Навчання Форекс


Ціна є не єдиним фактором, на який необхідно звертати увагу, аналізуючи валютний ринок Форекс. Крім самої ціни валюти важливе значення має також і обсяг торгів (trading volume) по ній. Адже один з постулатів теорії Доу говорить, що тренд підтверджується обсягом торгів. На жаль на Форекс практично неможливо визначити обсяг торгів за певний торговий період в грошовому еквіваленті. Адже валютний ринок не має фіксованого місця проведення торгів, обмін валюти здійснюється через банківську мережу по всьому світу, а значить і загальна кількість проданої або купленої валюти визначити не представляється можливим. Для наближеного підрахунку можна використовувати дані ф'ючерсних бірж з купівлі/продажу ф'ючерсних валютних контрактів, бо ринок ф'ючерсів щодо таких контрактів має сильну кореляцію з валютним ринком Форекс. Однак, щоб отримати хоча б наближене грошове значення обсягу торгів на Форекс, необхідно прийняти до розгляду цілий ряд ф'ючерсних бірж світу, що теж проблематично. Тому, для оцінки обсягу торгів на валютному ринку використовується інший підхід.

Насправді, розглядати грошовий обсяг торгів на Форекс для прийняття рішення про відкриття або закриття позиції не зовсім правильно. В такому випадку кілька великих фондів, що володіють мільярдними капіталами, своїми спекулятивними операціями на валютному ринку можуть створити видимість зацікавленості ринку в тій чи іншій валюті. Тому, доцільно аналізувати не грошові обсяги торгів, а кількість укладених угод з валютою за розглянутий торговий період. Для наближеної оцінки такого показника на валютному ринку Форекс використовується кількість котирувань маркетмейкера. Як правило, з усього обсягу виданих котирувань приймаються до розгляду тільки змінюються котирування. Чим частіше змінюються котирування, тим більше підтверджується інтерес ринку в підтримці поточного тренду.

Отже, в якості обсягу торгів в технічному аналізі валютного ринку Форекс, розглядається швидкість зміни котирувань маркетмейкером за розглянутий торговий період. Обсяг торгів є другою за важливістю величиною (після ціни), аналізованої трейдерами. Для аналізу обсягу торгів будуються спеціальний графік – гістограма обсягу торгів (trading volume histogram). Гістограми являють собою стовпчики різної висоти. Кожен стовпчик відповідає своєму торговому періоду, в залежності від обраного масштабу (1 хвилина, 5 хвилин, 15 хвилин і т.д.). Висота стовпчика визначає значення обсягу торгів – чим вище стовпчик, тим вище швидкість відновлення котирувань маркетмейкером. Гістограми, як правило, будуються під ціновими графіками. В такому випадку, кожен стовпчик гістограми відповідає одній фігурі графіка (бару або свічці) і визначає обсяг торгів за торговий період, представлений цією фігурою.

Гістограми обсягу не містять в собі інформації активності «биків» і «ведмедів», тобто по ним не можна визначити яких операцій за торговий період відбулося більше – покупки або продажу. Але така інформація є надлишковою, адже переваги ринку можна визначити за ціновим графіком. Слід зазначити, що обсяги торгів, як правило, випереджають рух цін, бо ціни більш інерційні ніж обсяги. Якщо зростання ціни відбувається при наростаючих обсягах, а потім обсяг падає, то ціна зазвичай ще деякий час продовжує рости по інерції, і лише потім знижується. Таким чином, зміна обсягів може бути хорошим сигналом ослаблення або розвороту тренду, і ним не можна нехтувати аналізуючи валютний ринок. Завжди будуйте гістограми обсягу торгів під ціновими графіками в своєму аналізі на Форекс. Найбільш значимі при аналізі обсяги для денних і тижневих графіків.

На фінансових ринках третім за значимістю аналізованих показником після ціни та обсягу торгів має відкритий інтерес (open interest) – кількість неліквідованими (незакритих) контрактів на кінець торгового періоду. Важливість має, не абсолютне значення цього показника, а лише його коливання – збільшення і зменшення. Збільшення торгового інтересу може служити хорошим індикатором довгострокових переваг трейдерів. Адже якщо позиція не закривається, значить трейдер підтримує сформований тренд в довгостроковій перспективі. Але надмірно велике збільшення торгового інтересу може служити сигналом розвороту тренду, тому що трейдери незабаром можуть почати закривати позиції з метою фіксування прибутку.

Графік відкритого інтересу, як правило, будується між гістограмою обсягу торгів і ціновим графіком. Але на валютному ринку Форекс він не використовується – фіксованого місця проведення торгів на Форекс немає, тому зафіксувати відкритий інтерес не представляється можливим.

Підбиваючи підсумки глави ще раз звернемо увагу на один з постулатів теорії Доу – обсяги повинні підтверджувати тренд. При зростаючому або спадному тренді рух цін в напрямку основного тренду відбувається на зростаючих обсягах, а рух проти тренду – на зменшувальних обсягах. Завжди будуйте гістограму обсягів на ціновому графіку при аналізі та прогнозуванні валютного ринку Форекс.

Вибрані статті

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом