Навчання Форекс


Локування – це похідна від хеджування (з англ. - hedge - страхувати) техніка страхування ризиків, пов'язаних з мінливістю поведінки ринків. Відмінність хеджування від локування полягає в тому, що хедж використовується для різних торгових інструментів, а лок – для одного торгового інструменту.

Локування застосовується в якості або замість stop-loss для обмеження втрат. Механізм створення лока, або замку, досить простий – за умови збиткової угоди виставляється відкладений ордер на деякій відстані від ціни. Така тактика дозволяє позбутися від докучливих "лосів" і навіть спочатку збиткову угоду закрити в прибуток, за умови, що ціна повернеться на потрібний рівень, або сумарний обсяг прибуткових позицій буде вище збиткових.

Розглянемо представлений на загальний огляд користувачам Інтернету метод торгівлі локуванням. Метод цей базується на «ловлі» рухів в 40-50 пунктів, він може успішно застосовуватися у внутрішньоденній торгівлі. Ніякі індикатори, на думку автора цього методу можна не використовувати, але це особиста справа кожного. Для початку необхідно засвоїти кілька чітких правил обмеження ризика. Серед них:

1. Сумарний обсяг відкритих позицій не повинен перевищувати 10% від депозиту.

2. Максимальна кількість відкритих позицій має бути не більше 10.

3. Обсяг депозиту повинен становити не менше 30 лотів (тут мається на увазі відношення обсягу ордера до обсягу депозиту, тобто якщо обсяг ордера 0,1 лот, то депозит повинен бути мінімум 3000$).

Постановка методу наступна:

1. Виставляється відкладений стоп-ордер на позначку в 30-40 пунктів від ціни.

2. Як тільки перша позиція відкрита, виставляється один стоп-ордер в ту ж сторону на відстані 10-15 пунктів від попереднього і ще один відкладений ордер того ж обсягу в протилежну сторону на відстані 10-20 пунктів, або готуються відкрити його вручну, якщо ціна розгорнеться. Таким чином, утворюється замок, що фіксує збиток в розмірі 10-20 пунктів, якщо вхід буде невдалим.

3. Якщо ордер спрацював, але ціна розгорнулася в протилежну сторону, зачепивши відкладений зворотний ордер, виставляється відкладений ордер у напрямку руху ціни (тобто у зворотний бік від обраної спочатку) на відстані 10-15 пунктів.

4. Прибуткові позиції можуть виводитися в беззбиток трейлинг стопом, а зворотні стоп ордери, які не спрацювали, пересуваються на відстань 10 пунктів від наступної відкритої позиції.

5. Як тільки сума прибутку і збитків стає позитивною або негативною з мінімальним значенням, всі позиції можна закривати. Таким же чином, можна спробувати досягти більшого прибутку.

6. Обсяг кожної відкритої позиції може варіюватися, але сумарний обсяг відкритих позицій повинен бути більше там, куди направляється ціна.

Приклад торгівлі по викладеному методу.

Пара EUR/USD відскочила від 1,2195 і йде вгору.

Позиція buy 0,3 лота.

На рівні 1,2225-30 buy stop ордер ще 0,2 лота і два sell stop ордера:

1,2200 0,3 лота;

1,2285 0,2 лота.

Ціна зачепила buy stop ордер і рушила вниз, але, дійшовши до 1,2201, знову поміняла напрямок. У 11:00-20 GMT після досягнення 1,2234 пара починає знову знижуватися до 1,2200, спрацьовує sell stop. І знову вгору до 1,2223.

Ситуація: сума buy ордерів 0,5 лота, sell – 0,2 лота.

О 14:30 GMT відкриваються стейти.

Вибираємо найгірший варіант – тобто НІЧОГО не робити до стейтів.

Прибираємо відкладені позиції sell stop і чекаємо виходу новин. Після чого додаємо по ходу руху ціни та нічого поки не робимо зі збитковими позиціями.

Відкриваються стейти і пара стрімко падає.

Спрацьовують ордера на:

№ 1 sell stop 1,2200 0,3 лота;

№ 2 sell stop 1,2190 0,2 лота.

Додаємо ще відкладені ордери:

№ 3 sell stop 1,2180 0,2 лота;

№ 4 sell stop 1,2170 0,2 лота;

№ 5 sell stop 1,2160 0,2 лота.

Ціна доходить до 1,2170, відкриває четвертий sell stop 0,2 і відскакує.

Закриємо позиції:

sell 1,2200 0,3 лота;

sell 1,2190 0,2 лота (закриття приблизно на 1,2178-80);

Профіт 10 піпсів на 0,2 лота і 20 піпсів на 0,3 лота.

