Служба поддержки
×

Грошова маса

Грошова маса — весь обсяг випущених в обіг паперових грошових знаків і металевих монет, грошові кошти на поточних рахунках в банках. У статистичних звітах часто виділяється особливо із загального обсягу грошових коштів сума готівки в господарському обороті.

Поняття грошових агрегатів.

Обсяги грошової пропозиції — Money Supply (M0, M1, M2, M3, M4) — є важливими макроекономічними індикаторами. По суті, з їх допомогою можна виміряти всю грошову масу в країні.

Грошовий агрегат M0 характеризує всю готівку, яка знаходиться в обігу, усередині досліджуваної країни.

M1 = M0 + чекові вклади, тобто він враховує найбільш ліквідні ресурси: готівкову валюту, кошти на рахунках «до запитання», дорожні чеки.

M2 = M1 + строкові вклади, депозити менш як $100,000, тобто включає М1, термінові вклади (до $100,000) та інші високоліквідні заощадження.

M3 = M2 + великі строкові вклади та депозити понад $100,000.

M4 - це сумарний грошовий агрегат.

У США показники М1, М2, М3 публікуються щотижня по четвергах о 16:30 EST (Нью-Йорк), характеризуючи тижневу зміну грошової маси. Найбільш значущим з них для американців є M2, який залишається одним з компонентів індексу випереджальних економічних індикаторів, що розраховується Conference Board.

Для більшості європейських країн традиційно найважливішим є грошовий агрегат М3, для Великобританії — М4.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""