Навчання Форекс


Так звана «торгівля на новинах» являє собою один з методів торгівлі, який базується на припущенні, що новини рухають ринок. Поява хороших новин викликає підвищення котирувань, а поява поганих – відповідно, зниження. При такому підході будь-які фактори, які впливають на вартість компанії, розглядаються як НОВИНИ про ці фактори. Наприклад, поліпшення фінансових показників компанії (фундаментальний показник, який є частиною ринкового аналізу) розглядається як позитивна новина про поліпшення фінансових показників цієї компанії.

Знаменита спекуляція барона Ротшильда з приводу битви при Ватерлоо є одним з найяскравіших прикладів торгівлі на новинах в історії. Свого часу Натан Ротшильд був відомий на Лондонській біржі як людина, яка має доступ до самої оперативної інформації. Таку сформовану думку призводило до того, що його дії дуже часто безпосередньо впливали на поведінку інших біржових гравців.

20 липня 1815 р. Натан Ротшильд дізнався про перемогу над Наполеоном в битві при Ватерлоо задовго до прибуття офіційного кур'єра від герцога Веллінгтона (це сталося завдяки його чудово налагодженій кур'єрській службі).

Прийнявши до уваги цей факт, Ротшильд відправився на Лондонську біржу, де почав збувати цінні папери. Результатом цих дій стала поява чуток про програш англійців, що викликало на біржі паніку. Коли курс цінних паперів упав до рекордно низького рівня, вони були скуплені Ротшильдом, що принесло йому величезні статки.

Таким чином, битва при Ватерлоо крім підручників з військового мистецтва, увійшла в історію найбільших фінансових операцій. Широка публіка, яка завжди відрізнялася схильністю демонізувати подібні особистості, досі всерйоз обговорює можливість того, що наполеонівський маршал Груші спізнився до місця битви тільки завдяки грошам Ротшильда.

Але тут далеко не все так просто і зрозуміло. Досить часто фондовий ринок реагує на новини парадоксально і, на погляд необізнаної людини, досить-таки незрозуміло. З'являється щось зовсім чудове, а ціни незрозуміло чому раптом починають падати, або навпаки.

Весь секрет полягає в тому, що пряму дію на ринок мають тільки несподівані новини.

Безсумнівно, новина, що з'явилася, про революцію в якійсь державі, в зв'язку з чим завтра планується скасування всіх акцій, призведе до повного краху біржі. Або ж, наприклад, раптове поліпшення фінансових показників будь-якої компанії є гарною новиною, яка неодмінно викличе зростання цін на акції цієї компанії. Але ці дві події є прикладами несподіваних новин, які застають учасників ринку зненацька.

Абсолютна ж більшість впливає на ринок новин становити собою заздалегідь заплановані звіти, макроекономічні дані або вже раніше анонсовані заяви офіційних осіб. У професіоналів щодо таких новин існує приказка «Купуй чутки та очікування, продавай факт». Саме тут і міститься секрет дивної поведінки ринку: ринок зростає, поки всі чекають оголошення доброї новини, але падає, як тільки вона реально виходить. Правда, перед падінням відбувається один короткий скачок наверх.

Причини такої картини наступні. Вся річ у тому, що великі учасники ринку (умовно назвемо їх «професіоналами»), у яких відкриття і закриття позиції займає тижні, а то й місяці, просто не в змозі продавати свої пакети акцій на ринку, що падає, бо це призведе до обвалення котирувань. У зв'язку з цим ними планується закриття своїх позицій саме в момент оголошення очікуваних позитивних новин.

Отже, підіб'ємо підсумок.

Всі новини діляться на «очікувані» і «раптові», перші з яких відіграються за принципом «Купуємо плітку - продаємо факт», тоді як «раптові» відіграються в прямій залежності від сторони дії новини.

Як ми вже говорили вище, більшість новин фондового ринку потрібно віднести до класу «очікуваних». Так, наприклад, угоди, пов'язані з поглинанням або злиттям компаній в більшості випадків готуються протягом досить тривалого часу. Переговори за такими операціями можуть тривати багато місяців, причому в них залучена велика кількість людей. У таких випадках, природно, витік інформації запобігти практично неможливо і ця інформація, знаходячи форму чуток, поширюється по ринку задовго до офіційного оголошення самій новини. До числа «очікуваних» новин можна віднести хороші або погані фінансові звіти компаній, розміщення облігацій, оголошення про угоди злиття-поглинання, підписання великих вигідних контактів і безліч подібних.

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом