Support service
×

Handel automatyczny


Handel automatyczny jest ostatnim krokiem do zostania traderem. Jeśli jesteś w stanie nie tylko stworzyć swoją własną strategię handlową, ale także zaprogramować ją poprawnie i sprawić, że będzie działać - niezależność finansowa jest zapewniona.

 

Co to jest automatyczny system handlowy?


Automatyczny system handlowy to kod oprogramowania oparty na konkretnej strategii handlowej połączonej ze wskaźnikami i innymi użytecznymi narzędziami. System ten nazywany jest automatycznym, ponieważ może działać bez bezpośredniej ingerencji tradera, wymagając jedynie stałego połączenia z Internetem. Każdy, kto posiada podstawowe umiejętności programistyczne oraz platformę transakcyjną MetaTrader 4 ze zintegrowanym środowiskiem programistycznym MQL4, może stworzyć taki system.

Obliczanie algorytmów i automatyzacja mogą sprawiać pewne problemy, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby dokładnie przetestować poprawność wykonania kodu programu. Czy powinniśmy powierzyć nasze środki systemowi, nie mając pewności co do jego opłacalności? W tym celu platforma daje możliwość przetestowania handlu automatycznego, wskaźników i Expert Advisors z opcją optymalizacji parametrów. Jedną z obowiązkowych funkcji takich systemów jest wizualizacja handlu w celu monitorowania bieżącej sytuacji i korygowania ewentualnych błędów. Zatem, czy warto zająć się handlem automatycznym? Zdecydowanie tak!

Zalety i wady automatycznego systemu handlowego.

Zalety:

1. Nie trzeba monitorować platformy handlowej przez cały czas.

2. Natychmiastowa realizacja zleceń po otrzymaniu sygnałów. Oczywiście reakcja tradera jest wolniejsza niż reakcja systemu komputerowego, nie mówiąc już o wahaniach "otwierać czy nie otwierać pozycji".

3. Zwiększona liczba transakcji dzięki możliwości handlu przez 24 godziny na dobę. Więcej transakcji - większy potencjalny zysk.

4. Możliwość włączenia do kodu standardowych i opcjonalnych skryptów. Przydatne funkcje, takie jak pływający stop loss mogą być wbudowane w program i wykonywane automatycznie dla każdego zlecenia.

5. Możliwość optymalizacji parametrów. Jednak może to być jednocześnie zaletą i wadą, ponieważ jest to skuteczne tylko przy odpowiednim monitorowaniu i wykorzystaniu.

6. Handel przez całą dobę. Zlecenia mogą być zamykane po otrzymaniu określonego sygnału, co pozwoli na zachowanie osiągniętego zysku.

7. Zminimalizowany czynnik błędu ludzkiego. Automatyczny system handlowy nie jest narażony na chciwość, gniew i inne ludzkie emocje, które często stają na drodze do udanego handlu.

8. Ścisłe przestrzeganie wybranej strategii. Program nie będzie się wahał czy otworzyć pozycję czy nie, jeśli sygnał nie zostanie potwierdzony lub będzie bardzo podobny do sygnału.

9. Handel przez system zwiększania wolumenu według określonych kryteriów. Doskonała możliwość wykorzystania zawsze największej części aktywów.

Wady:

1. Brak elastyczności. Jest to istotna wada, ponieważ rynek jest bardzo zmienny i system handlowy może nie wypłacić dywidendy w przypadku nieprzewidywalnych zakłóceń.

2. Brak intuicyjności. Często wiele zyskownych transakcji jest otwieranych w oparciu o intuicję tradera, zgodnie z zasadą "Widziałem to wcześniej...".

3. Niestabilna optymalizacja. Optymalizując ustawienia programu można otrzymać super zyski tylko na krótki okres, dalsza optymalizacja może spowodować zasadnicze straty.Podziel się swoją opinią

Dziękujemy! Czy chciałbyś(-abyś) coś dodać?

Jak oceniasz otrzymaną odpowiedź?

Zostaw komentarz (opcjonalnie)

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety online.

smile""