Навчання Форекс


Досі, кажучи про котирування, ми навмисно використовували тільки спотові (поточні) курси обміну на Форекс, щоб спростити розуміння нашого вебсайту. Однак Форекс котирування складається з двох курсів (цін) – курсу продажу (bid) і курсу покупки (ask). Ці ціни зазвичай пишуться через похилу риску (/), де перед межею позначена ціна покупки, а після риси йде ціна продажу. Наприклад, USD/JPY 104,75/104,85.

Ціна покупки – це ціна, за якою сторона, що встановлює котирування, згодна купити у вас базову валюту. Ціна продажу – це ціна, за якою сторона, яка пропонує котирування, згодна продати вам базову валюту. Поняття покупки та продажу стосовно вас є перевернутим. У нашому поясненні, купує і продає сторона, яка пропонує вам котирування, але не ви. Іншими словами, якщо ви збираєтеся купити базову валюту в котируванні, то необхідно дивитися на ціну продажу (або ask). Якщо ви маєте намір продати базову валюту в котируванні, то звертайте увагу на ціну покупки (або bid).

Наприклад, якщо ви збираєтеся купити 100 доларів США за японські єни по курсу USD/JPY 104,75/104,85, то вам потрібно 100 х 104,85 = 10 485 японських єн. Якщо ви хочете отримати японські єни, продаючи 100 доларів США, то ви отримаєте 100 х 104,75 єни. Графічні зображення курсів обміну розрізняються на різних торгових платформах, пропонованих різними Інтернет-брокерами. Тому що великі цифри рідко змінюються, то вони часто не показані в цінах продажу (ask) офіційних Форекс котирувань. Повернемося знову до вищезгаданої валютної пари USD/JPY. Її котирування може виглядати таким чином: USD/JPY 104,75/85. Термін «велика цифра» означає базове число в 100 пунктів, тому в ціні продажу (ask), як правило, показані лише дві останні цифри.

Різниця між ціною покупки та продажу (bid і ask або лівої та правої сторони котирування) називається спредом. Спред – це принцип отримання прибутку для сторони, яка встановила котирування.

Давайте розглянемо приклад, коли брокерська фірма пропонує типовий курс обміну на Форекс по валютній парі USD/JPY: 104,75/85 зі спредом 10 пунктів. Ви продаєте 100 доларів США та отримуєте 100 х 104,75 = 10 475 японських єн. Якщо хтось звернеться сюди ж і купить ці 100 доларів, то він заплатить суму 100 х 104,85 = 10 485 єн. Таким чином, брокерська фірма заробить 10 485 - 10 475 = 10 єн. З цього прикладу ясно, що брокерська фірма заробляє на протилежних валютних операціях, тобто коли хтось купує і продає. Даний принцип лежить в основі отримання прибутку брокерами на ринку Форекс.

Прибуток 10 єн (приблизно 0,1 долара США) незначний в порівнянні з сумою угоди в розмірі 100 доларів. З цієї причини обмінні пункти використовують більші спреди, ніж в Форекс котируваннях, коли мінімальний розмір угоди більше, наприклад близько 100 000 доларів. Таким чином, в реальному обмінному пункті ми можемо побачити таке котирування по парі USD/JPY: 102,00/108,00 зі спредом 600 піпсів. У цьому випадку прибуток з продажу 100 доларів буде 600 єн (або 5,56 долара).

Ми навчимося розраховувати прибуток з укладання угоди в потрібній валюті в інших розділах. Зараз важливо усвідомити, що є дві ціни в кожному Форекс котируванні (ціна покупки та ціна продажу), і що різниця між цими цінами називається спредом і розраховується в піпсах.

Отже, спред – це джерело прибутку для сторони, яка пропонує котирування. Тому роздрібні брокери, що забезпечують приватним інвесторам доступ до онлайн торгівлі на ринку Форекс, як правило, не стягують комісійні, а отримують вигоду від спредів.В наступних розділах ми будемо розглядати процес відкриття і закриття позицій на ринку Форекс. Ми докладно пояснимо, чому високий спред не сприятливий для приватного інвестора. Зараз важливо розуміти, що при виборі брокера перше, на що потрібно звернути увагу – це розмір спреду: чим нижче спред – тим краще. Хто визначає курси покупки та продажу? Звідки вони беруться? Валютні котирування встановлюються тільки на підставі попиту і пропозиції на валютному ринку. Основний вплив на курси обміну валют надають активні учасники ринку Форекс (раніше ми обговорювали класифікацію учасників). Після основної зміни курсу великі пасивні учасники та мільйони індивідуальних трейдерів також впливають на подальшу зміну валютних курсів. Таким чином, якщо більшість учасників ринку прагне продати якусь валюту, то її ціна падає. Якщо головна тенденція – купити цю валюту, то її ціна зростає. Отже, мета трейдера – виявити цю тенденцію вчасно.

Для учасників валютного ринку розмір спреду не завжди однаковий. Для основних Форекс учасників, які відкривають угоди на мільйони доларів США, розмір спреду мінімальний – всього кілька піпсів, бо навіть малий спред може принести великий прибуток на таких угодах. Для більш дрібних Форекс гравців, які працюють з меншими сумами, розмір спреду більше. Тому в обмінних пунктах спред може досягати сотень піпсів.

В умовах нестабільного і швидко мінливого курсу розмір спреду може збільшуватися. Таким чином, в моменти активізації покупок і продажів валюти, викликаної публікацією важливих економічних індикаторів (елементи фундаментального аналізу будуть детально описані пізніше), Інтернет-брокери іноді підвищують розмір спреду. Це також слід брати до уваги при виборі роздрібного брокера. Тому краще вибирати брокера з фіксованим спредом. Розмір спреду може залежати від ринкової ліквідності конкретної валюти. Якщо будь-яка валюта не торгується активно на ринку Форекс, то спред у відповідних котируваннях буде вищим. Це найбільш характерно для міжбанківського обміну валют, коли банки обмінюють екзотичні низьколіквідні валюти країн третього світу. Приватні інвестори в основному працюють на ринку Форекс з високоліквідними валютами.

Для великих учасників валютного ринку розмір спреду може залежати від суми угоди. Якщо сума відчутно відрізняється від середніх ринкових угод по даній валюті, то спред може бути збільшений. З одного боку, всі великі угоди схильні до значного ризику. З іншого боку, при малих сумах банки несуть більше витрат, щоб провести ці угоди.

Відносини між учасниками угоди також можуть вплинути на розмір спреду. Якщо між сторонами міцні ділові відносини, то вони можуть узгодити менший спред. І навпаки, якщо дилер банку не хоче проводити операцію з якимсь клієнтом, то спред може бути навмисно переоцінений, змушуючи клієнта відмовитися від угоди.

Отже, ціна покупки (bid), ціна продажу (ask) і розмір спреду в котирування є ключовими поняттями для торгівлі на ринку Форекс. Приватному інвестору необхідно розуміти, що вони означають. Працюючи на Форекс, всі рішення повинні прийматися швидко, тому проблеми з розумінням базових концептів неприйнятні.

Приватний інвестор не повинен боятися факту, що угоди на ринку Форекс, як правило, укладаються на сотні тисяч доларів США. Принцип маржинальної торгівлі, який буде розглянуто в наступних розділах, дозволяє приватним інвесторам здійснювати операції на суми, в сотні разів перевищують обсяг їх власних коштів.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом