Навчання Форекс


Як ми з вами вже з'ясували в попередніх розділах, ціна валюти обумовлена ​​безліччю різних чинників: економічних, політичних та деяких інших. Всі ці фактори, що стосуються кожної країни окремо, впливають на валюту по-різному: деякі більше, деякі менше. Однак на ринку Форекс є валюти, ціни на які визначаються тільки одним фактором – об'ємом експорту країни. Такі валюти на Форекс називаються сировинними.

Характерна риса сировинних валют полягає в тому, що економіки цих країн базуються на експорті певної сировини – нафти, газу, металів і сільськогосподарських товарів.

Країн, що підходять під це визначення, досить багато, але основні серед них Канада, Австралія і Нова Зеландія. Оскільки валютою цих країн є долар (місцевий), їх валюти заведено називати сировинними доларами. Оскільки експорт сировини – це основний фактор економічного добробуту цих країн, підвищення цін на відповідну сировину призводить до зміцнення національної валюти та навпаки. Ось чому заведено говорити про взаємозалежність між цінами на нафту на світовому ринку і котируваннями сировинних валют.

Канадський долар (CAD), австралійський долар (AUD) і новозеландський долар (NZD) входять до числа основних валютних пар на Форекс, тому важливою частиною успішної торгівлі на ринку валют є вивчення їх особливостей в якості товарних валют. Далі ми розглянемо кожну товарну валюту окремо і дамо короткі пояснення.

Канада відома багатими запасами нафти (вона знаходиться на другому місці після Саудівської Аравії). Той факт, що нафту іноді називають «чорне золото», свідчить про високий рівень попиту на цей ресурс на світовій арені. Таким чином, завдяки вдалому географічному положенню, Канада стала найбільшим світовим експортером нафти.

США потерпає від браку цього ресурсу і є головним імпортером. Ось чому коливання котирувань на нафту обернено пропорційні зміні курсу валютної пари USD/CAD. Підвищення цін на нафту веде до падіння USD/CAD (зміцненню канадського долара). Традиційно вважається, що між ціною на нафту і котируваннями USD/CAD існує зворотна залежність. З січня 1988 р. ця залежність становить 68%, що досить багато! Якщо вам така інформація відома, це стане додатковим корисним інструментом для складання прогнозу коливань курсу USD/CAD.

Економіка Австралії головним чином залежить від експорту чистого золота, що становить більш ніж половину загального обсягу експорту країни. Це пов'язано з географічним положенням Австралії: на її території знаходиться багато родовищ. Світові ціни на золото і курс AUD/USD характеризуються більш тісною взаємозалежністю, ніж ціни на нафту і USD/CAD. З січня 1980 року по 2006 рік коливання курсу AUD/USD і цін на золото були практично рівнозначні. Крім того, існує тенденція, згідно з якою зміна напрямку курсу золота передує зміни напрямку котирувань AUD/USD. У 2005-2006 рр. ця залежність змінилася: ціни на золото злетіли, але австралійський долар не поспішав зміцнюватися проти долара США. Проте, в довгостроковій перспективі цей взаємозв'язок зберігається і може використовуватися в якості додаткового інструменту для прогнозування на Форекс. Слід пам'ятати про те, що світові ціни на золото і курс AUD/USD мають пряму залежність.

Економіка Нової Зеландії, як і її західного сусіда, в основному залежить від експорту. Але на відміну від Австралії та Канади, для новозеландського експорту невластиво переважання якогось певного типу сировини. Країна експортує молочні продукти, м'ясо, рибу, деревину, шерсть та ін. В зв'язку з таким розмаїттям продаваної сировини для визначення залежності між цінами експортованих товарів і курсом національної валюти використовується спеціальний індекс сировинних цін, розроблений Бюро дослідження товарних ринків (CRB). Цей індекс враховує основні сировинні товари та вважається індикатором зростання темпів світової інфляції. Значення індексу CRB і котирування NZD/USD мають прямий взаємозв'язок. Розуміння цього факту може послужити додатковим інструментом аналізу і складання прогнозів на Форекс.

Підбиваючи підсумки, зауважимо, що краще за все враховувати взаємозалежність цін на сировину і курси сировинних валют на Форекс тільки в середньо- і довгостроковій перспективі. Пам'ятайте, що експорт – це тільки один з компонентів економіки країни. Беручи рішення про відкриття або закриття позиції по сировинним валютам на Форекс, зверніть увагу на інші фактори, що впливають на економіку, такі як ставка рефінансування, політична ситуація в країні і т.д.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Поповніть рахунок зручним для вас способом