Навчання Форекс


Поняття валютної угоди дуже тісно пов'язане з фінансовими умовами. Ми класифікуємо ринок дорогоцінних металів, кредитний ринок, ринок цінних паперів, а також Форекс як фінансові ринки, де фінансові інструменти є об'єктами валютних операцій. Дана стаття присвячена тільки тим фінансовим інструментам, які використовуються на ринку Форекс. Валютна операція – це операція між учасниками ринку Форекс з обміну певної суми у валюті однієї країни на валюту іншої країни, ця угода має певну дату і ціну. Валютні операції розрізняються за датою зарахування грошей на рахунок (датою валютування). На підставі цієї характеристики валютні операції діляться на два типи: «спотові» угоди з купівлі/продажу валюти та термінові валютні операції.

Абсолютна більшість операцій на ринку Форекс – це спотові угоди. Загальноприйнято, що дата зарахування грошей на рахунок – це другий який день після закриття угоди. Такі умови дуже зручні для учасників угоди, бо вони мають час для документального оформлення. Ринок, на якому валюта обмінюється за спотовими котируваннями, називається спотовими, тобто це ринок з негайною оплатою.

Слід зазначити, що даний принцип взаєморозрахунків за спотовими угодами працює для великих інвесторів. Для приватних інвесторів (клієнтів різних брокерських фірм), які працюють на ринку Форекс через Інтернет, угода відбувається негайно після того, як трейдер клікнув на кнопку. Для таких угод дата валютування втрачає свій сенс, бо рахунок клієнта завжди відображає поточну торгівлю на ринку Форекс.

Термінові валютні угоди включають форвардні контракти, ф'ючерсні контракти, опціони та свопові контракти. Вони також називаються похідними фінансовими інструментами. Такі фінансові інструменти були створені спеціально для комерції, бо вони допомагають зменшити потенційні ризики коливання курсів валют. Для приватного інвестора, який хоче отримувати прибуток на ринку Форекс, ці фінансові інструменти являють собою другорядну важливість. Проте, ми зробимо огляд по них, щоб розуміти загальну картину.

Форвардні контракти укладаються між сторонами на умовах обміну певної суми валюти за погодженою ціною і в узгоджений термін. Операція буде закрита незалежно від поточної (або спотової) ціни.

Наприклад, форвардний контракт буде корисним, коли російська компанія планує купити за кордоном обладнання за долари США. Уявіть, що ця компанія не має достатньо коштів для закриття операції, але очікує, що рублі нараховуватимуться на розрахунковий рахунок протягом місяця. Крім того, компанія прогнозує, що котирування зміняться в небажаний для неї бік, тобто долар США виросте. У даній ситуації має сенс укласти форвардний контракт з банком на покупку необхідної суми доларів США за вигідною для компанії ціною з узгодженням дати. Звичайно, можуть бути складності в пошуках продавця, бо банки теж очікують зміцнення долара США.

З одного боку, форвардні контракти зменшують ризики. Але з іншого боку, вони можуть привести до втрати прибутку, тому що в разі падіння долара США компанія втрачає можливість заплатити менше за обладнання.

Ф'ючерси, на відміну від форвардних контрактів, мають стандартні терміни платежів та фіксовані обсяги валюти. Ця особливість дозволяє продавати їх як звичайні цінні папери. Для торгівлі ф'ючерсами існує ф'ючерсний ринок. Середній термін виконання ф'ючерсного контракту близько трьох місяців.

Опціони – це те ж саме, що і ф'ючерси, але вони скорочують відповідальність сторін. Таким чином, якщо ви укладаєте ф'ючерсний контракт, то вам доведеться закрити операцію з узгодженими умовами. Але якщо ви купуєте опціон, то ви можете відмовитися закрити операцію. Опціонами торгують на опціон ринку.

Своповий контракт являє собою особливу угоду, коли сторони здійснюють операцію на покупку/продаж із зобов'язанням здійснити зворотну угоду в заданий проміжок часу. Наприклад, компанія купує у банку 1 000 доларів Сполучених Штатах Америки за рублі по спотової ціни із зобов'язанням повернути 1 000 доларів Сполучених Штатах Америки в рублях назад банку за місяць по тій спотовій ціні, яка буде на ринку Форекс через місяць. Свопи – це нестандартні контракти, тому для них немає окремого ринку.

Серед усіх описаних валютних угод (фінансових інструментів) спотові угоди – найважливіші для приватного інвестора.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Поповніть рахунок зручним для вас способом