Support service
×

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to metoda identyfikacji użytkownika dla celów korzystania z usługi poprzez żądanie dwóch różnych typów danych uwierzytelniających, co zapewnia dwupoziomową, a przez to skuteczniejszą ochronę konta przed nieautoryzowanym dostępem.
 
Po jego aktywacji, oprócz podania nazwy użytkownika i hasła do logowania, system żąda kodu PIN wygenerowanego przez aplikację Google Authenticator. Aplikacja działa bez połączenia z Internetem i co 30 sekund generuje sześciocyfrowe kody PIN.
 
Instrukcja krok po kroku dotycząca włączania uwierzytelniania dwuskładnikowego.
 
1. Aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wybierz odpowiednią opcję w Gabinecia Klienta (zakładka „Ustawienia konta >> Uwierzytelnianie dwuskładnikowe”).
 
 
2. Pobierz aplikację Google Authenticator (lub inną analogiczną aplikację) na swoje urządzenie. Zeskanuj kod QR za pomocą tej aplikacji lub wpisz kod oznaczony kolorem czerwonym i potwierdź aktywację, wpisując sześciocyfrowy kod wygenerowany przez Google Authenticator.


3. Po tym kroku aktywacja uwierzytelniania dwuskładnikowego zostanie zakończona i za każdym razem, gdy logujesz się do Gabinetu Klienta, oprócz hasła, będziesz proszony o wprowadzenie 6-cyfrowego kodu z aplikacji Google Authenticator.
 
 
4. Aby wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, musisz również wprowadzić kod PIN z Google Authenticator. Jeśli urządzenie zostało zgubione lub uszkodzone, możesz je dezaktywować za pomocą tajnego kodu (link „Brak dostępu do Google Authenticator?” podczas żądania kodu PIN), który jest wysyłany do klienta e-mailem po aktywacji usługi.

Podziel się swoją opinią

Dziękujemy! Czy chciałbyś(-abyś) coś dodać?

Jak oceniasz otrzymaną odpowiedź?

Zostaw komentarz (opcjonalnie)

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety online.

smile""