Навчання Форекс


При розробці довгострокової торгової стратегії для роботи з крос-курсом EUR/JPY буде не зайвим подивитись історію розвитку цієї валютної пари за останні кілька років.

Якщо поглянути на тижневий графік EUR/JPY, то не можна не помітити безперервного зростання з жовтня 2000 по липень 2007 року. Близько 7 років безперервного зростання з позначки 88,87 до 168,93. Сходи на небеса заввишки вісім тисяч пунктів! Про ""золоту епоху"" керрі-трейд на Forex вже починали складатися легенди. Справді, а чим вам не золоте дерево у «Країні дурнів» із казки про Буратіно? Здавалося б, немає нічого простішого: купуй на відкаті та тримай позицію стільки, скільки терпіння вистачить. А потім збирай золотий урожай. Але все у цьому світі (як хороше, так і погане) рано чи пізно закінчується. 20 липня 2007 року крос розпочав своє катастрофічне падіння з позначки 168,93, яке завершилося за місяць, 17 серпня 2007 року на рівні 149,26. Загалом за місяць крос «схуд» майже на дві тисячі пунктів. Саме рамками цього гігантського стрибка і визначилася поведінка інструменту до нашого часу. Можна сміливо сказати, що після гігантського тренду спостерігаємо гігантський флет.

Щоправда, якщо від тижневого графіка перейти до денного, то в рамках гігантського бокового руху можна виділити кілька непоганих трендів, найстійкішим з яких є висхідний тренд, який розпочався 20 березня 2008 року з позначки 151,71 і завершився 14 липня 2008 року на позначці 169,96. Ціна двічі протестувала цей новий історичний рівень, після чого знову розгорнулася вниз і пройшла приблизно половину гігантського цінового коридору. Звичайно, тренди тут існують, але з погляду середньострокових та короткострокових перспектив. На глобальному рівні ціна продовжує коливатися у межах коридору завтовшки 2000 пунктів до того часу, доки намітиться глобальний розворот чи продовжиться висхідний рух.

Тому при відкритті довгострокових позицій щодо цього інструменту, доцільно користуватися значущими ціновими рівнями, що намітилися. Значним можна вважати накопичення цінових рівнів 169,96, 168,93 і 167,67 у сфері опору. Значним можна вважати також рівень 152,11, який тестувався ціною тричі: 22 січня, 14 та 20 березня 2008 року. Рівень підтримки 149, 26 теж можна вважати значним, хоча після 17 серпня 2007 він ніколи не був досягнутий. Також має сенс врахувати ціновий діапазон від 158,27 до 159,34, оскільки саме в ньому розташовано найбільшу кількість точок розвороту ціни за середньострокових коливань. До того ж цей діапазон розташований приблизно в середині глобального цінового каналу.

Стратегія дуже проста. Очікуємо на досягнення інструментом значущого цінового рівня, спостерігаємо за поведінкою ціни та за результатами спостережень приймаємо торгові рішення.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом