Support service
×

Wykresy Kagi

Wykres Kagi ma charakter liniowy. Tworzą go linie o różnej szerokości - grube i cienkie. Uważa się, że wykresy Kagi były używane w Japonii już w latach 70. XIX wieku. Zasady kreślenia wykresów są bardzo podobne do zasad kreślenia wykresów Point & Figure: kolejny schodek (linia pozioma po linii pionowej) jest rysowany po zarejestrowaniu znacznego odwrócenia ceny (wykres cen schodzi ze szczytu lub rośnie od dołka do takiego stopnia, że ​​przebija siatkę wartości bazowych). Poniżej znajduje się wykres cen dziennych i odpowiadający mu wykres Kagi (przyrost wynosi 5). Z tego przykładu widać, że spadki, które pojawiły się 9 i 16 dnia, spowodowały nieznaczne zmiany cen, które nie są przedstawione na wykresie Kagi.
 
Jeśli linia przebije poprzednie maksimum lub minimum, staje się odpowiednio gruba lub cienka.
Rys. 1. Wykres Kagi.

Te wykresy przedstawiają sekwencje rosnących szczytów i dołków, tworząc wzrostowy trend, podczas gdy seria spadających szczytów i dołków wskazuje na trend spadkowy. Sygnał kupna pojawia się, gdy cienka linia zmienia się w grubą, a sygnał sprzedaży jest generowany, gdy gruba linia zmienia się w cienką.
 
Analiza wykresów Kagi jest podobna do klasycznej analizy wykresów: wyznaczenie poziomów wsparcia i oporu, rysowanie linii trendu, rozpoznanie formacji odwrócenia rynku.
 
Typowe formacje odwrócenia na wykresach Kagi - Podwójne Okna i formacja Trzech Buddów - są przedstawione poniżej.
Rys. 2. Podwójne okno na szczycie i na dołku.
Rys. 3. Formacja Trzech Buddów i odwrócona formacja Trzech Buddów.

Podziel się swoją opinią

Dziękujemy! Czy chciałbyś(-abyś) coś dodać?

Jak oceniasz otrzymaną odpowiedź?

Zostaw komentarz (opcjonalnie)

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety online.

smile""