Навчання Форекс


До 1970-х років курс тієї чи іншої валюти визначався золото-валютним резервом країни, бо глобальні ринки регулювалися золотодевізним стандартом. Кожна валюта мала свій еквівалент в тройських унціях. Однак з часом ситуація змінилася. Від золотодевізного стандарту відмовилися. Йому на зміну прийшла система плаваючих курсів обміну, тобто вартість валюти визначалася на підставі попиту і пропозиції на цю валюту. На цьому принципі був заснований ринок Форекс.

На ринку Форекс одиниця валюти однієї країни продається за певну кількість одиниць валюти іншої країни. Досить складно уявити собі, як можна продавати гроші за гроші. Ви можете розглядати валюту як цінний папір, що дає вам право на частку в економіці країни. Саме тому про економічне "здоров'я" країни судять на підставі стабільності її валюти. Таким чином, займаючись Форекс торгівлею, ми торгуємо «частинками» економіки країн.

У чому полягає унікальність ринку Форекс? Уявіть собі ринок, на якому ви можете продати або купити все, що завгодно. Ви приносите товар на цей ринок і негайно знаходите покупця, готового заплатити взаємовигідну ціну. Такі характеристики ідеального ринку з високою ліквідністю. Ліквідність – це можливість продати або купити товар за взаємовигідною ціною, або, іншими словами, обміняти товар на гроші та навпаки. Яким повинен бути ідеальний ринок? Заборона на монополію, чесна конкуренція, велика кількість учасників і цілодобовий доступ. Такі основні (але не всі) вимоги ідеального ринку. Для початку запам'ятайте, що ринок Форекс має найвищу ліквідність серед всіх глобальних ринків!

Щодня на ринку Форекс здійснюються операції на суму понад 3 мільярдів доларів. Ринок пропонує для кожного вільний доступ. Все, що вам потрібно, – якась сума стартового капіталу (ми розглянемо це питання пізніше) і доступ в Інтернет. Завдяки такому величезному числу учасників, ніхто не може впливати на попит і пропозицію по будь-якій валюті протягом тривалого часу. Всі процеси, які впливають на попит і пропозицію, є природними економічними процесами, вони відрізняються регулярністю і несподіванкою. Для торгівлі на ринку Форекс дуже важливо розуміти та швидко реагувати на зміни в даних процесах. Така стратегія називається фундаментальним аналізом. Крім того, існує технічний аналіз, про який ми розповімо пізніше.

Цікаво, що до кінця 1990-х років тільки великі фінансові установи та банки мали можливість торгувати на ринку Форекс. Потрібно було мати великий капітал в доларах США, щоб укладати договори купівлі/продажу між учасниками ринку. Розвиток Інтернету все змінив, бо з'явилися посередники або брокери. Користуючись перевагами маржинальної торгівлі, приватні особи, які мають значний капітал, можуть закривати угоди на купівлю/продаж на суми в тисячі доларів США, ризикуючи своїм власним капіталом. Маржинальна торгівля – це основа торгівлі на ринку Форекс, але про це пізніше.

Форекс не має фізичної адреси або централізованого обмінного офісу. Торгівля на ринку Форекс охоплює всю земну кулю! Торгівля відбувається 24 години на добу. Говорячи про календарний день, торгівля починається в Південній півкулі в Веллінгтоні (Нова Зеландія), розгортається через часові пояси в Сіднеї, Токіо, Гонконгу, Сінгапурі, Москві, Франкфурті-на-Майні, Лондоні, Цюриху та завершується в Нью-Йорку і Лос-Анджелесі. Серед вищезазначених міст Токіо, Лондон і Нью-Йорк – найважливіші. В залежності від часу доби одна валюта може бути більш активною іншої, що пояснюється робочими годинами головних фінансових центрів.

Отже, підбиймо підсумки нашого вступу. Міжнародний валютний ринок має низку переваг у порівнянні з іншими ринками, наприклад, фондовим ринком, на якому торгують акціями. Не потрібно не спати на Далекому Сході Росії в очікуванні закриття фондового ринку в Москві. Форекс працює цілодобово і відрізняється найвищою ліквідністю в світі. Розвиток Інтернету сприяє появі численних брокерів, які надають приватним особам можливість працювати та отримувати прибуток на ринку Форекс. Конкуренція серед брокерів дуже сильна, а це змушує їх розробляти вигідні торгові умови для приватних осіб. У вступній частині ми навмисно не використовували спеціальні терміни, щоб не перевантажувати читача надмірною кількістю інформації. Проте такі глави призначені для пояснення Форекс-торгівлі.

Вибрані статті

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Поповніть рахунок зручним для вас способом