Support service
×

Pipsing

Podejście to służy do czerpania zysków z wahań w ciągu dnia. W ciągu dnia niektórzy traderzy dokonują ponad 200 transakcji. W tym przypadku pozycja pozostaje otwarta przez kilka minut. Oczywiście wielkość zysku z takich oddzielnych transakcji jest niewielki, ale łączny zysk może być imponujący.

Ideą traderów używających strategii pipsingu jest zarabianie pieniędzy na ruchu w ciągu dnia. Średnio waluty pokonują około 50-60 punktów w ciągu dnia. Dzieje się tak jednak jeśli w obliczeniach stosujemy dzienną cenę otwarcia i cenę zamknięcia. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wzrosty i spadki kursu walut w ciągu dnia nie są stałe i dokonują niewielkich wahań, to w sumie okaże się, że waluta pokonuje znacznie więcej punktów dziennie. Pipsy próbują wyłapać te wahania.

To podejście jest przez wielu porównywane do ruletki - podobne techniki gry, w przybliżeniu takie same prawdopodobieństwa, chociaż prawdopodobieństwo przegranej na rynku Forex przy takim podejściu jest dwukrotnie wyższe.

Taki system jest skazany na porażkę. Dzieje się tak z kilku powodów.

1. Starając się nie przegapić najmniejszych wahań kursów, traderzy korzystający ze strategii pipsingu używają zbliżonych do rynku poziomów ograniczenia strat (stop-loss).

Przy ustalaniu takiego poziomu istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo poniesienia straty spowodowanej szumem rynkowym, nawet jeśli poprawnie odgadniesz kierunek trendu, ale zlekceważysz zupełnie przeciwną siłę byków i niedźwiedzi. Bardzo łatwo popełnić błąd przy określaniu kierunku na następną godzinę. Dużo trudniejsze niż określenie celów ruchu w ciągu dnia.

Najprostszym zabezpieczeniem przed uruchomieniem zlecenia stop loss jest brak samego zlecenia. Ale wtedy ryzykujesz utratę jeszcze większej ilości środków po silnym ruchu w przeciwnym do Ciebie kierunku, gdy cena posunęła się tak daleko, że nie jest możliwe przywrócenie pierwotnego poziomu w ciągu następnych minut lub godzin. Podczas handlu przy użyciu dużej części depozytu brak zlecenia stop loss może doprowadzić do margin call, to znaczy, że cały depozyt zostanie utracony.

2. Nerwowość wywołana handlem prawdziwymi pieniędzmi. Z reguły strategia ta jest najpierw stosowana na koncie demo, gdzie pieniądze są wirtualne, więc nie ma obaw o ich utratę, a przetwarzanie zleceń odbywa się automatycznie, czyli natychmiast.

W rzeczywistości nakładają się na siebie takie czynniki, jak szybkość przetwarzania zleceń i nerwowość, która narasta z każdym punktem zmiany ceny w przeciwnym kierunku. Pipsing oznacza stałą obecność na rynku, co pociąga za sobą ciągły stres, a w stanie stresu nie da się działać racjonalnie.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że brokerzy nie lubią klientów, którzy dokonują ogromnej liczby transakcji. Istnieją ograniczenia dotyczące liczby zgłoszeń na jednostkę czasu i zbyt natarczywi klienci, którzy składają zlecenia prawie co sekundę. Mogą zostać poproszeni o zamknięcie konta.

Łatwiej jest uzyskać pozytywny wynik, używając strategii scalpingu. Zasadniczo jest podobny do pipsingu, tylko jego celem jest trochę więcej niż kilka punktów zysku na transakcję.

Oto kilka zasad dotyczących taktyk scalpingu.

- Jednoczesny handel kilkoma parami walutowymi i próba zbadania ich ruchu grupowego. 90% tych systemów opiera się na ruchu grupowym sojuszników w stosunku do dolara. Chociaż istnieją systemy oparte na euro i funcie.

- Wybierana jest waluta-lokomotywa i waluta opóźniona. Powiedzmy, że EUR/USD jest wybrany jako urządzenie sygnalizacyjne, AUD/USD jako waluta do handlu (zakłada się, że pojawia się z opóźnieniem w porównaniu z euro.

- Harmonogram pracy jest wybierany jako tickowy lub M1.

- Większość manipulacji wykonywana jest za pomocą zleceń.

Powyższe pomysły są dość aktywnie omawiane na różnych forach. Korzystanie z tych podejść wymaga silnych nerwów i dobrej reakcji.

Podziel się swoją opinią

Dziękujemy! Czy chciałbyś(-abyś) coś dodać?

Jak oceniasz otrzymaną odpowiedź?

Zostaw komentarz (opcjonalnie)

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety online.

smile""