Навчання Форекс


Попри той факт, що ринок Форекс працює 24 години на добу, існують деякі інтервали часу, протягом яких торгівля певними валютами може бути більш активною або менш. Це пояснюється робочими годинами світових фінансових ринків.

Всім відомо, що існують часові зони. А якщо говорити про Росію, то це унікальна країна, чия територія охоплює 9 часових зон. Це означає, що в один момент місцевий час відрізняється в різних містах світу. День в одній частині земної кулі може означати ніч в іншій частині. Заради зручності було введено час за Гринвічем (Універсальний скоординований час), який позначається як GMT. Він є місцевим часом в країнах, що є сусідами з Грінвічським меридіаном, наприклад, в таких європейських державах, як Великобританія і Португалія.

В якості трейдера на ринку Форекс, ви можете перебувати в будь-якій точці земної кулі. Однак необхідно знати, в якій саме часовій зоні ви знаходитесь, і як ваш місцевий час співвідноситься з місцевим часом глобальних фінансових центрів.

Крім того, важливо відзначити, що в деяких країнах практикується перехід на літній час, тому в різні сезони такі країни будуть в двох різних часових зонах.

Діяльність на ринку Форекс ділиться на 4 торгові сесії: тихоокеанську, азіатську, європейську і північноамериканську. Кожна з цих сесій активна протягом робочих годин у відповідному регіоні.

Тихоокеанська сесія починається першою. Тоді відкриваються фінансові ринки Веллінгтона (Нова Зеландія) і Сіднея (Австралія). Наступною відкривається азіатська сесія, яка охоплює Токіо (Японія), Гонконг (Гонконг) і Сінгапур (Сінгапур). Сама жвава торгівля під час цих сесій проводиться з британським фунтом, наприклад, по валютних парах GBP/JPY або GBP/CHF. Крім того, активно торгуються валютні пари за участю долара США: USD/JPY, AUD/USD і NZD/USD, бо відкриття азіатській сесії передує закриття північноамериканської сесії в попередній день. Євро майже не торгується перед відкриттям європейської сесії в Лондоні.

Європейська сесія починається в момент закриття тихоокеанських і азіатських торгів. Великі фінансові майданчики Європи розташовані в Лондоні (Великобританія), Франкфурті-на-Майні (Німеччина) і Цюриху (Швейцарія). Лондон – найбільший в світі фінансовий центр, в якому відбувається 30% глобального обсягу валютних угод. Під час європейської сесії активно торгуються валютні пари за участю британського фунта і євро. Японська єна, навпаки, йде із зони уваги інвесторів під час європейських торгів. Крім того, торгуються наступні валютні пари, в яких присутній долар США: USD/CHF, USD/CAD і EUR/USD.

В середині європейської сесії відкриваються північноамериканські ринки, починаючи з фінансового центру в Нью-Йорку (США). Тут відбувається приблизно 15% глобального обсягу Форекс-торгівлі. Більшість угод полягає в робочі години європейської та північноамериканської сесій, коли особливо велика ліквідність по валютній парі, як USD/CHF, GBP/USD, USD/CAD і EUR/USD. До середини північноамериканської сесії, коли прокидається Лос-Анджелес (США), торги в Європі закриваються. Ось чому ліквідність кросс-валютних пар з участю євро (EUR/GBP і EUR/CHF) падає. Досвідчені трейдери майже не торгують цими валютними парами під час північноамериканської сесії.

У таблиці показано, як час в літній і зимовий сезони в різних фінансових центрах відрізняється від універсального часу за Гринвічем (на дану кількість годин).

Фінансовий центр

Різниця в годинах від універсального часу за Гринвічем взимку/влітку

Веллінгтон

+11/+12

Сідней

+9/+10

Токіо

+9/+9

Гонконг

+8/+8

Сінгапур

+7/+8

Москва

+3/+4

Франкфурт на Майні

+1/+2

Цюрих

+1/+2

Лондон

0/+1

Нью-Йорк

-5/-4

Лос-Анджелес

-8/-7

Як можна помітити, не всі ці країни використовують літній режим часу, хоча вони розташовані в одних і тих же часових зонах взимку і влітку.

Працюючи на ринку Форекс, вам потрібно брати до уваги не тільки активність ключових фінансових центрів під час торгових сесій, але також пам'ятати, що фінансові ринки закриті на вихідні та у державні свята.

Активність на глобальних валютних ринках сповільнюється в ці дні, отже, ліквідність скорочується. Ринки завмирають в очікуванні торгів. Навіть реакція ринку на істотні глобальні події відкладається до понеділка, тобто найближчого робочого дня. З цієї причини професійні гравці намагаються закрити всі відкриті позиції в п'ятницю, щоб уникнути несподіваних коливань валют, викликаних подіями на вихідних (ми розповімо про відкриття і закриття позицій пізніше).

У понеділок Форекс зазвичай знаходиться в очікуванні, і на ринку не укладають динамічних угод. Учасники тільки намагаються визначити домінуючі тренди валютних курсів. З вівторка починається активна торгівля, яка триває до закриття північноамериканської сесії в п'ятницю.

Вибрані статті

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом