Навчання Форекс


Попри те, що наш курс присвячений Форекс-навчанню, в цьому розділі ми зупинимося на таких явищах, як фондові біржі та фондові індекси. На перший погляд, ця глава не належить до ринку Форекс, але це невірне міркування. Курси обміну валют взаємопов'язані з фондовими індексами. Отже, вони можуть бути хорошим інструментом для аналізу та прогнозування ринку Форекс.

Перш ніж розглянути основні фондові біржі, давайте ознайомимося з учасниками фондового ринку, щоб краще зрозуміти його структуру. Як було згадано в попередньому розділі, на фондовому ринку торгують цінними паперами. Компанії або організації-емітенти випускають цінні папери з метою залучення інвестицій до свого бізнесу. Інвестори, що володіють коштами, вкладають гроші у фонди, щоб отримати прибуток в майбутньому. Брокери є ліцензійними фінансовими посередниками. Вони допомагають покупцям і продавцям цінних паперів знайти один одного для здійснення взаємовигідних угод. Брокери виконують накази клієнтів від свого імені, стягуючи за це комісійні. Торгівля цінними паперами проводиться на двох типах торгових майданчиків: фондові біржі та позабіржові торговельні системи, що дозволяють трейдерам торгувати на електронних торгових терміналах. Спеціальна компанія, яка називається реєстратором, постійно стежить за цінними паперами емітента та їх власниками. Портфоліо інвестора також зареєстровано в депозитарному сховищі. Як і в будь-якому іншому бізнесі, на біржі є державні наглядові влади, правові та інформаційні агентства. Отже, цінними паперами торгують на фондових біржах і позабіржових торговельних майданчиках. Найбільші обсяги угод з акціями зосереджені на наступних майданчиках:

 • NYSE (Нью Йоркська фондова біржа)
 • NASDAQ-AMEX (Система автоматичного котирування Національної асоціації дилерів з цінних паперів та Фондова біржа США)
 • LSE (Лондонська фондова біржа)
 • TSE (Токійська фондова біржа)
 • DB (Фондова біржа Німеччини)
 • SEHK (Фондова біржа Гонконгу)

Ми не збираємося розглядати чинники, що впливають на котирування цінних паперів в довгостроковій перспективі, бо це займе дуже багато часу. Ми не будемо класифікувати цінні папери по галузях і емітентам. Є кілька галузей, кожна з яких по-своєму приваблива для інвесторів. Коли ви інвестуєте в акції будь-якої компанії в будь-якій галузі, один фактор залишається незмінним: чим більше прибутку – тим вище ризик. Вам слід знати, що існує кількісний аналіз фінансової звітності (річна, квартальна), а також якісний аналіз політики управління компанією.

Давайте визначимо, наскільки ринок Форекс взаємопов'язаний з фондовим ринком. Ми вже знаємо, що курс обміну безпосередньо залежить від економічного клімату в країні. А економічні умови залежать від багатьох факторів. Підсумковий показник цих факторів становить валовий внутрішній продукт або ВВП. Тут вам потрібно розуміти, що чим краще фінансове становище компанії в провідних галузях (отже, більше за ціну її акцій на фондовому ринку) і чим вище ВВП, тим стабільніший курс національної валюти. Це означає, що якщо акції ключових компаній ростуть в ціні, то національна валюта цієї країни також зміцнюється.

Виникає наступне питання. Як оцінити ситуацію на ринку будь-якої країни? Для цієї мети створені спеціальні індикатори, звані фондовими індексами. Кожна фондова біржа користується своїми індексами. Фондові індекси розраховуються на підставі цін на акції компаній (в конкретній пропорції), які включені в формулу індексу. Попри величезну кількість фондових індексів, кожна торгова платформа використовує найбільш значущі індекси, які відображають економічні умови в країні. Нижче перераховані фондові індекси:

 • DJIA (індекс Доу Джонса для акцій промислових компаній) в США;
 • NASDAQ Composite (система автоматичного котирування Національної асоціації дилерів з цінних паперів) в США;
 • S&P 500 (індекс акцій 500 фірм агентства Standard and Poor's) в США;
 • FTSE-100 (індекс, що публікується Financial Times, заснований на курсах 100 провідних акцій) у Великобританії;
 • DAX (Deutscher Aktienindex) в Німеччині;
 • CAC 40 (Compagnie des Agent de Change 40 Index) у Франції;
 • Nikkei 225 в Японії;
 • SMI (Swiss Market Index) в Швейцарії;
 • RTSI (індекс РТС) в Росії.

Значення фондового індексу безпосередньо залежить від цін на акції, що входять в формулу обчислення індексу. Таким чином, наприклад, підвищення індексу Dow Jones Industrial Average (індекс Доу Джонса для акцій промислових компаній) вказує на зростання економіки США. Навпаки, якщо даний індекс знижується, то це означає рецесію економіки США.

Фондові індекси впливають на Форекс. Оскільки на ринку Форекс одна валюта купується або продається за іншу, то вам потрібно вивчити динаміку двох фондових індексів, щоб зрозуміти, як же фондові індекси впливають на курс валюти. Наприклад, для валютної пари USD/CHF буде корисно вивчити історію індексів DJIA (Dow Jones Industrial Average) і SMI (Swiss Market Index). Якщо індекс DJIA впевнено зростає, а індекс SMI різко знижується, тоді ми можемо припустити, що така динаміка неминуче вплине на ринок Форекс. Тобто долар США виросте щодо швейцарського франка. Якщо обидва індекси підвищуються, то вам потрібно визначити, наскільки динаміка зростання одного індексу перевищує динаміку іншого, але ви не зможете з упевненістю передбачити динаміку курсу валют на ринку Форекс.

Підбиваючи підсумки глави, потрібно відзначити, що прогнозування – це творчий процес. Ви можете використовувати фондові індикатори для передбачення змін курсів валют на ринку Форекс або ігнорувати їх. Очевидно, ваше рішення буде залежати від того, як ви торгуєте на ринку Форекс. Фондові індекси, які використовуються для прогнозу курсів валют, мають силу тільки для середньострокових і довгострокових прогнозів. Більш того, фондові індекси не надають миттєвий ефект на валютний ринок і мають певну інерцію. У деяких випадках відбувається протилежний ефект, коли курси валют впливають на ціни акцій. Отже, важливо розуміти, який вплив первинний, а це не завжди просте завдання. Нарешті, ви самі вибираєте, використовувати або ігнорувати інформацію в цьому розділі. Але пам'ятайте, що глобальні економічні процеси взаємопов'язані!

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом