Навчання Форекс


Звідки з'явилися японські свічки? У давні часи, коли Годзилла був маленькою ящіркою, японець, на ім'я Хомма (Homma) розробив метод аналізу ф'ючерсного ринку для прогнозування цін на рисові контракти. Пізніше цей спосіб був вивчений людиною з Заходу, на ім'я Стів Нісон (Steve Nison) і втілений в теорії японських свічок, в тому вигляді, який дійшов до наших днів.

Кожна свічка на графіку японських свічок є графічним відображенням чотирьох складових торгової сесії: ціна відкриття, ціна закриття, мінімальна ціна і максимальна ціна. Японська свічка складається з тіла свічки (real body) і тіней (shadows).

Японські свічки будуються на графіку одна за одною, утворюючи різні патерни. Відповідно до теорії, деякі патерни можуть з певною ймовірністю говорити про зміну тренду, що утворився, його підтвердженні або про нерішучість ринку. Багато патернів японських свічок припускають, що ціна закриття одного торгового періоду і ціна відкриття наступного за ним торгового періоду можуть не збігатися. Така поведінка справедлива для біржових ринків, таких як ф'ючерсні або фондові ринки, де тривалість торгової сесії визначена денними годинами роботи біржі. Ринок Форекс – цілодобовий ринок, з невираженими явно торговими сесіями. На такому ринку ціна закриття одного торгового періоду практично збігається з ціною відкриття наступного торгового періоду. Тому багато патернів, описані в теорії японських свічок, не можуть бути застосовані повною мірою до валютного ринку Форекс. Проте, для повноти викладу матеріалу, вони також будуть розглянуті в цьому розділі.

Японські свічки відрізняються один від одного розміром тіл і тіней. Якщо японська свічка має довге тіло і порівняно короткі тіні, то вона класифікується як long body (довга свіча). Якщо японська свічка має коротке тіло і короткі тіні, то вона класифікується як short body (коротка свічка). Якщо свічка має довгі тіні, то вона класифікується як long shadows. Вивчаючи патерни японських свічок необхідно звикнути до їх дивних назв, бо більшість з них запозичено з японської мови. Так, наприклад, свічки, що не мають тіней, називаються marubozu (марубозу). Такі свічки, в залежності від їх типу, служать хорошим сигналом підтвердження висхідного або спадного тренду. Варто зауважити, що всі вони можуть бути як свічками зростання ціни (світлими, зеленими), так і свічками падіння ціни (темними, червоними).

Японські свічки, які практично не мають тіла (ціна відкриття дорівнює ціні закриття) називаються doji (дожі). Залежно від положення такого невидимого тіла щодо тіней свічки, можна виділити різні її підвиди. Так, у свічки long-legged doji (довгоногий дожі) верхня і нижня тіні практично ідентичні по довжині. Дана свічка символізує про те, що сили биків і ведмедів зрівняні, і незабаром може утворитися тренд. У свічки dragon-fly doji (дожі-бабка) максимальна ціна відповідає ціні відкриття і закриття. Дана свічка символізує про те, що незабаром може утворитися спадний тренд. А у свічки gravestone doji (дожі-надгробок) мінімальна ціна відповідає ціні відкриття і закриття. Дана свічка символізує про те, що незабаром може утворитися висхідний тренд. Існує свічка, схожа на long-legged doji, однак вона має на відміну від неї коротке тіло. Таку свічку прийнято називати spinning top (дзига). Вона також символізує нерішучість ринку, і чим довше її тіні, тим більш імовірно, що скоро буде утворений новий тренд.

Наступні свічки, які ми розглянемо, можуть називатися по-різному, в залежності від виду тренду, в якому вони зустрічаються. Ці свічки звуться hammer (молот), hanging man (повішений), inverted hammer (перевернутий молот), shooting star (падаюча зірка).

Якщо свічка має дуже коротку верхню тінь, довгу нижню тінь і тіло середнього розміру, то вона називається hammer або hanging man в залежності від попереднього тренду, в якому вона зустрічається (спадний і висхідний тренд відповідно). Тип свічки (світла чи темна) не має значення. Дані свічки з певною ймовірністю говорять про майбутню зміну тренду. Але для остаточного прийняття рішення про відкриття або закриття позиції необхідно підтвердження додаткових індикаторів технічного аналізу, про які ми будемо говорити в наступних розділах. Якщо свічка має довгу верхню тінь і дуже коротку нижню тінь, то вона називається inverted hammer або shooting star також в залежності від попереднього тренду – спадний і висхідний тренд відповідно. Тип свічки (світла чи темна) також не має значення.

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів