Навчання Форекс


Середньодобовий вид торговельної стратегії для пари EUR/JPY

Середньодобовий вид торгової стратегії складається з певних кроків перед укладанням угоди: аналізу, постановки конкретних цілей, розміщення ордерів, виконання угоди. Особливість такої стратегії полягає в тому, що вся угода залежить від заздалегідь проведеного аналізу, а після укладення угоди немає необхідності перебувати за терміналом і відстежувати мінімальні коливання ціни.

 

Це дуже позитивно відбивається на емоційному стані трейдера. Ринок Форекс ліквідний та високоприбутковий, але ризик втратити свій капітал дуже високий, оскільки успіх одного учасника ринку забезпечується невдачею іншого. Середньодобова торгівля позбавляє від зайвих переживань. Час життя відкритих позицій становить від доби до декількох днів, а іноді трапляються особливі випадки довгожительства, коли угода затягується на кілька тижнів. Особливо часто таке відбувається по парах з низькою волатильністю.

 

Дуже зручним інструментом для середньодобової торгової стратегії є пара EUR/JPY. Процес підготовки до угоди, її укладення і час очікування вельми захопливі. Перш ніж укласти угоду по парі EUR/JPY, варто проаналізувати ринок (суміжні інструменти по євро та єні), щоб уникнути будь-яких помилок. Падіння курсу протягом декількох днів не означає, що ринок набуває характеру ведмежого, тому що причиною зниження може бути корекція або прихід великого інвестора, обсяги угод якого рухають ціну. Як правило, покупка/продаж валюти в гігантських обсягах проходить не за одну операцію, а опціями, це і створює оманливий настрій, до якого примикають багато трейдерів здебільшого скальпери.

 

Приклади таких угод можна спостерігати дуже часто: лише за серпень 2008 року по парі EUR/JPY їх було близько чотирьох. Звичайно, для тих, хто працює всередині дня вони стали дуже хорошою можливістю, але для середньодобової торгівлі це було помилковим сигналом, зміни в середньому склали 150-200 пунктів, що цілком достатньо для спрацьовування стоп-лосс по цій парі.

 

Середні позиції, які необхідно вибирати для цього інструменту, наступні: обсяг угоди не має перевищувати 20-30% депозиту, при цьому ордери слід виставляти в районі 100 пунктів, якщо ви готові пожертвувати 20-30% свого депозиту. Для пари EUR/JPY 100 пунктів – хороша величина, хоча багато трейдерів вважають за краще обмежувати свої збитки на 50 пунктах і задовольнятися профітом у 15-20 піпсів. У такому разі за червень-серпень 2008 року збитки перевищили б прибуток. Зміни бичачого ринку за червень склали 600 пунктів, коридор липня – понад 200 пунктів, з пробоями ліній в обидві сторони, а різниця серпня – 800 пунктів. Тому з огляду на тренд, варто встановлювати стоп-ордери на 80-100 пунктах, а прибуток – не менше 50 пунктів. При оптимістичних прогнозах можна і більше.

 

Перед тим, як укладати угоду, визначте напрямок ринку, послухайте прогнози аналітиків на найближчий час, по можливості встановіть причину зміни ціни. Це може бути економічно обґрунтовано, наприклад, обмеженням/збільшенням частки імпорту/експорту, для стабілізації економічних показників. У разі, якщо в очікуваний період угоди не повинно відбутися ніяких подій, наприклад, звітів або заяв, можна сміливо укладайте угоду. В такому випадку несподіванкою можуть бути тільки форс-мажорні обставини.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом