Support service
×

Wykresy liniowe. Metoda Odwrócenia Trzech Linii

Wykres liniowy to łańcuch, składający się z białych i czarnych linii. Podobnie jak wykresy Point & Figure, wykres liniowy jest powiązany z wykresami jednowymiarowymi. Przedstawia tylko zmianę ceny bez współrzędnej czasowej. Nowa biała linia powstaje, gdy cena pokonuje poziom poprzedniego szczytu, a czarna, gdy cena spada poniżej poprzedniego dołka. Dlatego jedną z metod filtrowania jest kreślenie wykresów Odwrócenia Trzech Linii.


Image 1. Line chart.

Zgodnie z metodą Odwrócenia Trzech Linii sygnałem sprzedaży jest sytuacja, gdy czarna linia pojawia się po co najmniej trzech białych liniach. Podobnie, sygnałem kupna jest sytuacja, gdy biała linia pojawia się po co najmniej trzech czarnych liniach. Jeśli czarne i białe linie występują naprzemiennie, oznacza to brak trendu. Rynek oscyluje w wąskim przedziale, więc nie ma sensu podejmować żadnych działań.

Pan Nison zaleca stosowanie tej metody razem z klasycznymi japońskimi świecami. Co ważne, metoda ta jest powiązana ze wskaźnikami śledzenia trendu, więc jej sygnały mogą być opóźnione, ze względu na pojawienie się po odwróceniu rynku.

Czułość metody można modyfikować, zmieniając wymagane minimum linii w jednokolorowych szeregach linii przed momentem odwrócenia. Jeśli weźmiemy dwie linie zamiast trzech, zwiększymy czułość. Tymczasem przejście do 4-10 linii w sekwencji pomoże nam zdefiniować tylko długoterminowe trendy.

 
 
 
 

Proszę wypełnić poniższy formularz:

Jak oceniasz otrzymane wsparcie?

Komentarze:

Nie wymagane

Your feedback is very important to us.
Thank you for taking the time to complete our online survey.

smile""