Служба поддержки
×

Скальпінг (стратегія)

Однозначної думки про цей торговий підхід немає, але скальпінгом цікавилися і будуть цікавитися. Чому скальпінг викликає такий інтерес? Напевно, тому що це один з небагатьох способів швидко заробити на ринку Форекс.

Основна ідея скальпінга - заробляти на внутрішньоденному русі цін.

Торгівля в середині з'явилися разом з першими біржами. Що може бути простіше: вранці з відкриттям біржі купив що-небудь дешевше, а в кінці торгового дня продав дорожче. Спочатку торгівля всередині дня була доступна тільки членам бірж, тому що для швидкого укладання угод необхідно було постійно там перебувати. Але технічний прогрес не стояв на місці. З'явився телеграф, потім телефон. Необхідність своєї присутності на біржі зникла і, як наслідок, кількість трейдерів, що займаються короткостроковими спекуляціями почала збільшуватися. Телеграф поставляв біржові котирування, а телефон став способом подачі розпорядження брокеру. Така торгівля велася до тих пір, поки не з'явилися комп'ютери та комп'ютерні мережі.

З появою Інтернету торгівля на різних ринках, фондових біржах, на Форексі стала доступна будь-кому. А з розвитком торгових терміналів, які транслюють котирування прямо на екран монітора і дозволяють миттєво здійснювати операції, торгівля в середині отримала "друге дихання".

Саме ринок Форекс як не можна краще підходить для скальпінга. На Форекс можна торгувати сумами в 100-500 разів перевищують депозит, що створює неймовірні можливості заробітку. Крім цього, у ринку Форекс найбільша волатильність. В середньому протягом дня валюти проходять близько 50-100 пунктів. Однак це виходить, якщо орієнтуватися за цінами відкриття і цінами закриття дня. Але якщо враховувати те, що курси валют в рамках дня не завжди ростуть або падають, а роблять незначні коливання, то в сумі вийде, що валюта проходить за день набагато більше.

Завдання скальпера - заробити на кожному мікрорухам. За торговий день деякі скальпери здійснюють понад 100 угод, час життя відкритої позиції в такому випадку становить всього лише кілька хвилин. За ці кілька хвилин ринок Форекс робить рух в потрібну сторону на кілька піпсів, які та дістаються скальпери як прибутку після закриття угоди. Звичайно, прибуток за такими угодами окремо невелика, проте в сумі вона може досягати значного обсягу.

Угоди не завжди прибуткові, і якщо ринок рушив в зворотний бік, то угоду треба закривати дуже швидко і без жалю, інакше збитки будуть занадто великі.

Правила класичного скальпінга.

Скальпінг - це торгівля на ВСІХ мікрорухам, що перевищують подвійний спред і припуск на прослизання.

Скальперу байдуже, куди йде ринок. Головне - щоб йшли потужні осциляції.

Найжорстокіший ризик-менеджент - вискакуванню з позиції при найменшому розвороті.

Фіксація профіту після закінчення дня.

Об'єктивно кажучи, стратегія скальпінгу дуже складна, але не дивлячись на це, майже всі новачки намагаються торгувати таким чином.

Давайте розглянемо очевидні мінуси.

У скальпингу рівень обмеження втрат (Stop-loss) сильно наближений до ринку. При постановці такого рівня дуже велика ймовірність зловити збиток всього лише на ринковому шумі. Найпростіше рішення - відмовитися від Stop-loss, але тоді досить одного сильного руху ринку проти вас, щоб звести нанівець всі ваші минулі досягнення і навіть привести до втрати всього депозиту.

Найголовнішим мінусом є постійне нервове напруження.

Скальпінг передбачає постійне перебування на ринку, що має на увазі постійний стрес. Необхідно мати дуже міцні нерви для того, щоб витримувати такий режим торгівлі – тут немає права на помилку. Тому якщо довго торгувати в такому режимі, то, швидше за все, вас чекатиме втрата депозиту.

Прогрес не стоїть на місці.

З розвитком можливостей програмного забезпечення став популярний скальпінг з використанням різних механічних торгових систем (МТС). Поступово скальпінг перетворюється з щоденного спостереження за котируваннями на екрані монітора в написання і безперервне налагодження програми, яка висить всю торговельну сесію і збирає копієчки на кожному тику. МТС для скальпінга написати нереально, тому що інтуїція трейдера грає не останню роль в цій стратегії. А ось полегшити торгівлю програмі під силу.

В кінці статті наводимо цитату з інтерв'ю відомого скальпера Парамона.

"Скальпінг для мене, перш за все, метод торгівлі, відповідний моїй психомоториці. Також, як і при використанні будь-яких стратегій, в ньому є свої плюси та мінуси. Наприклад, при довгостроковій торгівлі ми отримуємо величезну кількість вільного часу, в скальпінзі ж такого немає, тут необхідно працювати весь торговий день, і до кінця торгівлі іноді відчуваєш сильну втому. Але з іншого боку, скальпер за день може заробити значно більше, ніж середньо-, і тим більше долгостровик. Крім того, процес руху цін у тебе постійно перед очима, і ти завжди можеш оперативно відреагувати на будь-які ринкові зміни. Саме ця щоденна, часом виснажлива торгівля дозволяє напрацювати неоціненний досвід. Ти починаєш краще розуміти рух ціни тієї чи іншої валютної пари, починаєш відчувати та прогнозувати подальший розвиток ринкової ситуації. Ну, а прибутковий день, коли ти «підняв» суми, які можна порівняти з розміром депозиту, заряджає енергією на цілий тиждень!"


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""