Навчання Форекс


Важливо розуміти, яке місце займає приватний інвестор в системі глобального обміну валют перш ніж приступити до торгівлі на ринку Форекс. Уявлення про типи учасників валютного ринку, а також їх вплив на Форекс допоможе краще зрозуміти, як змінюються валютні котирування. Трохи спрощена схема взаємодії учасників валютного ринку описана нижче.

Брокерська фірма є проміжною ланкою в глобальній системі валютного обміну. Брокери відіграють роль посередників між іншими великими учасниками. Комерційні банки є основними учасниками ринку Форекс. Вони можуть виробляти угоди на продаж/купівлю самостійно або від імені своїх клієнтів. Такі угоди можна провести безпосередньо з іншими банками, з якими є домовленість по курсу обміну, або ж користуючись послугами брокерських фірм. Спрощена схема взаємодії полягає в тому, що операційний відділ комерційного банку виходить на брокерську фірму і запитує, які умови угоди пропонують в цей момент інші банки. У разі, якщо умови угоди влаштовують сторони, банки укладають угоду через брокерську фірму, яка заробляє на комісійних (тобто отримує відсоток від укладання угоди). Таким чином, брокерські фірми діють як центральна ланка, де формуються валютні котирування. Комерційні банки отримують інформацію про курс обміну валют від брокерських компаній.

Інші великі гравці на ринку Форекс – це національні банки різних країн. Ці учасники входять на ринок не з метою примноження свого капіталу, а для того, щоб оцінити стабільність курсу обміну своїх національних валют або скорегувати поточну кредитно-грошову політику. Щоб приховати свою діяльність, нерідко національні банки закривають угоди не безпосередньо, а через один або кілька комерційних банків. Національні банки розвинених країн можуть об'єднатися, щоб досягти спільної мети.

Всі вищезгадані гравці є активними учасниками: вони не тільки укладають угоди на ринку Форекс, але і пропонують свої котирування. Як правило, активні учасники торгують на мільйони доларів США і не використовують маржинальну торгівлю. Їх також називають маркет-мейкерами. Крім них, існують пасивні учасники ринку, які не встановлюють котирування самі, а лише укладають угоди по котируваннях, які пропонують активні учасники.

Різні інвестиційні фонди також відносяться до пасивних учасників. Такі компанії інвестують свої фонди в цінні папери урядів і корпорацій різних країн, заробляючи таким чином на валютних операціях. Один з найвідоміших – Фонд "Квантум" Джорджа Сороса. Інвестиційні фонди мають у своєму розпорядженні мільярдами доларів США. Більш того, вони можуть залучати мільярди доларів у вигляді позикових коштів. Тому інвестиційні фонди можуть чинити опір інтервенціям національних банків.

Ще один тип пасивних гравців ринку – це учасники зовнішньої торгівлі. До них відносяться компанії, які експортують або імпортують товари. Якщо імпортна операція проводиться в іноземній валюті, то ця валюта повинна бути куплена до закриття угоди. З іншого боку, якщо експортна операція здійснюється в іноземній валюті, то ця валюта повинна бути продана до закриття угоди. Такі операції проводяться через комерційні банки. Наступний тип пасивних учасників – це міжнародні корпорації. Ці компанії мають свої представництва за кордоном. Коли фонди рухаються з представництв в головні офіси, то мають місце операції з конвертації валюти, які також виробляються через комерційні банки.

Крок за кроком ми наближаємося до розуміння ролі приватного інвестора на ринку Форекс. Приватний інвестор зазвичай не має у своєму розпорядженні достатній капітал для укладення угод на ринку (мінімальний обсяг угоди – це 100 000 одиниць валюти). Тому він звертається до послуг брокера. Він, звичайно, може купувати/продавати валюту через комерційні банки, проте для приватної особи неможливо отримати прибуток, виходячи з їх курсу обміну. Курс обміну комерційних банків оновлюється раз на добу, а різниця між курсом купівлі та продажу валюти (спред) дуже велика. Тому і з'явилися брокерські контори. Скориставшись принципом маржинальної торгівлі, приватний інвестор може укладати угоди навіть при скромному капіталі.

У міру розвитку Інтернету брокерські контори еволюціонували в дилінгові центри й тепер надають послуги кожному. Будь-яка людина, що має кілька тисяч доларів США, може спробувати свої сили на ринку Форекс. Але не поспішайте! Перш ніж відкрити рахунок в одному з дилінгових центрів, краще прочитайте спеціальні матеріали про ринок Форекс, а також потренуйтесь на демо-рахунку кілька місяців. Таким чином ви нічого не втратите, а набудете неоціненний досвід торгівлі.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Поповніть рахунок зручним для вас способом