Support service
×

Denní obchodní strategie pro EUR/JPY

Průměrná denní obchodní strategie se skládá z určitých kroků, včetně analýzy, stanovení určitých cílů, zadání příkazů a provedení obchodu. Hlavní myšlenka této strategie spočívá v tom, že obchod závisí na analýze, kterou jste vypracovali předem, a po provedení obchodní operace není nutné, abyste seděli za svým počítačem a sledovali nejmenší cenové výkyvy.

Tato skutečnost má velmi pozitivní vliv na emoční stav obchodníka. Forex je likvidní trh s vysokým výnosem. Riziko ztráty kapitálu je však velmi vysoké, protože úspěch jednoho účastníka trhu je zajištěn selháním druhého. Průměrné denní obchodování eliminuje zbytečné emoce. Doba trvání otevřených pozic se pohybuje od jednoho do několika dnů. V některých případech však může obchodní pozice trvat několik týdnů, zejména u párů s nízkou volatilitou.

Velmi výhodným finančním nástrojem pro průměrnou denní obchodní strategii je pár EUR/JPY. Přípravný proces předcházející otevření pozice, její uzavření a čekání jsou velmi vzrušující. Před obchodním rozhodnutím o páru EUR/JPY je nutné analyzovat trh (nástroje související s eurem a jenem), aby nedošlo k chybám. Několikadenní depreciace neznamená, že se trh stane medvědí. Důvodem poklesu může být korekce nebo vstup velkého investora na trh, přičemž jeho objemy obchodování s cenou dokážou hýbat. Nákup/prodej měny v obrovských objemech se zpravidla neprovádí v jedné operaci, ale v několika krocích. To vytváří zavádějící náladu, kterou mnoho obchodníků, většinou scalperů, dodržuje.

Příklady takových obchodů jsou velmi časté. V srpnu 2008 tedy došlo k přibližně čtyřem podobným situacím na páru EUR/JPY. Samozřejmě, že pro denní obchodníky to byla vynikající příležitost. Pro průměrné denní obchodování to však byl falešný signál se změnami kolem 150–200 pipsů, což stačilo k aktivaci příkazu stop loss.

Průměrné pozice, které by měly být pro tento nástroj vybrány, jsou následující: objem obchodu by neměl překročit 20–30 % vkladu, zatímco stop příkazy by měly být zadávány kolem 100 pipsů, pokud jste připraveni ztratit 20–30 % vašeho vkladu. Pro pár EUR/JPY je 100 pipsů dobrá velikost obchodu, ačkoli mnoho obchodníků dává přednost omezení ztrát na úrovni 50 pipsů a je spokojeno se ziskem 15–20 pipsů. V takovém případě by ztráty za červen až srpen 2008 převýšily zisk. Změny na býčím trhu v červnu dosáhly 600 bodů, v červenci to bylo více než 200 bodů s výpadky v obou směrech, zatímco v srpnu byl rozdíl 800 bodů. Proto s přihlédnutím k trendu stojí za to nastavit příkazy stop loss na úrovni 80–100 bodů a příkazy take profit na úrovni 50 bodů. S optimistickými předpovědi se však toto rozpětí může zvýšit.

Před otevřením obchodu byste měli určit směr trhu, prostudovat prognózy analytiků a pokud možno zjistit příčinu změny ceny. Důvod cenových výkyvů lze ekonomicky zdůvodnit například poklesem / zvýšením dovozu / vývozu za účelem stabilizace některých ekonomických ukazatelů. Pokud v určitém období neočekáváte žádné zprávy, tj. zveřejnění údajů nebo prohlášení, můžete obchod otevřít. V tomto případě mohou cenu ovlivnit pouze okolnosti vyšší moci.


Podělte se o svůj názor

Děkujeme! Přejete si ještě něco dodat?

Jak byste ohodnotili odpověď, kterou jste obdrželi?

Zanechte komentář (nepovinné)

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
Děkujeme, že jste věnovali čas na vyplnění našeho online dotazníku.

smile""