Support service
×

Handel intraday


Być może jednym z najtrudniejszych rodzajów handlu na rynku Forex i jednocześnie najbardziej rozpowszechnionym wśród niezależnych indywidualnych inwestorów (traderów) jest handel w ciągu dnia (daytrading). Przy tym typie handlu pozycje są otwierane i zamykane w ciągu jednego dnia, czyli w ciągu 24 godzin. Jego popularność wśród traderów indywidualnych, czyli de facto większości z nas, można łatwo wytłumaczyć kilkoma subiektywnymi powodami. Po pierwsze, jest to spowodowane niewielką ilością kapitału inwestycyjnego (początkowa inwestycja pieniężna) i oczywiście pragnieniem tradera, aby uzyskać ogromne korzyści z handlu z dużą dźwignią. Z tego wszystkiego wynika, że mówienie o handlu krótkoterminowym oznacza otwarte pozycje handlowe (transakcje), z czasem trwania wsparcia od kilku minut do kilku dni.

 

Handel krótkoterminowy jest uważany za trudny z uwagi na to, że na jego wyniki ogromny wpływ mają szumy rynkowe, które mogą mieć znaczącą amplitudę porównywaną czasem do amplitudy codziennych wahań. Praktycznie cały handel intraday opiera się na szumach rynkowych i zadaniem tradera jest złowienie wahań o małych i średnich rozmiarach (od 10 pipsów do 200 pipsów)


Główną zaletą handlu intraday jest przede wszystkim możliwość pracy z niewielkim kapitałem inwestycyjnym, otwieranie wielu pozycji w ciągu dnia handlowego i umieszczanie odpowiednio bliskich stopów (Stop Loss i Take Profit). Należy zauważyć, że pod względem zyskowności, handel krótkoterminowy może być również korzystniejszy od długoterminowego. W zasadzie ta krótka lista zalet handlu intraday może być uznana za zamkniętą.

Następujące cechy handlu krótkoterminowego są powszechnie uważane za negatywne:

 

* ciągła presja;

* chroniczne zmęczenie;

* długie dni pracy;

* wysokie ryzyko;

* wysokie koszty pracy.


Do handlu intraday potrzebujesz absolutnej dyscypliny, spokoju, szybkiej reakcji i, oczywiście, nieskończonej cierpliwości. Bez tych głównych cech istnieje ogromne ryzyko utracenia całego depozytu w bardzo krótkim czasie. Ale prawdziwym kluczem do sukcesu była i nadal jest niezawodna i skuteczna technika handlu, zaprojektowana specjalnie do handlu intraday, umożliwiająca traderowi podejmowanie właściwych decyzji w warunkach ograniczonej przestrzeni rynkowej i czasu.
Proszę wypełnić poniższy formularz:

Thank you! Is there anything you would like to add?

How would you rate the answer you received?

Leave your comment (optional)

Your feedback is very important to us.
Thank you for taking the time to complete our online survey.

smile""