnou složkou je XQuartz. Jde o software pro používání X Window System v Mac OS. X Window System poskytuje standardní nástroje a protokoly pro vytváření grafického uživatelského rozhraní v operačních systémech typu Unix.
 
  
Instalace softwaru XQuartz.

Pokud jste si XQuartz už nainstalovali nebo si ho chcete nainstalovat později, zvolte možnost „Nyní XQuartz neinstalujte“ nebo „Stáhl jsem si soubor sám“.
 
 
 
Instalace softwaru XQuartz probíhá v několika fázích. Nejprve si přečtěte důležité informace (K přečtení) a přijměte licenční podmínky.

Instalace softwaru XQuartz.

Před instalací vás bezpečnostní systém Mac OS vyzve k zadání hesla k vašemu účtu:
 
 
Počkejte na dokončení instalace. Aby se změny projevily, restartujte počítač.
 
 
Dokončení instalace XQuartz.

Po restartování systému znovu spusťte PlayOnMac z instalačního souboru ve složce Stažené soubory. Opět se objeví okno pro první spuštění. Tentokrát vám instalační program nabídne instalaci fontů MS Windows, které jsou pro správné fungování nezbytné.

Instalace fontů.

Přijměte licenční podmínky a počkejte na dokončení instalace. Pak je PlayOnMac připraven k použití. Zobrazí se jeho hlavní okno:
 
 
 
Hlavní okno PlayOnMac.
 
Aktualizace softwaru Wine.

Wine v. 1.4 se nainstaluje zároveň s PlayOnMac. Wine 1.4.1 je nejnovější stabilní verze. Je možné stáhnout si i beta verzi Wine 1.5.21 s mnoha vylepšeními. Může však být méně stabilní. Doporučujeme nainstalovat si nejnovější verzi aplikace Wine.

Pro upgrade aplikace Wine na nejnovější verzi otevřete horní menu PlayOnMac a zvolte Spravovat verze Wine (Manage Wine Versions):

 
Kontrola verze WINE.

Otevře se okno s verzemi Wine, které jsou pro instalaci k dispozici. Vyberte nejnovější verzi (aktuálně 1.5.21).
 
 
Verze WINE pro instalaci.

Přesuňte nejnovější verzi Wine na pravou stranu okna. Instalace se spustí.
 
 
 
Aktualizace WINE na nejnovější verzi.

Po dokončení instalace se nová verze aplikace Wine zobrazí v levé části správcovského okna s verzemi PlayOnMac Wine. Pak můžete okno zavřít a nainstalovat si obchodní platformu.

Instalace platformy.

Pro instalaci platformy si stáhněte instalační program mt4setup.exe. Poté instalační soubor spusťte. K jeho otevření bude automaticky použit PlayOnMac.
 
 
 
Spustí se všechny fáze standardní instalace terminálu:
 
 
Instalace Klientského terminálu.

Po dokončení instalace vám PlayOnMac nabídne vytvořit si zástupce komponentů terminálu – samotného Klientského terminálu a MetaEditoru:
 

 Vytvoření zástupců.

Po vytvoření nezbytných zástupců můžete Klientský terminál používat. Spustíte ho dvojitým kliknutím v okně PlayOnMac.

Jak už jsme řekli, Wine není úplně stabilní software. Některé funkce terminálu proto nemusí správně fungovat. Aktuálně se vyskytují tyto problémy:

* Trh není dostupný.

Kromě výše uvedeného problému se můžete těšit ze všech funkcí Klientského terminálu v Mac OS.
 
 
Adresář dat terminálu.

PlayOnMac vytvoří samostatnou virtuální logickou jednotku s nezbytným prostředím pro každý nainstalovaný program. Výchozí cesta datové složky nainstalovaného terminálu je následující:
 

* LibraryPlayOnMacWinePrefixClient_Terminal_Drive CProgram FilesClient Terminal
 

Share your opinion

Comments:

not required

Your feedback is very important to us.
Thank you for taking the time to complete our online survey.

smile""