Навчання Форекс


Теорія Доу (англ. Dow Theory) — теорія, що описує поведінку цін акцій у часі. В основі теорії лежить серія публікацій Чарльза Доу (Charles H. Dow, 1851-1902), американського журналіста, першого редактора газети «Wall Street Journal» і одного із засновників компанії «Dow Jones and Co». Уже після смерті Доу теорія була розроблена Вільямом Гамільтоном (William P. Hamilton), Чарльзом Рі (Charles Rhea) і Джорджем Шефером (George Schaefer) і названа як «теорія Доу». Сам Доу цей термін не користувався.

Теорія Доу лежить в основі технічного аналізу.

Зміст

Шість постулатів теорії

Існує три типи трендів

Визначення тренду, дане Доу, виглядає наступним чином: при висхідному (низхідному) тренді кожний наступний пік і кожен спад повинен бути вище (нижче) попереднього.

Відповідно до теорії Доу існують три типи трендів: первинний (або довгостроковий), вторинний (або проміжний) і малий (або короткостроковий).

Кожен первинний тренд має три фази

Теорія Доу стверджує, що кожен первинний тренд складається з трьох фаз: фази накопичення, фази участі та фази реалізації. Під час першої фази найбільш проникливі інвестори починають скуповувати (розпродавати) акції всупереч загальній думці ринку. Ця фаза не супроводжується сильними змінами ціни, оскільки кількість таких інвесторів досить мало. У якийсь момент частина ринку вловлює новий тренд і за проникливими інвесторами починають слідувати активні трейдери, що використовують технічний аналіз. Ця фаза супроводжується сильним зміною ціни. Під час третьої фази новий тренд розпізнає весь ринок і починається ажіотаж. У цей момент проникливі інвестори починають реалізовувати прибуток і закривати позиції.

Фондовий ринок враховує всі новини

Ціни акцій швидко реагують на будь-яку нову інформацію. Це відноситься не тільки до фінансових і економічних показників, але і до будь-якої новини взагалі. Дане твердження теорії Доу добре узгоджується з гіпотезою ефективності ринку.

Біржові індекси повинні бути узгоджені

Дане твердження належить до промислового індексу Доу-Джонса і транспортному індексу Доу-Джонса. Відповідно до теорії Доу, поточний тренд і сигнали до зміни тренду повинні підтверджуватися обома індексами. При цьому допускається деяка розбіжність у часі сигналів, тобто один з індексів може подати сигнал про зміну тренду раніше іншого.

Тренди підтверджуються обсягами торгів

Доу вважав, що для розпізнавання тренду необхідно враховувати обсяги торгів. Зміна цін акцій при малому обсязі торгів може бути пояснено безліччю різних причин і не характеризує поточний тренд. Якщо ж зміна ціни відбулося на тлі великих обсягів торгів, то це відображає «реальна» думка ринку і характеризує розвиток поточного тренду або новий тренд.

Тренди діють до тих пір, поки не з'явиться однозначний сигнал про припинення

Це твердження слід розуміти таким чином: тренд має тенденцію до продовження і зміни цін, які не відповідають тренду, в разі невпевненості необхідно інтерпретувати як тимчасове коригування, а не як зміну тренду.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Поповніть рахунок зручним для вас способом