Відкриті позиції 0,5 buy і 0,4 sell (sell від 1,2180 і 1,2170).

Відскочивши до 1,2287, пара знову пішла вниз.

Ордер № 6 sell 0,3 на 1,2280-82 (на рівні закриття селл-ордерів або - на пару піпсів вище).

Від 1,2179 знову вниз.

Чекаємо подальшого зниження і додає на sell кожні 10-15 піпсів.

sell stop № 7 1,2150 0,2 лота.

sell stop № 8 1,2140 0,2 лота.

На рівні 1,2134 виходить buy 0,5 лота і sell 1,1

Закриваємо всі ордера. Загальна позиція – профіт.

Думки трейдерів з приводу доцільності локування розходяться в протилежних напрямках. Якщо хтось вважає цю техніку беззбиткової, гнучкою і не вимагає індикаторів і навіть спеціальних навичок фундаментального і технічного аналізу, то інші говорять про безглуздість застосування її за всіма цими критеріями, додаючи сюди психологічний фактор і можливість наламати дров, які приведуть до летального результату депозиту.

Думки трейдерів, успішно застосовують локи, також не одноголосно. Одні вважають їх крайнім заходом для порятунку від невдало відкритої позиції, інші застосовують локування, як основну техніку торгівлі. В обох випадках, трейдери часто успішно закриваються в плюс, або, принаймні, виводять серйозний збиток на мінімальну величину.

Техніка локування володіє істотними плюсами в порівнянні з використанням stop loss. По-перше, при вмілому зверненні з локами навіть збиткові угоди можна вивести в плюс. По-друге, як наслідок першого виводу, складна аналітика ринку відступає на друге місце. Досить проблематично з великою точністю передбачити поведінку ринку навіть на найближчу годину, а локами можна змінювати ситуацію в свою користь, просто виставляючи на шляху ціни черговий відкладений ордер, перекриваючи об'ємом негативні позиції. По-третє, суть техніки та викладеного методу досить проста та очевидна, тому використовувати їх може навіть початківець. І, нарешті, використання локування не суперечить правилам управління капіталом, тому і є серйозним конкурентом інструменту обмеження ризиків stop loss.

Інша сторона медалі відображає необхідність досить великого, стосовно допустимого робочого об'єму ордерів, депозиту. Як було зазначено автором методу локування, необхідно, як мінімум, 30 робочих лотів, а ідеальним співвідношенням буде вважатися 100 робочих лотів. Таким чином, досить великий відсоток інвестицій буде «валятися» на рахунку в бездіяльності. Ще один істотний недолік локування, пов'язаний з грошовою масою на торговому рахунку, - довгострокове «зависання» лока. Наприклад, при переході у флет з коливальними рухами ринку в 20-30 пунктів в обидві сторони буде досить важко розвести замок, без навичок можна досить швидко наламати дров. Противники локування з повною упевненістю стверджують, що в тій же ситуації з використанням stop loss зі збільшенням обсягу торгів можна зібрати більшу кількість пунктів. У цьому є сенс, адже розворотні ордери зі збільшеним об'ємом і стопами практикуються досить часто і доводять свою працездатність. Крім того, після закритої позиції по stop loss звільняється частина маржі, що дає можливість збільшити обсяг в кілька разів для зворотного ордера, на відміну від локування, де кожен новий ордер використовує всі нові засоби.

Попри це, багато дилінгових центрів дозволяють відкривати однакові за обсягом, але різноспрямовані позиції, вважаючи для них маржу, як для однієї угоди. Тобто для двох відкритих позицій по одній парі на buy і sell об'ємом 1 лот маржа буде становити 1000$ для плеча 1:100, замість 2000$. Але найчастіше в закордонних ДЦ це не працює. Локування втрачає свій сенс, оскільки депозит доведеться збільшити в кілька разів, щоб отримувати суттєві результати.

З психологічної точки зору використання локування дає можливість не побоюватися збитків, як у випадку stop loss. З іншого боку, саме це може послужити погану службу, якщо «понавідкривати» цілу купу ордерів і заплутатися в них, вважаючи, що все можна виправити.

Головні моменти, на які гуру локування звертають увагу читачів:

1. Обмежена кількість допустимих ордерів в роботі (10).

2. Обмежений обсяг торгівлі в сумі за відкритими ордерами (10% депозиту або не більше 25% депозиту).

3. Постійна міграція відкладених ордерів слідом за ціною, для зворотних ордерів і перед ціною - для прямих.

4. Необхідність уловлювання цінових рухів (не менше 40-50 пунктів).

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом