Навчання Форекс


Підтримка - рівень цін, при якому потенціал скупки досить великий для того, щоб зупинити та повернути назад падіння цін. Підтримка представляється на графіку горизонтальній або майже горизонтальною лінією, що з'єднує кілька ден.

Опір - те ж саме, з точністю навпаки.

Найкраще проводити лінії через кордон скупчень, а не через екстремальні точки, бо межа показує місце, де основна маса трейдерів змінила свою думку, тоді як екстремальні точки відповідають панічним настроям слабких учасників, схильних легко піддаватися впливу емоцій. Слабка підтримка і спротив викликають паузу на тренді, сильні - здатні розвернути тренд.

Причини існування підтримок і опорів - пам'ять (попередній досвід), головний біль від зростання збитків на збиткових відкритих позиціях і жаль про втрачену вигоду (від недостатніх обсягів на прибуткових відкритих позиціях).

Сила підтримки та опору

Сила залежить від трьох чинників: тривалості підтримки або опору, її висоти та обсягу торгів на них.

Чим довша лінія підтримки або опору, тобто довше її тривалість або більше число зіткнень з нею тренду, тим вона сильніше. Правда, можливо старіння підтримки та опору.

Чим ширше область підтримки та опору, тим вона сильніше.

Чим більше обсяги торгів на лінії підтримки та опору, тим вона сильніше.

Правила для трейдерів

1. Встановити захисний наказ на закриття збиткових позицій. 

2. Розрізняти короткострокову і довгострокову підтримку та опір. Довгострокова мають більше значення. 

3. Лінії підтримки та опору слід використовувати для приміщення наказів на закриття збиткових або прибуткових позицій.

Рекомендації Едвардса і Мейджи: чи не закриватися на круглих числах (гра проти психології натовпу). Але в цей час все і так закриваються на дрібних числах.

Дійсний і помилковий прорив лінії підтримки (опору)

Велику частину часу на ринку відбуваються коливання всередині діапазону, а не руху уздовж тренду. Більшість проривів діапазону - помилкові. Вони - отруєна приманка для любителів і відрада професіоналам.

Професіонали вважають, що більшу частину часу ціни коливаються, відхиляючись не дуже сильно. Дочекавшись досягнення проривом своїх нових верхніх значень, вони відкривають позицію в протилежному напрямку. Ставлення ризик/дохід при цьому настільки непогане, що професіонали можуть дозволити собі помилитися наполовину при оцінці моментів часу і все одно залишитися у виграші.

Найкращий момент покупки під час прориву вгору на добовій діаграмі визначається, виходячи з результатів аналізу тижневої діаграми, яка б показала виникнення нового зростаючого тренду. Справжні прориви підтверджуються великими обсягами торгів, тоді як помилкові супроводжуються, як правило, малими обсягами. Дійсні прориви підтверджуються також новими екстремальними значеннями технічних індикаторів ринку, мінливими в напрямку тренду, тоді як помилкові часто призводять до різнобою в зміні цін і індикаторів.

Рівні підтримки-опору навколо Центру обертання "(The Pivot Point).

Існує техніка оцінки рівнів підтримки та опору - техніка використання точки - центру обертання "(The Pivot Point for Trading).

Вона застосовується при торгівлі протягом дня (Intraday). Ефективна на ринках зі значними коливаннями цін дня.

Точка обертання дня: P = (Hвчора + Lвчора + Cвчора)/3

Опір першого рівня: R1 = 2P-L

Підтримка першого рівня: S1 = 2P-H

Опір другого рівня: R2 = P+(R1-S1) = P+(H-L)

Підтримка другого рівня: S2 = P-(R1-S1) = P-(H-L)

Опір третього рівня: R3 = R1+(H-L)

Підтримка третього рівня: S3 = S1-(H-L)

Якщо ціни вийшли над точкою обертання - відкривати довгу позицію з захисним закриттям на рівні центру обертання. Якщо ціни опустилися під рівень точки обертання - відкрити коротку позицію, з таким же рівнем захисного закриття.

При досягненні першого рівня підтримки - закритися, якщо ж ціни подолали його - захисне закриття перемістити на цей рівень. Аналогічно слід діяти при досягненні надалі другого рівня опору.

Для рівнів підтримки - дії симетричні.

Рівні підтримки-опору навколо Медіани (метод 1/3-2/3).

Існує також нескладний метод оцінки значень рівнів підтримки-опору щодо Медіани:

Опір: R = H - (H - L)/3

Середній рівень: M = M = (H + L)/2

Підтримка: S = L + (H - L)/3

Рівні підтримки-опору, які визначаються наведеними вище методами, називаються також рівнями Тайрона (Tirone levels), на ім'я аналітика Джона Тайрона.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Поповніть рахунок зручним для вас способом