Support service
×

Krátkodobé obchodování

„Tajemství“ této obchodní strategie spočívá v tom, že čím kratší je doba trvání vašeho obchodu, tím méně peněz vyděláte.

Přemýšlejte o jakékoli investici, kterou jste kdy provedli. Vydělali jste za jediný den balík?

A i když byste takové štěstí měli, kolikrát se vám to podařilo zopakovat? Mnohokrát ne. Je to kvůli univerzálnímu pravidlu života, které je stejné jako univerzální pravidlo spekulace: růst zisků vyžaduje čas.

Úspěšní obchodníci vědí, že za 1 minutu se trh může posunout pouze o určitou vzdálenost, za 5 minut může jít o něco dále a za 60 minut – ještě dále. A nikdo neví, jak daleko se může posunout za den nebo týden. Neúspěšní obchodníci chtějí obchodovat ve velmi krátkém časovém rámci, přičemž automaticky tak omezují svůj ziskový potenciál.

Samozřejmě tedy omezují své zisky, ale neomezují své ztráty. Není divu, že mnoho obchodníků dosáhlo během krátkodobého obchodování tak špatných výsledků. Dostali se do situace, ve které neměli šanci na výhru, a to následováním mylné představy, kterou často šíří brokeři nebo prodejci obchodního systému: můžete vydělat spoustu peněz tím, že budete po celý den nahánět tržní maxima a minima. Tento názor je podporován zdánlivě racionálním prohlášením: když obchodujete jen během jednoho dne a nikdy nenecháte pozice otevřené přes noc, nejste vystaveni nečekaným zprávám ani zásadním změnám, čímž omezujete své riziko. To je ale naprosto špatně, a to ze dvou důvodů.

Zaprvé, vaše riziko je pod vaší kontrolou. Jediné, co kontrolujeme my, je nastavení stop lossu, tj. úrovně, na které opustíme obchod. Je pravda, že další den ráno by trh mohl překonat vaši úroveň stop loss, ale to se stává velmi zřídka. A i tak jsme stále schopni omezit ztráty tím, že umístíme stop loss a uděláme maximum pro to, abychom se dostali ze ztrátových obchodů. Poražení se nedokáží oprostit od svých ztrát, vítězové ano.

Jakmile nastavíte úrovně stop loss, můžete přijít pouze o určitou částku. Bez ohledu na to, kdy a jak jste se do obchodu dostali, vaše úroveň stop loss omezuje vaše riziko. Vaše riziko je stejné bez ohledu na to, zda nakupujete na historickém maximu nebo minimu nového trhu.

Když se vyhnete držení pozic přes noc, omezíte čas, který vaše investice potřebuje k růstu. Někdy se trh otevře proti vám. Ale pokud jste na správné cestě, trh se většinou otevře ve váš prospěch.

Ještě důležitější je, že zavíráním svých obchodů na konci dne, nebo v tom horším případě, v 5minutových nebo 10minutových grafech, radikálně omezujete svůj ziskový potenciál. Jak jsme již zmínili, rozdíl mezi poraženými a vítězi spočívá v tom, že poražení se nedokážou oprostit od svých ztrát. Další rozdíl spočívá v tom, že vítězové se drží svých ziskových pozic, zatímco poražení je opouštějí příliš brzy. Je to skoro, jako by poražení nedokázali v ziskovém obchodu vydržet. Jsou tak šťastní, že vstoupili do ziskového obchodu, že od něj upouštějí příliš brzy (obvykle tím, že z něj vystoupí tentýž den, kdy do něj vystoupili).

Nikdy nevyděláte velké peníze, dokud se nenaučíte, jak se držet svých ziskových pozic, a čím déle je držíte, tím větší máte ziskový potenciál. Ani úspěšní farmáři nenasadí úrodu a poté ji každých pár minut okopávají, aby zjistili, jak se jí daří. Nechají ji klíčit a růst. Úspěch obchodníka se neliší od práce farmáře: vítězem se nestanete lusknutím prstu.


Podělte se o svůj názor

Děkujeme! Přejete si ještě něco dodat?

Jak byste ohodnotili odpověď, kterou jste obdrželi?

Zanechte komentář (nepovinné)

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
Děkujeme, že jste věnovali čas na vyplnění našeho online dotazníku.

smile""