Служба поддержки
×

Теорія хаосу

Що тільки не вигадують трейдери для того, щоб досягти успіху у фінансових спекуляціях. Вони то застосовують методи, схожі з грою в казино, то нехтують управлінням ризиками, то кидаються з головою в математику в пошуках закономірностей в, здавалося б, повністю хаотичній поведінці ринку. Але, як не дивно, куди б не завела дослідника стежка пошуку знань, вона в більшості випадків призводить його до нових відкриттів.

Основоположником теорії хаосу можна вважати Білла Вільямся, який першим запропонував використовувати в трейдингу фрактали. Фракталами називають якісь геометричні утворення, основною властивістю яких є самоподоба, тобто з маленьких елементів шикується значно масштабніша структура, яка повторює форму дрібніших утворень. Теорія говорить, що саме на цій властивості подібності вимальовуються і всі елементи природи від річища річки, до клітин головного мозку людини.

Яким же чином можуть бути корисні фрактали в трейдингу!? Дуже часто можна помітити, що деякі фігури на графіках з'являються із завидною регулярністю в великих і менших пропорціях. Таким чином, виходить, що через деякий час ринок повторює свої рухи подібно вже наявним елементам. І якщо обчислити такі фігури, то можна з великою точністю будувати прогнози, і, отже, використовувати їх на свій розсуд. Білл Вільямс запропонував визначити Форекс фрактал, як кілька свічок, одна з яких буде локальним мінімумом або максимумом в даному масштабі часу. Для простоти він зробив індикатор, який став досить популярним і зараз є стандартним для торгового терміналу MetaTrader4.

Сьогодні теорія хаосу розвинулася настільки, що досить далеко пішла в сторону від початкової ідеї Білла Вільямса. Суть залишилася та ж – пошук самоподібних фігур на графіках для прогнозування цін. Сучасна фрактальна теорія така, що трейдери шукають не фрактали, а монади – дещо більші утворення, ніж п'ять-десять свічок, засновані на самоподобі. Крім того, відгалуження фрактальної теорії – Дзеркальна теорія, зайшла ще далі, стверджуючи, що ринок після досягнення деяких точок відображає себе, як в дзеркалі. Приклади, які наводить сам ринок, вражають, наскільки може бути правдивим прогноз, побудований на такій теорії. Більш того, прихильники дзеркальних ринків кажуть, що навіть непередбачувані події фундаментального характеру вже враховані ринком. Характерним прикладом служить теракт в Лондоні: до нього графік валюти не показував жодних технічних передумов для великого руху, але дзеркальні індикатори вказували на сильний імпульс, що і сталося.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""