Навчання Форекс


Принцип Money Management

Money Management - основи управління Капіталом.

Управління капіталом (Money Management) - це набір правил і конкретних технік, спрямованих одночасно на мінімізацію ризиків і максимізацію прибутку.

Ризик - максимальна кількість коштів, яка буде втрачена перш ніж буде прийнято рішення про закриття збиткової позиції. Таким чином, ризик - є різниця між ціною відкриття позиції та ціною ордера стоп-лосс, або перевороту позиції, помножена на обсяг угоди.

Загальні принципи управління капіталом:

1. Загальна сума вкладених коштів не повинна перевищувати 50% від загального капіталу. Цей принцип встановлює правило розрахунку маржі під відкриті позиції: охоплення обов'язкового резерву для використання в нестандартних ситуаціях і продовження нормальної роботи повинен бути не менше половини загального капіталу.

Цифра 50% наводиться Мерфі, але багато аналітиків вважають, що відсоток вкладених коштів повинен бути ще менше: 5% - 30%.

2. Загальна сума коштів, що вкладаються в єдиний ринок, не може перевищувати 10% - 15% від загального капіталу. В цьому випадку трейдер застрахований від вкладення надмірних коштів в одну угоду, що може привести до руйнування.

3. Норма ризику для кожного ринку в тому, що трейдер вкладаючи свої кошти, не повинна перевищувати 5% загального обсягу його капіталу. Таким чином якщо угода виявиться збитковою, то трейдер готовий втратити не більше 5% від загальної суми своїх коштів. Цифра 5% взята з роботи Мерфі, однак, наприклад, Елдер наводить цифру 1,5% - 2%.

4. Загальна сума гарантійних внесків, внесених при відкритті позицій по одній групі ринків, повинна збирати не більше 20% - 25% загального капіталу. Ринки, що входять в одну групу, рухаються більш-менш однаково. При роботі на ринку FOREX дозволено виділити чотири основних ринку, всередині яких поведінка валютних курсів досить схоже: доларова зона, стерлиінгова зона, єнова зона і єврозона.

5. Визначення ступеня диверсифікації портфеля.

Диверсифікація є одним зі способів захисту капіталу, але при цьому в розмаїтті також повинна бути міра. Завжди необхідний здоровий компроміс між диверсифікацією і концентрацією. Більш-менш надійного розподілу коштів можна досягти, відкриваючи позиції в один час на чотирьох-шести ринках різних груп. Чим більше важливість негативної кореляції, яка існує між ринками, тим вище диверсифікація вкладених коштів.

6. Визначення рівня стоп-лосс ордерів. Величина стоп-лосс, по-перше, залежить від того, наскільки трейдер готовий втратити на одній угоді й, по-друге, від його розрахунку ситуації на ринку. Нехай трейдер має доларовий депозит розміру S. При відкритті позиції він допускає втрати L відсотків від суми депозиту.

Припустимо контракт на 100,000 був відкритий покупкою USD проти продажу швейцарського франка CHF, при цьому вартість відкриття становила p1. Buy USD 100,000; Sell ​​CHF p1 x 100,000. На якому рівні p2 трейдер повинен виставити ордер на продаж, щоб не перевищити порядок допустимих втрат SхL?

Якби ордер на рівні p2 спрацював, то збиток від позиції склав би: Loss -CHF (p1 -p2)х100,000. З іншого боку, збиток не повинен перевищувати USD SxL, або в швейцарських франках CHF SxLxp2. Отже, маємо: (p1-p2)x100,000 SxLxp2, звідси отримуємо такий вираз для рівня ордера: p2 p1-p1 xSxL (SxL+100,000).

Слід зазначити, що при визначенні рівня стоп-наказу трейдеру необхідно діяти з розумного поєднання технічних факторів, відображених на графіку ціни, і міркувань захисту власних коштів. Чим мінливіший ринок, тим більш віддалені повинні бути рівні стоп-лосс наказів від поточного рівня ціни.

В інтересах трейдера розмістити стоп. В ту ж мить надто "жорсткі" стоп-накази можуть привести до небажаної ліквідації позиції при короткочасних коливаннях ціни ("перешкодах"). Занадто віддалені стоп-накази не чутливі до "перешкод", але можуть призвести до значних збитків.

7. Визначення співвідношення можливого прибутку і збитків. Для кожної потенційної угоди визначається норма прибутку. Ця норма прибутку повинна бути збалансована з потенційними збитками в разі, якщо ринок піде в небажаному напрямку. Зазвичай це співвідношення встановлюється як 3 до 1. В іншому випадку від входження в ринок слід відмовитися. Наприклад, якщо трейдер закладає ризик від угоди в $100, то потенційна користь повинна складати $300.

Бо порівняно невелика чисельність угод протягом року може доставити значний прибуток, необхідно спробувати довести цей прибуток до максимуму, зберігаючи прибуткові позиції якомога довше. З іншого боку, необхідно звести до мінімуму втрати при невдалих угодах.

8. Торгівля з декількома позиціями. Трендові позиції ведуться з досить ліберальними стоп-наказами, які дозволяють берегти ці позиції в умовах консолідації та коригування цін. Саме ці позиції дають трейдеру можливість знайти найбільший прибуток. Торгові позиції призначені для короткострокової торгівлі та обмежені досить жорсткими стоп-ордерами. Внаслідок цього при досягненні певних цінових орієнтирів вони закриваються, а при поновленні тенденції відновлюються.

9. Консервативний і агресивний підходи до торгівлі. Більшість аналітиків віддають перевагу консервативному підходу. Наприклад, такої думки дотримується Мерфі: "Агресивно грає трейдер, який прагне розбагатіти швидко. Його прибутки дійсно значні, але тільки в той час, коли ринок рухається в сприятливому для нього напрямку. Коли становище на ринку змінюється, агресивна стратегія, як правило, призводить до краху".

10. Правила відкриття позицій: а) відкривайтеся тільки при наявності одного основного і не менше одного додаткового сигналів; б) при відкритті заздалегідь сформулюйте і запишіть на папері ціну входу в ринок; ціну, по якій закриваємо прибуткову позицію; ціну, по якій закриваємо збиткову позицію; розрахунковий момент відкритої позиції.

11. Правила підтримки позицій і часткового закриття до розрахункового часу: а) підтримуйте позиції тільки в разі, якщо розбір підтверджує зроблені раніше висновки; б) частково зачиняйтеся при отриманні збитків понад розрахункових; якщо ціна досягла розрахункову оцінку для отримання прибутку; в) займайте вичікувальну позицію при отриманні збитків нижче розрахункових; якщо ціна залишається на тому ж рівні; якщо ціна не досягла розрахункової відмітки для отримання прибутку.

12. Правила закриття позицій: - після закінчення розрахункового часу; - при отриманні розрахункового прибутку; - при отриманні розрахункових збитків; - при досягненні максимального прибутку.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом