Support service
×

Cień świecy

Odległość między korpusem świecy a najwyższą ceną dnia jest rysowana jako pionowa linia nazywana górnym cieniem świecy (uwakage). Odległość między korpusem świecy a najniższą ceną okresu jest również rysowana jako linia i nazywana jest dolnym cieniem świecy (shitakage).

Korpus japońskiej świecy to różnica między ceną otwarcia a ceną zamknięcia, a cienie świecy wskazują najwyższą i najniższą cenę w tym okresie handlowym. Jeżeli cienie są krótkie, to przedział cenowy tego papieru wartościowego był skoncentrowany wokół cen otwarcia i zamknięcia w tym okresie. Jeśli cienie są długie, oznacza to, że w tym okresie był aktywny handel, a ceny oddaliły się od ceny otwarcia, a następnie powróciły do ​​ceny zamknięcia.

Jeśli świeca ma długi górny cień i krótki dolny cień, oznacza to, że w tym okresie byki (nabywcy) dominowały i podniosły cenę do maksimum. Ale wtedy niedźwiedzie (sprzedawcy) zwiększyli podaż i tym samym obniżyli cenę do ceny zamknięcia.

Wręcz przeciwnie, jeśli japońska świeca ma długie dolne i krótkie górne cienie, to oznacza to, że niedźwiedzie zdominowały i obniżyły cenę, a następnie byki podniosły ją do ceny zamknięcia. W obu przypadkach kolor świecy nie ma znaczenia.

Proszę wypełnić poniższy formularz:

Jak oceniasz otrzymane wsparcie?

Komentarze:

Nie wymagane

Your feedback is very important to us.
Thank you for taking the time to complete our online survey.

smile""