Навчання Форекс


При розробці довгострокової торгової стратегії для роботи з крос-курсом EUR/JPY буде не зайвим поглянути на історію розвитку цієї валютної пари за останні кілька років.

Якщо поглянути на тижневий графік EUR/JPY, то не можна не помітити безперервного зростання з жовтня 2000 року по липень 2007 року. Близько семи років безперервного зростання з позначки 88,87 до 168,93. Сходи на небеса висотою вісім тисяч пунктів! Про "золоту епоху" керрі-трейд на Forex вже починали складатися легенди. Дійсно, а чим вам не золоте дерево в «Країні дурнів» з казки про Буратіно? Здавалося б, немає нічого простішого: купуй на відкаті та тримай позицію стільки, скільки терпіння вистачить. А потім збирай золотий урожай. Але все в цьому світі (як хороше, так і погане) рано чи пізно закінчується. 20 липня 2007 року крос почав своє катастрофічне падіння з позначки 168,93, яке завершилося через місяць, 17 серпня 2007 року на рівні 149,26. Всього за місяць крос «схуд» майже на дві тисячі пунктів. Саме рамками цього гігантського стрибка і визначилася поведінка інструменту аж до теперішнього часу. Можна сказати, що після гігантського тренду спостерігаємо гігантський флет.

Правда, якщо від тижневого графіка перейти до денного, то в рамках гігантського бічного руху можна виділити кілька досить непоганих трендів, найстійкішим з яких є висхідний тренд, який розпочався 20 березня 2008 року з позначки 151,71 і завершився 14 липня 2008 року на позначці 169,96. Ціна двічі протестувала цей новий історичний рівень, після чого знову розгорнулася вниз і пройшла приблизно половину гігантського цінового коридору. Створена картина навряд чи може викликати прихильність до розрахунку на будь-які глобальні трендові руху. Звичайно, тренди тут існують, але з точки зору середньострокових і короткострокових перспектив. На глобальному ж рівні ціна продовжує коливатися в рамках коридору товщиною в 2000 пунктів до тих пір, поки не намітиться глобальний розворот або не підхопили висхідний рух.

Тому при відкритті довгострокових позицій по цьому інструменту, доцільно користуватися окреслилися значущими ціновими рівнями. Значущим можна вважати скупчення цінових рівнів 169,96, 168,93 і 167,67 в області опору. Значущим можна вважати також рівень 152,11, який тестувався ціною тричі: 22 січня, 14 і 20 березня 2008 року. Рівень підтримки 149, 26 теж можна вважати значущим, хоча після 17 серпня 2007 року він ніколи не був досягнутий. Також має сенс врахувати ціновий діапазон від 158,27 до 159,34, бо саме в ньому розташована найбільша кількість точок розвороту ціни при середньострокових коливаннях. До того ж цей діапазон розташований приблизно в середині глобального цінового каналу.

Стратегія до межі проста. Очікуємо досягнення інструментом значимого цінового рівня, спостерігаємо за поведінкою ціни та за результатами спостережень приймаємо торгові рішення.

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів