Навчання Форекс


Звідки з'явилися японські свічки? У давнину, коли Годзілла був маленькою ящіркою, японець, на ім'я Хомма (Homma) розробив спосіб аналізу ф'ючерсного ринку для прогнозування цін на рисові контракти. Пізніше цей спосіб був вивчений людиною із Заходу, на ім'я Стів Нісон (Steve Nison) і втілений у теорії японських свічок, у тому вигляді, що дійшов до наших днів.

Кожна свічка на графіку японських свічок є графічним відображенням чотирьох складових торгової сесії: ціна відкриття, ціна закриття, мінімальна ціна і максимальна ціна. Японська січа складається з тіла свічки (real body) та тіней (shadows).

Японські свічки будуються на графіку одна за одною, утворюючи різні патерни. Відповідно до теорії, деякі патерни можуть з певною ймовірністю говорити про зміну тренду, що утворився, його підтвердження або про нерішучість ринку. Багато патерни японських свічок припускають, що ціна закриття одного торгового періоду і ціна відкриття торгового періоду, що слідує за ним, можуть не збігатися. Така поведінка справедлива для біржових ринків, таких як ф'ючерсні або фондові ринки, де тривалість торгової сесії визначена денним годинником роботи біржі. Ринок Форекс – цілодобовий ринок, з невираженими торговими сесіями. На такому ринку ціна закриття одного торгового періоду практично збігається із ціною відкриття наступного торгового періоду. Тому багато патернів, описані в теорії японських свічок, не можуть бути застосовані повною мірою до валютного ринку Форекс. Проте, для повноти викладу матеріалу вони також будуть розглянуті в цьому розділі.

Японські свічки відрізняються один від одного розміром тіл і тіней. Якщо японська свічка має довге тіло і порівняно короткі тіні, вона класифікується як long body (довга свічка). Якщо японська свічка має коротке тіло і короткі тіні, вона класифікується як short body (коротка свічка). Якщо свічка має довгі тіні, вона класифікується як long shadows. Вивчаючи патерни японських свічок необхідно звикнути до їхніх дивних назв, оскільки більшість із них запозичено з японської мови. Так, наприклад, свічки, що не мають тіней, називаються marubozu (марубозу). Такі свічки, залежно від їх типу, є хорошим сигналом підтвердження висхідного або низхідного тренду. Всі вони можуть бути як свічками зростання ціни (світлими, зеленими), так і свічками падіння ціни (темними, червоними).

Японські свічки, які практично не мають тіла (ціна відкриття дорівнює ціні закриття), називаються doji (дожі). Залежно від положення такого невидимого тіла щодо тіней свічки можна виділити різні її підвиди. Так, у свічки long-legged doji (довгоногий дожі) верхня і нижня тіні практично ідентичні за довжиною. Ця свічка символізує у тому, що сили биків і ведмедів зрівняні, і невдовзі може утворитися тренд. У свічки dragon-fly doji (дожі-бабка) максимальна ціна відповідає ціні відкриття та закриття. Ця свічка символізує у тому, що невдовзі може утворитися низхідний тренд. А у свічки gravestone doji (дожі-надгробки) мінімальна ціна відповідає ціні відкриття та закриття. Ця свічка символізує у тому, що невдовзі може утворитися висхідний тренд. Існує свічка, схожа на long-legged doji, але має на відміну від неї коротке тіло. Таку свічку заведено називати spinning top (дзиґа). Вона також символізує нерішучість ринку, і що довше її тіні, то ймовірніше, що скоро буде створено новий тренд.

Наступні свічки, які ми розглянемо, можуть називатися по-різному залежно від виду тренду, в якому вони зустрічаються. Ці свічки звуться hammer (молот), hanging man (повішений), inverted hammer (перевернутий молот), shooting star (падаюча зірка).

Якщо свічка має дуже коротку верхню тінь, довгу нижню тінь і тіло середнього розміру, то вона називається hammer або hanging man залежно від попереднього тренду, в якому вона зустрічається (низхідний та висхідний тренд відповідно). Тип свічки (світла чи темна) не має значення. Ці свічки з певною ймовірністю говорять про майбутню зміну тренду. Але для остаточного ухвалення рішення про відкриття або закриття позиції необхідне підтвердження додаткових індикаторів технічного аналізу, про які ми говоритимемо в наступних розділах. Якщо свічка має довгу верхню тінь і дуже коротку нижню тінь, то вона називається inverted hammer або shooting star також залежно від попереднього тренду – низхідний та висхідний тренд відповідно. Тип свічки (світла або темна) також не має значення.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом