Навчання Форекс


Скальпінг (стратегія)

Однозначної думки про цей торговий підхід немає, але скальпінгом цікавилися та цікавитимуться. Чому скальпінг викликає такий інтерес? Напевно, тому що це один із небагатьох способів швидко заробити на ринку Форекс.

Основна ідея скальпінгу – заробляти на внутрішньоденному русі цін.

Внутрішньоденна торгівля з'явилася разом із першими біржами. Що може бути простіше: зранку з відкриттям біржі купив щось дешевше, а наприкінці торгового дня продав дорожче. Спочатку торгівля всередині дня була доступна лише членам бірж, т.к. для швидкого укладання угод потрібно було там перебувати. Але технічний прогрес не стояв дома. З'явився телеграф, потім телефон. Необхідність власної присутності на біржі зникла і, як наслідок, кількість трейдерів, які займаються короткостроковими спекуляціями, почала збільшуватися. Телеграф постачав біржові котирування, а телефон став способом подання розпорядження брокеру. Така торгівля велася доти, доки не з'явилися комп'ютери та комп'ютерні мережі.

З появою Інтернету торгівля на різних ринках, фондових біржах, на Форексі стала доступною будь-кому. А з розвитком торгових терміналів, які транслюють котирування прямо на екран монітора і дозволяють миттєво здійснювати угоди, внутрішньоденна торгівля отримала “друге дихання”.

Саме ринок Форекс якнайкраще підходить для скальпінгу. На Форекс можна торгувати сумами, що в 100-500 разів перевищують депозит, що створює неймовірні можливості заробітку. Крім цього, у ринку Форекс найбільша волатильність. У середньому протягом дня валюти проходять близько 50-100 пунктів. Однак це виходить, якщо орієнтуватися за цінами відкриття та цінами закриття дня. Але якщо зважати на те, що курси валют у рамках дня не завжди зростають або падають, а здійснюють незначні коливання, то в сумі вийде, що валюта проходить за день набагато більше.

Завдання скальпера – заробити на кожному мікроруху. За торговельний день деякі скальпери здійснюють понад 100 угод, час життя відкритої позиції в такому разі становить лише кілька хвилин. За ці кілька хвилин ринок Форекс здійснює рух у потрібний бік на кілька піпсів, які дістаються скальперу як прибуток після закриття угоди. Звичайно, прибуток за такими угодами окремо невеликий, однак у сумі він може досягати значного обсягу.

Угоди не завжди прибуткові, і якщо ринок рушив у зворотний бік, угоду треба закривати дуже швидко і без жалю, інакше збитки будуть занадто великі.

Правила класичного скальпінгу.

Скальпінг - це торгівля на ВСІХ мікрорухах, що перевищують подвійний спред і припуск на прослизання.

Скальперу не важливо, куди йде ринок. Головне – щоб йшли потужні осциляції.

Найжорстокіший ризик-менеджент - вискакування з позиції при найменшому розвороті.

Фіксація профіту після закінчення дня.

Об'єктивно кажучи, стратегія скальпінгу є дуже складною, але попри це, майже всі новачки намагаються торгувати таким чином.

Розгляньмо очевидні мінуси.

У скальпінгу рівень обмеження втрат (Stop-loss) дуже наближений до ринку. При постановці такого рівня дуже велика ймовірність упіймати збиток лише на ринковому шумі. Найпростіше рішення - відмовитися від Stop-loss, але тоді достатньо одного сильного руху ринку проти вас, щоб звести нанівець усі ваші минулі досягнення і навіть призвести до втрати всього депозиту.

Найголовнішим мінусом є постійна нервова напруга.

Скальпінг передбачає постійне перебування на ринку, що має на увазі постійний стрес. Необхідно мати дуже міцні нерви, щоб витримувати такий режим торгівлі – тут немає права на помилку. Тому якщо довго торгувати в такому режимі, то, швидше за все, на вас чекатиме втрата депозиту.

Прогрес не стоїть на місці.

З розвитком можливостей програмного забезпечення став популярним скальпінг із використанням різних механічних торгових систем (МТС). Поступово скальпінг перетворюється зі щоденного стеження за котируваннями на екрані монітора на написання та безперервне налагодження програми, яка висить усю торгову сесію та збирає копієчки на кожному тику. МТС для скальпінгу написати неможливо, т.к. інтуїція трейдера відіграє не останню роль у цій стратегії. А от полегшити торгівлю програмою під силу.

Наприкінці статті наводимо цитату з інтерв'ю відомого скальпера Парамона.

“Скальпінг для мене насамперед метод торгівлі, що відповідає моїй психомоториці. Так само як і при використанні будь-яких стратегій, у ньому є свої плюси та мінуси. Наприклад, при довгостроковій торгівлі ми отримуємо величезну кількість вільного часу, в скальпінгу такого немає, тут необхідно працювати весь торговий день, і до кінця торгівлі іноді відчуваєш сильну втому. Але з іншого боку, скальпер за день може заробити суттєво більше, ніж середньо-, і тим більше довгостроковий. Крім того, процес руху цін у тебе постійно перед очима і ти завжди можеш оперативно відреагувати на будь-які ринкові зміни. Саме ця щоденна, часом утомлива торгівля дозволяє напрацювати безцінний досвід. Ти починаєш краще розуміти рух ціни тієї чи іншої валютної пари, починаєш відчувати та прогнозувати подальший розвиток ринкової ситуації. Ну а прибутковий день, коли ти «підняв» суми, які можна порівняти з розміром депозиту, заряджає енергією на цілий тиждень!”

Вибрані статті

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Поповніть рахунок зручним для вас способом