Support service
×

Teoria Rynku Lustrzanego

 

Teoria Fal Elliotta była kiedyś dość popularna i jest szeroko stosowana do dziś. Jednak każda popularna teoria ulega różnym modyfikacjom i uzupełnieniom. Dobrym tego przykładem jest mieszanka Teorii Chaosu i Teorii Fal, która połączyła się tworząc Teorię Rynku Lustrzanego.

W Internecie można znaleźć dosłownie wszystko. Ciekawym odkryciem dla wielu był skrypt rynku lustrzanego, opracowany przez zespół ChaosTradingGroup. Jego celem jest zapewnienie dokładnych przewidywań wahań cen, co wydaje się dość ambitne i mało prawdopodobne, a jednak działa.

Według Elliota ruchy na rynku tworzą nieskończoną sekwencję cykli "wzlotów i upadków" wahań cen. Idealną falę budują cykle 8,34,144, przy czym wszystkie fale wychodzą z punktu zerowego. Skrypt lustrzany szuka tych właśnie punktów zerowych, po których rynek zaczyna się odbijać. Istotą skryptu jest znalezienie najważniejszych centrów spośród dużej ilości takich punktów. Potrzebne punkty będą dokładnie powtarzać dane historyczne, a następnie prognozować dalsze zachowanie cen.

Użyteczność dla traderów jest niezaprzeczalna, ale niestety nie ma kompletnego podręcznika do pracy ze skryptem oraz jasnej strategii handlowej z dokładnymi zasadami ustawień i standardowymi punktami wejścia i wyjścia.

Podziel się swoją opinią

Dziękujemy! Czy chciałbyś(-abyś) coś dodać?

Jak oceniasz otrzymaną odpowiedź?

Zostaw komentarz (opcjonalnie)

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety online.

smile""