Навчання Форекс


Форекс-торгівля створена з метою заробити на угодах з обміну валюти. У попередніх розділах ми описували валютний ринок. Однак ми поки не зачіпали наступних тем: який стартовий капітал необхідний для роботи на ринку Форекс і який прибуток можна очікувати. У цьому розділі ми постараємося прояснити ці питання. Обмін валюти в обмінному пункті є спрощеною моделлю отримання прибутку на ринку Форекс. Тому ми почнемо з цього прикладу. Теоретично, ви можете отримати прибуток шляхом купівлі або продажу валюти в обмінному пункті, але в цьому випадку розмір прибутку занадто маленький в порівнянні з можливістю заробітку онлайн на ринку Форекс.

Отже, уявіть, що у вас є $1 000 і ви хочете заробити на валютних операціях в обмінному пункті. Припустимо, що котирування долара США проти японської єни становить 104,15/106,65 у обмінному пункті. Ми прогнозуємо зростання курсу японської єни щодо долара США і, отже, вирішуємо купити єни на всі наші долари. З попередніх розділів ми знаємо, що ціни продажу/покупки (або bid і ask) відносяться до базової валюти в валютній парі, в нашому випадку таким є долар США. Таким чином, ми продаємо долари, які купує обмінний пункт. Курс покупки або bid показаний першим в нашому котируванні. Отже, ми отримуємо 104,15 * 1 000 = 104 150 єн.

Якщо ми продаємо наші єни за долари США негайно, то відповідно до наведеного котирування, ми отримаємо 104 150/106,65 = 976,56 долара США. Це означає, що ми втратимо на цій угоді. Втрати будуть рівні $1 000 - $976,65 = $23,35. Що ж потрібно, щоб отримати прибуток? Очевидно, нам потрібно, щоб ціна ask в котируванні USD/JPY впала ще нижче, ніж початкова ціна покупки, а саме, ціна bid повинна впасти більш ніж на 250 пунктів. Зауважимо, що 250 – це розмір спреду в котирування. Тому ціна ask повинна змінитися, принаймні, на розмір спреду, щоб ми хоча б могли отримати назад наші $1 000.

Проблема в тому, що ми можемо чекати досить довго (тижні, місяці) зміни валютного курсу на 250 піпсів в залежності від поточної ситуації на ринку Форекс. Але уявіть, що, врешті-решт, курс змінився на 500 пунктів в сприятливому для нас напрямку. Це означає, що котирування валютної пари USD/JPY стало 99,15/101,65. Який прибуток ми отримаємо після продажу наших японських єн? Ми отримаємо 104 150/101,65 = $1 024,59. Таким чином, наша чистий прибуток в результаті угоди буде $1 024,59 - $1 000 = $24,59. У реальному житті потрібно чекати надто довго, щоб валютний курс змінився на 500 пунктів. Це означає, що сума $24,59 може стати прибутком за місяць або навіть квартал. Звичайно, не такий прибуток ми б хотіли заробити. Але поспішаємо вас заспокоїти, що робота на ринку Форекс кардинально відрізняється!

З попереднього прикладу ми дізналися цінну інформацію про те, що чим нижче розмір спреду в котирування, тим більше вигоди для трейдера. В обмінних пунктах спред може доходити до сотні пунктів, а котирування, як правило, оновлюється 1 раз на добу. На ринку Форекс розмір спреду залежить від сторони, яка встановлює котирування. Для приватного інвестора, який торгує онлайн, розмір спреду визначає його Інтернет-брокер (точніше брокерська фірма). Отже, важливо вибрати брокера, який пропонує найбільш вигідні торгові умови. Залежно від валютної пари, розмір спреду зазвичай варіюється від 1 до 10 пунктів. Однак, як було сказано вище, коли валютний ринок нестабільний, так само поводяться і брокери.

Інший урок, який ми винесли з попереднього прикладу, полягає в тому, що для отримання прибутку від валютної угоди, необхідно купити валюту для того, щоб провести зворотну угоду в потрібний момент, а саме продати її. Крім того, в прикладі з обмінним пунктом, для покупки японських єн за долари США нам потрібно мати всю суму в доларах. На ринку Форекс все легше, в чому ви зможете переконатися далі. Ми повинні звернути увагу ще на один момент: для валютних угод ми можемо використовувати тільки готівкові кошти. Звичайно, ніхто не забороняє нам взяти кредит в банку, але жоден банк не видасть вам кредит для операцій з обміну валюти. Більш того, ви б не хотіли втратити більшу частину вашого кредиту на таких угодах і залізти в борги? Що пропонує ринок Форекс? Скориставшись маржинальною торгівлею (яку ми розглянемо в наступному розділі) і володіючи відносно невеликими коштами (навіть декількома тисячами доларів США), ми можемо управляти капіталом, який в сотні разів перевищує наші власні кошти. Чим більшим капіталом ми управляємо, тим більшою може бути прибуток. Якби ми купили японські єни нема за $1 000, а, скажімо, за $100 000, то ми б отримали прибуток не $24,59, а цілих $2 459. Для цього варто продовжити навчання Форекс торгівлі. На цьому давайте завершимо обговорення роботи обмінних пунктів і перейдемо до валютного ринку Форекс.

Для того, щоб працювати на ринку Форекс онлайн, вам потрібно вибрати брокера. Брокер відкриває для вас рахунок, на який ви вносите певну суму грошей, що іменується гарантійний депозит. Сума гарантійного депозиту – це філософське і водночас практичне питання. Це залежить від того, наскільки агресивно ви збираєтеся торгувати, від кредитного плеча, який ви будете використовувати (ми будемо детально розглядати це поняття в наступному розділі), скільки лотів ви відкриваєте одночасно (про це поговоримо пізніше), а також від вашого досвіду торгівлі на ринку Форекс. Для новачка рекомендується мати не менше $1 500-2 000 на гарантійному депозиті. Гарантійний депозит, як правило, зберігається на спеціальних рахунках в декількох валютах, які брокер відкриває для вас в банку. Більшість брокерів є іноземними корпораціями, зареєстрованими в офшорній зоні. З цієї причини рахунки відкриваються в доларах США. Але це не означає, що ви зможете працювати тільки з доларовими котируваннями, і в цьому відмінність від прикладу з обмінним пунктом. Щоб купити японські єни за фунти, трейдеру не обов'язково мати фунти на своєму рахунку. Перевага ринку Форекс – це можливість заробляти на валютних курсах без фізичного постачання валюти, тобто дата нарахування валюти на рахунок (валютування) втрачає своє значення. Маючи долари США на гарантійному депозиті, ми можемо здійснювати операції в будь-який інший валюті. Нагадаємо вам приклад з обмінним пунктом, коли ми чекали подорожчання японської єни проти долара США. Іншими словами, ми чекали моменту, коли долар США впаде стосовно єни в валютній парі USD/JPY. А якби ми навпаки чекали подорожчання долара США проти єни? Було б більш логічним купити долари США за японські єни. Але що б ми змогли зробити, якби ми мали тільки $1 000 і ніяких єн? Природно, ми б не змогли здійснити таку операцію в обмінному пункті. Торгуючи на ринку Форекс, трейдер може здійснювати такі операції, оскільки немає реальної підтримки валюти (ми вже про це говорили), гроші ми заробляємо тільки на угодах купівлі/продажу валюти, а прибуток конвертується в валюту гарантійного депозиту, тобто в долари США.

Однак принцип отримання прибутку той же самий: для здійснення угоди ми повинні спочатку купити валюту за нижчою ціною для того, щоб продати її пізніше за вищою ціною. Або спочатку продати валюту за вищою ціною для того, щоб потім купити її за нижчою ціною, що майже одне й те саме. Це пояснюється тим, що один тип валюти завжди купується або продається за валюту іншого типу. Перший етап операції на ринку Форекс називається відкриттям позиції. Другий етап називається закриттям позиції. У момент закриття позиції розраховується прибуток або збиток від угоди, які, відповідно, або додаються на рахунок, або списуються з рахунку. Ви можете відкрити угоду, зробивши наказ на покупку або продаж базової або котированої валюти. Якщо ви відкриваєте позицію на покупку, то це називається довгою позицією. Якщо ж ви відкриваєте позицію на продаж, то це називається короткою позицією. Наприклад, коли ви чуєте фразу: «Я відкрив довгу позицію по долару США проти японської єни», то це означає, що в очікуванні зростання долара США проти японської єни, трейдер здійснює покупку деякої кількості доларів за єни.

