Навчання Форекс


Ми розглянемо кілька патернів, що складаються з двох і більше японських свічок. Варто зауважити, що вони малозастосовні на валютному ринку Форекс, бо припускають, що за ціну закриття попереднього торгового періоду і відкриття наступного торгового періоду не збігаються.

Bullish engulfing pattern (бичача модель поглинання) і bearish engulfing pattern (ведмежа модель поглинання). Дані моделі утворюються, коли довга свічка слід за короткою свічкою протилежного кольору, як би поглинаючи її. Моделі є провісниками зміни тренду, якщо зустрічаються на чітко вираженому низхідному і висхідному тренді відповідно. Для визначення виду тренду повинні використовуватися інструменти, описані у відповідній главі.

Наступний патерн, який ми розглянемо, має назву harami (харами). Він також може бути бичачим або ведмежим в залежності від типу свічки та попереднього тренду. Дані моделі утворюються, коли свічка з маленьким тілом слід за свічкою з великим тілом протилежної кольору і символізують ослаблення тренду.

Патерни piercing line (щілину у хмарах) і dark cloud cover (завіса з темних хмар) також є попередниками зміни низхідного і висхідного тренду відповідно. Патерн piercing line утворюється на тлі спадного тренду, коли після довгої темної свічкою слід довга світла свічка. При цьому світла свічка відкривається нижче за рівень закриття чорної свічки, а закривається вище її середини. Патерн dark cloud cover утворюється на тлі висхідного тренду, коли за довгою білою свічкою слід довга чорна свічка. При цьому чорна свічка відкривається вище за рівень закриття білої свічки, а закривається нижче її середини.

Наступні патерни, які ми розглянемо, складаються з трьох поспіль свічок. Вони мають назву morning star (ранкова зірка) і evening star (вечірня зірка). Зіркою в даному контексті називається коротка свічка, яка розташована відокремлено від сусідніх свічок і не перекривається з ними тілами (але тіні можуть перекриватися).    

Такі моделі служать сигналом розвороту ринку. Колір самої зірки (світла чи темна) не має значення. Якщо прибрати з моделі зірку, то дані патерни будуть ідентичні з паттернами piercing line і dark cloud cover.Такі моделі служать сигналом розвороту ринку. Колір самої зірки (світла чи темна) не має значення. Якщо прибрати з моделі зірку, то дані патерни будуть ідентичні з паттернами piercing line і dark cloud cover.

Останні патерни, які ми розглянемо в рамках нашого навчання Форекс, називаються three white soldiers (три білих солдати) і three black crows (три чорних ворони). Якщо дані патерни утворюються на чітко вираженому низхідному і висхідному тренді відповідно, то вони сигналізують про можливий розворот тренду. Дані патерни складаються з трьох свічок. Кожна наступна свічка повинна відкриватися в межах тіла попередньої свічки та закриватися за межами її максимуму (мінімуму).

Хоча різні патерни можуть з певною ймовірністю говорити про зміну тренду, ставитися до них треба з певною часткою скептицизму. По-перше, теорія японських свічок добре працює тільки на біржових ринках, таких як фондовий ринок або ф'ючерсний ринок. По-друге, при аналізі моделей японських свічок, як правило, використовуються тільки денні та тижневі графіки. По-третє, поведінка графіка всередині однієї й тієї ж свічки може бути різним.       

Торгова сесія, яка символізується однією і тією ж свічкою, може містити в собі різні цінові коливання. Ми можемо спостерігати як спокійний, так і волатильний ринок. Тому однозначно говорити про те, що певний патерн японських свічок означає розворот або продовження тренду не можна.

Вибрані статті

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом