Support service
×

Czy mogę korzystać z terminala handlowego MetaTrader 4 w systemie Mac OS?


Terminal handlowy MetaTrader 4 może być zainstalowany i używany na komputerach z systemem operacyjnym Mac OS za pomocą Wine. Wine to bezpłatne oprogramowanie, które umożliwia użytkownikom systemów opartych na Unix uruchamianie aplikacji opracowanych do użytku w systemach Microsoft Windows. Istnieje również wersja Wine dla Mac OS.

* Wine
nie jest produktem całkowicie stabilnym. Oznacza to, że nie wszystkie funkcje uruchamianej aplikacji mogą działać zgodnie z oczekiwaniami.

 

Do instalacji w systemie Mac OS zaleca się użycie ogólnodostępnego oprogramowania PlayOnMac. PlayOnMac to oparte na Wine oprogramowanie, które ułatwia instalowanie aplikacji Windows w systemie Mac OS.

Instalacja PlayOnMaca.

Aby zainstalować PlayOnMaca, otwórz oficjalną stronę produktu, przejdź do sekcji Downloads i kliknij link pobierania dla najnowszej wersji.

Скачивание PlayOnMac


Po pobraniu pakietu instalacyjnego DMG uruchom go z sekcji Downloads (Pliki do pobrania) w systemie:

Установка PlayOnMacNastępnie pojawi się pierwsze okno startowe PlayOnMac. Po kliknięciu przycisku Next (Dalej) instalator rozpocznie sprawdzanie i instalację wymaganych elementów.


Первый запуск PlayOnMac


Pierwszym elementem niezbędnym do przeprowadzenia operacji jest XQuartz. Jest to narzędzie programowe służące do korzystania z systemu X Window System w systemie Mac OS. System X Window dostarcza standardowe narzędzia i protokoły do budowy graficznych interfejsów użytkownika w systemach operacyjnych typu UNIX.


Установка XQuartz

Jeśli masz już zainstalowany XQuartz lub chcesz go później zainstalować samodzielnie, wybierz odpowiednio „Don 't install XQuartz for the moment” (Nie instaluj XQuartz teraz) lub „I've downloaded file by myself” (Sam/sama ściągnąłem/am plik).

Instalacja XQuartz odbywa się w kilku etapach. W pierwszych etapach należy przeczytać ważne informacje (Read Me) i zaakceptować warunki licencji.

Установка XQuartzPrzed rozpoczęciem instalacji system zabezpieczeń Mac OS będzie wymagał podania hasła do konta:

 Установка XQuartz


Poczekaj na zakończenie instalacji. Aby zmiany zaczęły obowiązywać, należy ponownie uruchomić komputer.

Завершение установки XQuartz

Po ponownym uruchomieniu systemu należy ponownie uruchomić program PlayOnMac z pliku instalacyjnego w folderze Downloads. Ponownie pojawi się pierwsze okno uruchamiania. Tym razem instalator zaproponuje zainstalowanie czcionek MS Windows niezbędnych do prawidłowego działania systemu.

Установка шрифтовZaakceptuj warunki umowy licencyjnej i poczekaj na zakończenie instalacji. Po tym, jak PlayOnMac będzie gotowy do użycia, zobaczysz jego okno główne:


Главное окно PlayOnMacAktualizacja Wine.

Wersja Wine 1.4 jest instalowana razem z PlayOnMac. Obecnie najnowszą stabilną wersją jest Wine 1.4.1. Dostępna do pobrania jest również wersja beta Wine 1.5.21, która zawiera wiele ulepszeń, ale może być mniej stabilna. Zaleca się zainstalowanie najnowszej wersji Wine.

 


Aby zaktualizować Wine do najnowszej wersji, otwórz górne menu PlayOnMac i wybierz polecenie Manage Wine Versions (Zarządzaj wersjami Wine):

Управление версиями WINE
Następnie otworzy się okno z wersjami Wine dostępnymi do instalacji. Wybierz najnowszą wersję (obecnie 1.5.21).


Доступные для установка версии WINE


Przesuń najnowszą wersję Wine na prawą stronę okna. Następnie rozpocznie się proces instalacji.


Обновление WINE до последней версииPo zakończeniu instalacji nowa wersja Wine pojawi się po lewej stronie okna PlayOnMac wine versions manager. Następnie możesz zamknąć to okno i rozpocząć instalację terminala handlowego.

Aby zainstalować terminal, pobierz instalator mt4setup.exe. Po zakończeniu pobierania uruchom plik instalacyjny. Zostanie on automatycznie otwarty za pomocą PlayOnMac.


Установка клиентского терминала


Następnie zostanie uruchomiony standardowy proces instalacji terminala, przejdź przez wszystkie jego etapy:


Установка клиентского терминала


Po zakończeniu instalacji PlayOnMac zaoferuje Ci utworzenie skrótów do komponentów terminala - do terminala klienta i edytora kodu MetaEditor:

Po utworzeniu niezbędnych skrótów możesz zacząć korzystać z terminala klienta. Aby uruchomić terminal, kliknij go dwukrotnie w oknie PlayOnMac.Установленный клиентский терминал


Powszechne problemy.

Jak już wspomniano powyżej, Wine nie jest całkowicie stabilnym oprogramowaniem. Dlatego niektóre funkcje terminala klienta mogą działać nieprawidłowo. Obecnie wykrywane są następujące problemy:
* Rynek jest niedostępny.
Z wyjątkiem powyższego problemu, możesz w pełni korzystać ze wszystkich funkcji platformy handlowej w systemie Mac OS.

Katalog danych terminala.

Dla zainstalowanych programów PlayOnMac tworzy wirtualny dysk logiczny z niezbędnym środowiskiem. Domyślna ścieżka folderu danych zainstalowanego terminala jest następująca:

 

*LibraryPlayOnMacWinePrefixClient_Terminal_Drive CProgram FilesClient Terminal

 


 

 


Podziel się swoją opinią

Dziękujemy! Czy chciałbyś(-abyś) coś dodać?

Jak oceniasz otrzymaną odpowiedź?

Zostaw komentarz (opcjonalnie)

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety online.

smile""