Support service
×

Handel długoterminowy


Handel długoterminowy jest uważany za najbardziej przewidywalny w sensie technicznym. Faktem jest, że długoterminowe trendy cenowe mają tendencję do utrzymywania się i bycia stabilnymi przez dość długi czas. Brak szumu (częstych małych ruchów cen) sprawia, że obraz techniczny jest intuicyjny i przewidywalny, a wskaźniki dają mniej fałszywych sygnałów. Tak więc handel sprowadza się do obliczenia odpowiedniego sygnału i długoterminowej kontroli pozycji.

Handel na wykresach dziennych i tygodniowych może przynieść całkiem duże dywidendy, pod warunkiem, że trend trwa długo, a punkt wejścia został wybrany prawidłowo. Ponadto, duże poziomy stop loss opłacają się przy pojedynczej pozytywnej transakcji. Różnica pomiędzy handlem intraday a handlem długoterminowym jest tylko w czasie realizacji zlecenia, jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki na koniec roku. Jeśli jednak umiejętnie posługujesz się wykresami godzinowymi, potencjalne zyski mogą być znacznie wyższe niż w przypadku transakcji długoterminowych.

Do nauki handlu na rynku Forex zdecydowanie najlepszą opcją pod względem stosunku szumu do czasu trwania są wykresy godzinowe. Wykresy H4 mogą być również dobre do nauki o rynku, ale proces ten jest znacznie wolniejszy.


Podziel się swoją opinią

Dziękujemy! Czy chciałbyś(-abyś) coś dodać?

Jak oceniasz otrzymaną odpowiedź?

Zostaw komentarz (opcjonalnie)

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety online.

smile""