Навчання Форекс


Ми з вами вже з'ясували, що маржинальна торгівля передбачає залучення кредитного капіталу, коли трейдер позичає кошти у брокера з метою проведення операцій на ринку Форекс. Щоб краще зрозуміти цю главу, давайте розглянемо принцип обороту грошових коштів в державі. Уявімо, що з'явилася нова держава. Населення перебуває в працездатному віці, але грошей в країні поки немає. Що ж робити в такому випадку? Центральний банк нашої гіпотетичної держави довіряє міністерству випустити банкноти встановленого зразка. Уявімо, що банкноти випустили, але як тепер розподілити їх серед населення? Виникає ряд комерційних банків, які позичають кошти у Центробанку. Кредит, як нам відомо, не надається без певної мети, а відсотки за кредит повинні виплачуватися в будь-якому випадку. Це ключовий момент формування грошово-кредитної політики. Центробанк встановлює процентну ставку, за якою комерційним банкам надаються кредити. У різних країнах така ставка може називатися по-різному. У Росії вона має назву «ставка рефінансування». В інших країнах це може бути «процентна ставка», «базова ставка», «ключова ставка» і т.д. Проте, повернемося до придуманої нами держави. Тепер, коли у комерційних банків є власні кошти, вони, своєю чергою, починають видавати позики організаціям вже під більш високий відсоток, ніж ставка рефінансування. Таким чином, комерційні банки отримують прибуток від різниці між ставками по кредитах. Фірми організують власний бізнес, наймають працівників і виплачують їм зарплату. В результаті робочих операцій організації виробляють товари або послуги. Фірми отримують прибуток і повертають позичені кошти комерційним банкам разом з відсотками. Комерційні банки, своєю чергою, виплачують кредити Центробанку. В результаті цього відбувається розподіл коштів у державі. Звичайно, ми тут застосували максимально спрощену схему даного процесу, проте дуже важливо розуміти її при вивченні торгівлі кредитним капіталом на ринку Форекс.

Процентна ставка є одним з найважливіших регуляторів темпів інфляції. Інфляція – це збільшення кількості грошових коштів, що знаходяться в обігу. Іншими словами, якщо банкнот в обігу стає більше, то і товарів на них можна купити відповідно більше. У такій ситуації організації намагаються підвищити ціни на товари та послуги, в результаті чого гроші знецінюються. Щоб уповільнити темпи інфляції, необхідно скоротити кількість грошових коштів в обігу. Для цього держава збільшує процентну ставку. Сама ідея підвищення процентної ставки в цілях обмеження інфляції, на перший погляд, може бути не настільки очевидною. Чим вища відсоткова ставка, тим вище і відсоток по кредитах, які фірми беруть в комерційних банках. Отже, організації менше беруть в борг, скорочуються обсяги виробництва, зарплати зменшуються, і в підсумку кількість грошових коштів в обігу скорочується. Побічним ефектом такого «втручання» стане зростання рівня безробіття через скорочення обсягів виробництва. Тобто всі процеси в державі взаємопов'язані.

Навіщо все це потрібно знати трейдеру? Давайте розглянемо наступний приклад. Ми збираємося купити долари США за японські єни. Відкриваємо рахунок на $1 000 у брокера. Ми з вами вже обговорили, що принцип маржинальної торгівлі дозволяє нам купувати долари за єни, навіть якщо у нас цих єн немає. Однак слід пам'ятати, що ці єни ми позичаємо у брокера! Ми купуємо на них долари (тобто брокер купує їх для нас). Зверніть увагу на ще один важливий момент: куплені долари залишаються у брокера, ми ними не розпоряджаємося. Єдине, що ми можемо зробити, це продати ці долари назад за єни, тобто закрити позицію з прибутком або збитком. Це означає, що куплені долари належать брокеру, інакше кажучи, ми даємо їх йому в кредит.

Ми з вами вже обговорили, що коли ми позичаємо кошти, ми зобов'язані виплатити відповідну кредитну ставку. Оскільки всі угоди на ринку Форекс здійснюються на міжбанківському рівні, використовується процентна ставка, встановлена ​​центробанком. Так, якщо ми вже позичили долари, ми виплачуємо процентну ставку, встановлену центробанком США (Федеральний резервний банк). Якщо ж ми беремо в борг японські єни, тоді ми виплачуємо процентну ставку, встановлену японським центробанком (Банк Японії). У різних країнах діють різні процентні ставки.

