Навчання Форекс


При технічному аналізі є можливість спостерігати за графічними фігурами, які підтверджують поточний тренд. Такі фігури відомі як фігури продовження. Вони відображають відносно короткий період консолідації ринку, після якого відбуваються прориви з цих фігур в напрямку попереднього руху тренду.

Найбільш важливими фігурами продовження є:

Прапори (Flags)

Прапор містить інформацію про напрямок руху і цілі ціни. Ця фігура відображає короткий період консолідації в рамках стійкого і крутого висхідного тренду. Сама фігура консолідації обмежена при цьому лініями підтримки та опору, які паралельні або злегка сходяться, утворюючи фігуру, схожу на прапор (паралелограм), нахилений, як правило, в сторону, протилежну нахилу поточного тренду, або розташований горизонтально. Крута лінія попереднього тренду нагадує флагшток.

Вимпели (Pennants)

Вимпели близькі за характером прапорам і до них застосуємо той же аналіз. Єдина різниця між ними в тому, що при утворенні вимпела лінії підтримки та опору помітно сходяться. Якщо попередній тренд є бичачим, то і графічна фігура називається бичачим вимпелом.

Трикутники (Triangles)

Трикутники можна розглядати як прапори без флагштоків.

Розрізняють чотири види трикутників:

  • симетричний
  • висхідний
  • спадний
  • розширювальний.

Симетричний трикутник складається з симетрично східних ліній опору і підтримки, проведених, в цілому, як мінімум через чотири точки. Симетричне сходження цих ліній є відображенням існуючої на валютному ринку рівноваги між попитом і пропозицією. Отже, в принципі, прорив може відбутися в будь-яку сторону. Однак в разі бичачого симетричного трикутника, прорив станеться, найімовірніше, в напрямку попереднього тренду, виправдовуючи назву трикутника як фігури продовження.

Розширювальний трикутник, або мегафон є дзеркальним відображенням будь-якого з описаних вище звичайних трикутників, при якому до лінії попереднього тренду прилягає не підстава трикутника, а його вершина. Зміна торгового обсягу відбувається відповідно – обсяг зростає в міру формування розширюється трикутника.

Клини

Клин є близьким «родичем» трикутника і вимпела. Він близький до обох як за формою, так і за часом формування, але з точки зору форми та аналізу, він більше нагадує вимпел без флагштока. Прорив з нього відбувається в напрямку, протилежному його нахилу, але збігається з напрямком попереднього тренду. Залежно від тренду, клин може бути бичачим і ведмежим. За наявності на графіках клина можна судити лише про продовження напрямку тренду. Ціль ціни по цій фігурі не визначається.

Прямокутники

Фігура «Прямокутник» відображає період консолідації ринку. Після прориву з неї ціна валюти, найімовірніше, продовжить попередній тренд. Її порушення може, однак, привести до переходу від продовження тренду до розвороту.

Ця фігура легко розпізнавана, і її можна розглядати як малий бічний тренд. При виникненні на висхідному тренді та прориві з нього ціни вгору, прямокутник називається бичачим.

Ціллю ціни є рівень, що відстаючий від точки прориву на висоту прямокутника. Рух ціни відбувається між добре видимими горизонтальними лініями підтримки та опору. Дійсний прорив в період консолідації може статися через будь-яку сторону прямокутника. При виникненні консолідації на падаючому тренді і його продовженні після прориву прямокутник називається ведмежим.

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом