Служба поддержки
×

Фігури продовження тренду

При технічному аналізі є можливість спостерігати за графічними фігурами, які підтверджують поточний тренд. Такі фігури відомі як фігури продовження. Вони відображають відносно короткий період консолідації ринку, після якого відбуваються прориви з цих фігур в напрямку попереднього руху тренду.

Найбільш важливими фігурами продовження є:

Прапори (Flags)

Прапор містить інформацію про напрямок руху і цілі ціни. Ця фігура відображає короткий період консолідації в рамках стійкого і крутого висхідного тренду. Сама фігура консолідації обмежена при цьому лініями підтримки та опору, які паралельні або злегка сходяться, утворюючи фігуру, схожу на прапор (паралелограм), нахилений, як правило, в сторону, протилежну нахилу поточного тренду, або розташований горизонтально. Крута лінія попереднього тренду нагадує флагшток.

Вимпели (Pennants)

Вимпели близькі за характером прапорам і до них застосуємо той же аналіз. Єдина різниця між ними в тому, що при утворенні вимпела лінії підтримки та опору помітно сходяться. Якщо попередній тренд є бичачим, то і графічна фігура називається бичачим вимпелом.

Трикутники (Triangles)

Трикутники можна розглядати як прапори без флагштоків.

Розрізняють чотири види трикутників:

  • симетричний
  • висхідний
  • спадний
  • розширювальний.

Симетричний трикутник складається з симетрично східних ліній опору і підтримки, проведених, в цілому, як мінімум через чотири точки. Симетричне сходження цих ліній є відображенням існуючої на валютному ринку рівноваги між попитом і пропозицією. Отже, в принципі, прорив може відбутися в будь-яку сторону. Однак в разі бичачого симетричного трикутника, прорив станеться, найімовірніше, в напрямку попереднього тренду, виправдовуючи назву трикутника як фігури продовження.

Розширювальний трикутник, або мегафон є дзеркальним відображенням будь-якого з описаних вище звичайних трикутників, при якому до лінії попереднього тренду прилягає не підстава трикутника, а його вершина. Зміна торгового обсягу відбувається відповідно – обсяг зростає в міру формування розширюється трикутника.

Клини

Клин є близьким «родичем» трикутника і вимпела. Він близький до обох як за формою, так і за часом формування, але з точки зору форми та аналізу, він більше нагадує вимпел без флагштока. Прорив з нього відбувається в напрямку, протилежному його нахилу, але збігається з напрямком попереднього тренду. Залежно від тренду, клин може бути бичачим і ведмежим. За наявності на графіках клина можна судити лише про продовження напрямку тренду. Ціль ціни по цій фігурі не визначається.

Прямокутники

Фігура «Прямокутник» відображає період консолідації ринку. Після прориву з неї ціна валюти, найімовірніше, продовжить попередній тренд. Її порушення може, однак, привести до переходу від продовження тренду до розвороту.

Ця фігура легко розпізнавана, і її можна розглядати як малий бічний тренд. При виникненні на висхідному тренді та прориві з нього ціни вгору, прямокутник називається бичачим.

Ціллю ціни є рівень, що відстаючий від точки прориву на висоту прямокутника. Рух ціни відбувається між добре видимими горизонтальними лініями підтримки та опору. Дійсний прорив в період консолідації може статися через будь-яку сторону прямокутника. При виникненні консолідації на падаючому тренді і його продовженні після прориву прямокутник називається ведмежим.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""