Розмір процентної ставки в річному обчисленні представлений в процентах (%). Наприклад, якщо процентна ставка в Австралії складає 2,0%, а в США  0,25%, це означає, що за австралійські долари, які ми взяли в кредит у брокера, потрібно буде виплатити 0,25% річних від загальної суми кредиту. З іншого боку, брокер виплачує 2,0% річних за долари США, які він позичив у нас. Зверніть увагу, що цей принцип працює тільки в тому випадку, коли довга позиція по AUD/USD залишається відкритою протягом декількох днів. Відсотки по відкритих позиціях нараховуються за кожен день. Якщо ми закриємо позицію в той же день, коли вона була відкрита, то процентні ставки нараховуватися не будуть. Припустимо, що позиція залишалася відкритою протягом одного місяця, в кінці місяця ми вирішуємо її закрити. Щоб було простіше, уявімо, що ціна BID дорівнює ціні ASK, а курс AUD/USD за місяць практично не змінився. Ми не заробили на різниці між ставками. Що ж тоді робити з кредитами? Брокер повинен виплатити нам 2% річних за місяць, тобто 2,0 поділимо на 12, вийде 0,16% від суми позики в австралійських доларах. Однак всі розрахунки конвертуються в валюту нашого рахунку, в такому випадку – в долари США за курсом продажу AUD/USD. Своєю чергою, ми повинні виплатити брокеру 0,25% річних за місяць. Порахуємо: 0,25% розділити на 12 – виходить 0,02% від суми кредиту. Ми повинні виплатити цю суму в доларах США. Слід розуміти, що сума кредиту, яку ми повинні виплатити в австралійській валюті, і сума, надана нам у доларах США, еквівалентні обсягу відкритої позиції, тобто обсягом одного лота, міні- або мікро-лота, в залежності від обсягу, який ми використовуємо. Припустимо, що позиція була відкрита з одним міні-лотом (1 міні-лот дорівнює $10 000). У нашому прикладі ми заробимо на різниці між процентними ставками 0,16% - 0,02% = 0,14% від обсягу міні-лота, тобто приблизно 10 000 помножити на 0,0014 – вийде 14 доларів.

Слід врахувати, що якщо ми відкрили коротку позицію в доларах США (продавали долари США за австралійські долари), тоді ми втратимо 14 доларів на різниці між процентними ставками. Прибуток або збиток на різниці між процентними ставками залежать від торгованих валют і типу відкритої позиції (довга або коротка). Сума, що виплачується по процентній ставці  це своп. У маржинальної торгівлі своп завжди заробляється на валюті, яка купується і виплачується по тій валюті, яка продається.

Як ми бачимо, на ринку Форекс можна заробляти не тільки на коливаннях курсів валют, але і на різниці між процентними ставками. Тип торгівлі, який передбачає заробіток на різниці між процентними ставками, називається керрі-трейдинг. Не всі брокери виплачують своп, деякі тільки заробляють на процентній ставці, що не виплачуючи її трейдерам. Поточні процентні ставки деяких брокерів можуть відрізнятися від ставок, встановлених центробанками відповідних країн, і можуть змінюватися з плином часу. Тому найкраще проконсультуватися з брокером з приводу виплати свопу перед відкриттям у нього рахунки. Відкривши позицію, ви повинні чітко розуміти, з чого складаються ваші доходи та витрати, щоб не відкрити явно збиткові позиції або не закрили позиції зі збитками. В такому випадку позиція повинна бути закрита так, щоб покрити спреди та витрати по свопу.

Поняття процентної ставки та свопу можуть заплутати новачка, тому якщо вони вас бентежать, не переносьте позицій на наступний день. Використовуйте тільки стратегію внутрішньоденної торгівлі. Якщо позиція відкрита і закрита в той же день, то своп не нараховується.

Ми з вами вже говорили про те, що ринок Форекс не працює у вихідні дні та свята. Тому своп може нараховуватися нерівномірно протягом тижня. Це означає, що своп не нараховується у вихідні дні, і відповідна частина його розподіляється по буднях. З урахуванням того, що в тижні 7 днів, може вийти ситуація, коли в понеділок, вівторок і четвер своп розраховується як 1 до 7, але в середу становить 3 до 7. Як правило, брокери публікують таблицю, в якій зазначено розподіл свопу по днях тижні. Пам'ятайте, що своп нараховується кожен день! Необхідно також знати, що різні центробанки можуть іноді коригувати свої процентні ставки для того, щоб контролювати економічну ситуацію в країні. Тому важливо стежити за світовими економічними новинами, щоб вчасно реагувати на зміни, викликані виходом економічних індексів.

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом