Навчання Форекс


Що тільки не вигадують трейдери для того, щоб досягти успіху у фінансових спекуляціях. Вони то застосовують методи, схожі з грою в казино, то нехтують управлінням ризиками, то поринають з головою в математику у пошуках закономірностей у, здавалося б, повністю хаотичній поведінці ринку. Але, як не дивно, куди б не завела дослідника стежка пошуку знань, вона в більшості випадків веде його до нових відкриттів.

Засновником теорії хаосу можна вважати Білла Вільямса, який першим запропонував використовувати у трейдингу фрактали. Фракталами називають якісь геометричні утворення, основною властивістю яких є самоподібність, тобто з маленьких елементів вибудовується набагато більш масштабна структура, яка повторює форму більш дрібних утворень. Теорія говорить, що саме ця властивість подібності лежить в основі всіх елементів природи від річища річки, до клітин головного мозку людини.

Яким же чином можуть бути корисні фрактали в трейдингу!? Дуже часто можна помітити, що деякі фігури на графіках з'являються із дивовижною регулярністю у великих і менших пропорціях. Таким чином, виходить, що через деякий час ринок повторює свої рухи подібно до вже наявних елементів. І якщо обчислити такі фігури, то можна з великою точністю будувати прогнози, а, отже, використовувати їх на свій розсуд. Білл Вільямс запропонував визначити Форекс фрактал, як кілька свічок, одна з яких буде локальним мінімумом або максимумом у заданому часовому проміжку. Для простоти він розробив індикатор, який став досить популярним і зараз є стандартним для торгового термінала MetaTrader4.

Сьогодні теорія хаосу розвинулася настільки, що досить далеко пішла в сторону від початкової ідеї Білла Вільямса. Суть залишилася та сама ‒ пошук самоподібних фігур на графіках для прогнозування цін. У рамках сучасної теорії фракталів трейдери шукають не фрактали, а монади – дещо більші утворення, ніж п'ять-десять свічок, засновані на самоподібності. Крім того, відгалуження фрактальної теорії – дзеркальна теорія, зайшла ще далі, стверджуючи, що ринок після досягнення деяких точок відображає себе, як в дзеркалі. Приклади, які наводить сам ринок, вражають, наскільки може бути правдивим прогноз, побудований на цій теорії. Більш того, прихильники дзеркальних ринків кажуть, що навіть непередбачувані події фундаментального характеру вже враховані ринком. Типовим прикладом є теракт у Лондоні: до нього графік валюти не показував жодних технічних передумов для великого руху, але дзеркальні індикатори вказували на сильний імпульс, що і сталося.

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів