Служба поддержки
×

Фрактал

Фрактал (лат. Fractus — подрібнений) — термін, що означає геометричну фігуру, що володіє властивістю самоподібності, тобто складену з декількох частин, кожна з яких подібна до всієї фігури цілком. У більш широкому сенсі під фракталами розуміють безліч точок в евклідовому просторі, мають дробову метричну розмірність (в сенсі Мінковського або Хаусдорфа), або метричну розмірність, строго більшу топологічної.

Слід зазначити, що слово «фрактал» не є математичним терміном і не має загальноприйнятого суворого математичного визначення. Воно може вживатися, коли розглянута фігура володіє якими-небудь з перерахованих нижче властивостей.

* Володіє нетривіальною структурою на всіх шкалах. У цьому відмінність від регулярних фігур (таких, як окружність, еліпс, графік гладкої функції): якщо ми розглянемо невеликий фрагмент регулярної фігури в дуже великому масштабі, він буде схожий на фрагмент прямої. Для фрактала збільшення масштабу не веде до спрощення структури, на всіх шкалах ми побачимо однаково складну картину.

* Є самоподібною або приблизно самоподібною.

* Має дробову метричну розмірність або метричну розмірність, яка перевершує топологічну.

* Може бути побудована за допомогою рекурсивної процедури.

Багато об'єктів в природі мають фрактальні властивості, наприклад узбережжя, хмари, крони дерев, кровоносна система і система альвеол людини або тварин.

Фрактали, особливо на площині, популярні завдяки поєднанню краси з простотою побудови за допомогою комп'ютера.


Поділіться думкою

Чи була інформація корисною?

Коментарі:

не обов'язково для заповнення

Благодарим за уделенное время и отзыв.
Ваше мнение очень важно для нас.

smile""