Support service
×

Handel krótkotermiony


Sekret polega na tym, że im krótszy czas trwania transakcji, tym mniej pieniędzy zarobisz.

Niestety, tak właśnie jest w tym przypadku. Pomyśl o jakiejkolwiek inwestycji, w którą kiedykolwiek byłeś(-aś) zaangażowany(-a). Czy udało Ci się zarobić w ciągu jednego dnia? A jeśli miałeś(-aś) tyle szczęścia, to ile razy udało Ci się to powtórzyć? Zapewne niewiele. Wynika to z uniwersalnej zasady życia, która jest taka sama jak uniwersalna zasada spekulacji: potrzeba czasu, aby zyski rosły.

Skuteczni traderzy wiedzą, że w ciągu 1 minuty rynek może przesunąć się tylko o pewną odległość, w ciągu 5 minut może przesunąć się trochę dalej, a w ciągu 60 minut - jeszcze dalej. Nieodnoszący sukcesów traderzy chcą handlować w bardzo krótkich przedziałach czasowych, automatycznie ograniczając swój potencjał zysku.

Oni z reguły celowo ograniczają swoje zyski i trzymają się scenariusza nieograniczonych strat. Nic dziwnego, że tak wiele osób miało tak słabe wyniki w handlu krótkoterminowym. Zamknęli się w sytuacji bez wygranej, podążając za błędnym przekonaniem często propagowanym przez brokerów lub sprzedawców systemów transakcyjnych: możesz zarobić górę pieniędzy, łapiąc wzloty i upadki rynku w ciągu dnia. To przekonanie jest wspierane przez pozornie racjonalne stwierdzenie: handlując w ciągu jednego dnia i nigdy nie pozostawiając otwartej pozycji na noc, nie jesteś narażony(-a) na wiadomości lub duże zmiany, ograniczając w ten sposób swoje ryzyko. Jest to całkowicie błędne i to z dwóch powodów.

 

Po pierwsze, ryzyko jest pod Twoją kontrolą. Jedyną kontrolą, jaką mamy w tym biznesie, jest punkt stop-loss, poziom, na którym zamykamy pozycję. Prawdą jest, że następnego ranka rynek może otworzyć się z luką poza Twoim stopem, choć jest to rzadkie. Nawet wtedy, nadal jesteśmy w stanie ograniczyć nasze straty poprzez umieszczenie stop loss i robienia wszystkiego co w naszej mocy, aby wydostać się z przegranych transakcji. Przegrani trzymają się strat, zwycięzcy nie.Po ustanowieniu pozycji ze stopem, możesz stracić tylko z góry określoną sumę pieniędzy. Niezależnie od tego, kiedy i jak otworzysz pozycję, Twój stop ogranicza Twoje ryzyko. Twoje ryzyko jest takie samo, niezależnie od tego, czy kupujesz po absolutnym maksimum nowego rynku, czy po jego absolutnym minimum.

 

Rezygnacja z posiadania pozycji w nocy ogranicza czas, w którym inwestycja musi wzrosnąć. Czasami rynek otwiera się przeciwko Tobie, ale jeśli jesteśmy na dobrej drodze, w większości przypadków rynek otworzy się na naszą korzyść.


I co ważniejsze, zamykając naszą transakcję na koniec dnia lub co gorsza, w jakimś sztucznym punkcie, powiedzmy na wykresie 5 lub 10 minutowym, radykalnie ograniczamy nasz potencjał zysku. Jak wspomnieliśmy wcześniej, różnica między przegranymi a zwycięzcami polega na tym, że przegrani trzymają się swoich strat. Kolejną różnicą jest to, że zwycięzcy trzymają się swoich zwycięskich pozycji, podczas gdy przegrani wychodzą z nich zbyt wcześnie. Wygląda to tak, jakby przegrywający nie mogli znieść pozycji wygrywającej: są tak szczęśliwi, że mogą osiągnąć jakikolwiek zysk, że opuszczają grę bardzo wcześnie (zazwyczaj podczas dnia wejścia).

Nigdy nie zarobisz dużych pieniędzy, dopóki nie nauczysz się utrzymywać swoich zwycięskich pozycji, a im dłużej je utrzymujesz, tym większy masz potencjał zysku. Kiedy odnoszący sukcesy rolnicy obsiewają pole, nie wykopują roślin co kilka minut, aby sprawdzić, jak rosną. Pozwalają im kiełkować i rosnąć. My, traderzy, moglibyśmy wiele zaczerpnąć z tego naturalnego procesu wzrostu. Sukces traderów nie różni się od sukcesu rolnika: potrzeba czasu, aby wyhodować zwycięskie transakcje.Podziel się swoją opinią

Dziękujemy! Czy chciałbyś(-abyś) coś dodać?

Jak oceniasz otrzymaną odpowiedź?

Zostaw komentarz (opcjonalnie)

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety online.

smile""