Служба поддержки
×

Індекс ділової активності ISM

Індекс ділової активності  ISM index (Institute of Supply Managment index, колишній NAPM  National Association of Purchasing Managers).

Індикатор дослідного інституту попиту і пропозиції (Institute for Supply Management Chartered Institute of Purchasing and Supply). До січня 2002 року називався індекс національної асоціації менеджерів із закупівель NAPM  National Association of Purchasing Management.

Значення індексу ISM, що перевищує 50, зазвичай розглядається як показник зростання виробничої активності, а менш як 50, відповідно, падіння. Як правило, при наближенні значення ISM до 60 інвестори починають турбуватися з приводу можливого перегріву економіки, зростання інфляції та відповідних заходів (підвищення ставки) з боку Федерального резервного банку. При падінні до 40 починаються розмови про рецесію. Останнім часом інвестори стали звертати увагу не тільки на композитний індекс (див. Метод обчислення), а й на індивідуальні компоненти, такі, як зайнятість (employment) і витрати (price paid). Таким чином, індекс ISM виходить безпосередньо перед оголошенням даних по безробіттю і часто використовується для уточнення даних Бюро з обліку зайнятості (Bureau of Labor Statistics).

Індекс розраховується на основі п'ять складових, що мають такі питомі значення: New Orders (30%) Production (25%), Employment (20%), Supplier Deliveries (15%), Inventories (10%). Учасникам опитування ставлять питання про результати виробничої діяльності. Формальні відповіді обмежуються оцінками "вище" (більше), "нижче" (менше) або "не змінилося" в порівнянні з попереднім місяцем. Респондент також може додати власні коментарі. Кожен компонент звіту компілюється в дифузний індекс (diffusion index), який обчислюється як сума простих процентних змін значень "вище" і "нижче" плюс половина відсотка відповідей "то ж" або "ніяких змін". Дифузний індекс, який є підсумковим показником, називається Індекс Менеджерів із Закупівель (PMI). Його значення може коливатися між 0 і 100% з різною характеристикою діапазонів: 50% означає відсутність будь-яких змін; вище 50%  поліпшення; і нижче 50% означає зниження.

Вплив на фондовий ринок: якщо останнім часом діяльність компаній була в основному прибутковою і процентні ставки трималися на відносно низьких значеннях, зростання дифузного індексу буде, найімовірніше, розглянуто як сигнал до зростання ринку. Якщо, проте, інші індикатори показують на наближення кінця бізнес-циклу перегрів, інфляцію, зростання процентних ставок  зростання індексу ISM може стати сильним сигналом до масового продажу акцій.

Періодичність виходу: публікується в перший робочий день місяця, наступного за звітним о 18:00 мск.

Джерело: Інститут Менеджменту Постачань (Institute for Supply Management).

Ступінь впливу на ринки: Середнє.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""