Мінімальний обсяг угоди на ринку Форекс називається лот. Його розмір відбивається в котируваній валюті, але, як правило, він дорівнює $100 000. Працюючи на валютному ринку, ви відкриваєте і закриваєте позиції, розмір яких завжди дорівнює цілому числу лотів. Виникає питання: як індивідуальний інвестор може торгувати на ринку Форекс, якщо мінімальна сума угоди така висока? Принцип маржинальної торгівлі, який ми обговоримо в наступному розділі, дозволяє вам управляти коштами до $100 000, розташовуючи лише декількома тисячами доларів на гарантійному депозиті та ризикуючи тільки вашим власним депозитом.

Але навіть принцип маржинальної торгівлі не може врятувати тих, хто не має таких коштів. Той, хто має в своєму розпорядженні порівняно малий капітал приблизно в $1 000, може вільно вести Форекс торгівлю. Для таких інвесторів брокери створили міні-лоти в розмірі до $10 000. А деякі брокери пропонують навіть мікро-лоти розміром всього до $1 000. Щоб контролювати такий лот необхідно всього кілька сотень доларів, але такі лоти використовуються досить рідко. На практиці новачки будуть торгувати, швидше за все, міні-лотами.

Слід зазначити, що чим вище ваш гарантійний депозит, тим більше лотів ви можете відкрити одночасно на ринку Форекс. Залежно від торгової стратегії, яку розробляє кожен трейдер, вам може знадобитися кілька одночасно відкритих позицій. Це потрібно взяти до відома при плануванні операцій. Тому вам необхідно завжди контролювати суму вашого гарантійного депозиту.

Який приблизний прибуток може бути від однієї угоди на ринку Форекс? Уявіть, що ми використовуємо міні лоти, а наш гарантійний депозит становить $1 000. Ми прогнозуємо подорожчання долара США проти японської єни при поточному котируванні USD/JPY 104,75/80. Як ми бачимо, спред дорівнює 5 пунктам, що характерно для ринку Форекс, і значно менше, ніж в прикладі з обмінним пунктом. Припустимо, що ми відкриваємо довгу позицію по валютній парі USD/JPY з одним міні-лотом за котируванням 104,80 єни за 1 долар. Наш прогноз руху курсу виправдався, і на момент закриття позиції курс валютної пари USD/JPY становить 105,10/15. Отже, ми змогли «зловити» вигідний рух курсу, який склав 105,10 - 104,80 = 30 пунктів. Підкреслимо, що пункти належать до котируваної валюти, тобто японської єни. Щоб порахувати суму нашої прибутку в доларах США, потрібно перетворити 30 пунктів в доларовий еквівалент і помножити на розмір міні-лота 10 000. Щоб конвертувати 30 пунктів в доларовий еквівалент, розділимо 0,30 на курс продажу долара за японські єни, тобто 0, 30/105,15 = 0,0029. Отримана цифра відповідає 29 пунктам в доларовому еквіваленті. Помноживши цю цифру на 10 000, ми отримуємо суму нашого прибутку, тобто  $29. У нашому прикладі зміна курсу склала всього 30 пунктів. При такій зміні з нашими $1 000 ми змогли отримати прибуток $29. На практиці такий рух курсу можна «зловити» на ринку Форекс протягом декількох годин або навіть хвилин.

Підбиваючи підсумки глави, давайте порівняємо прибуток, отриманий від угоди в обмінному пункті на початку глави, з прибутком в результаті угоди на ринку Форекс, описаним в кінці. Очевидно, що можливості, які надає ринок Форекс, незрівнянно вищы, ніж можливості обмінного пункту. Прибуток, який теоретично можна витягти протягом місяця в обмінному пункті, може бути досягнутий протягом години на ринку Форекс!

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом